Получаваме на емайл от определена държава

miraco

Member
Последните месеци започнаха да ми спамят фирменият емайл, спама е предимно от чужбина. Сайта е хостнат в Суперхостинг, има ли начин да огранича получаването на емайли само от България. Ако емайла е от чужбина автоматично да се блокира още на сървъра.
 
От: Получаваме на емайл от определена държава

не , няма , до колкото ми е известно.. единствения начин е или да се свържеш с хостинга и да видиш те дали могат да направят нещо или да блокираш адресите един по един с надеждата просто да спрат..
 
От: Получаваме на емайл от определена държава

SpamAssassin и сходни решения имат опция да блокират определени държави. Имаш два избора - или VPS/нает сървър където да преместиш mail сървъра на фирмата или да убедиш Суперхостинг да блокират съответните държави.
 
От: Получаваме на емайл от определена държава

Ще говоря със Суперхостинг, предпочитам да получавам имейли само от България..фирмата е за България така че не ме интересува от другите държави.
В Оутлока постоянно задавам всеки спам емайл да се счита за спам но нещо май този филтър не работи.
 
От: Получаваме на емайл от определена държава

Имал съм подобно запитване към Суперхостинг и от там ми отговориха че не могат да направят това за мен. Защо не зная, това беше преди една година, може сега по друг начин да мислят. Пиши какво са отговорили на теб.
 
От: Получаваме на емайл от определена държава

A какво ще стане с контрагентите на фирмата, които ползват MX на сървъри извън България? А тези, които ползват Google Apps или MSN ? По някога преди да пишете на хостинга за неконвенционални решения е добре да мислите с нещо различно от долната част на гърба..... гъза е за сядане, не за мислене.
 
От: Получаваме на емайл от определена държава

A какво ще стане с контрагентите на фирмата, които ползват MX на сървъри извън България? А тези, които ползват Google Apps или MSN ? По някога преди да пишете на хостинга за неконвенционални решения е добре да мислите с нещо различно от долната част на гърба..... гъза е за сядане, не за мислене.

bayesian и компания?
 

Горе