Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

mantaman

Well-Known Member
Искам да получавам СМС след като на даден мейл получа поща - за целта си направих поща в абв, но нещо с мнго голямо закъснение ми праща съобщенията
Дайте идея къде е най читаво да се направи поща - да действа бързо и безотказно и по възможност да е безплатно (в абв към глобул е безплатно но не ти показват от кой е писмото и каква е темата)
 
в mail.bg има sms-и, но се плаща:


За да активирате за 1 месец:
изпратете SMS със съдържание MBN334455 на номер 1928 (цена за активиране: 2,40 лв.)

за Globul можете да използвате и предлаганата от тях mail2sms услуга. За активиране изпратете SMS със съдържание "OPEN" до номер 1552. Активацията е за неограничено време на цената на стандартен SMS според тарифния ви план.
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

А имаш ли наблюдение върху закъснението на изпращаните смс
 
Не, не съм го пробвал.
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

М-тел имат услуга, която може да ти свърши работа - http://www.mtel.bg/mail2sms/help.php?
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

Сега ще я погледна -
От АБВ по безплатното към Глобул туко що получих СМС за мейл изпратен преди два часа и половина
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

М-тел email2sms, получава се веднага
май само заради тази услуга още съм към ментела
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

М-тел имат услуга, която може да ти свърши работа - http://www.mtel.bg/mail2sms/help.php?

Идеална е, в момента на пращането, получавам мейла веднага, 1-2 секунди закъснение само.
Пише от кой мейл е, относно, и началото на съдържанието.

Трбява ти поща която позволява да препращаш писмата на друг адрес.

Като активираш мейл то смс, ти се присвоява уникален е-майл с твоя gsm номер [email protected] , към който си препращаш писмата и това е.
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

Направи си поща някаде където позволяват редирект на майл (примерно гмайл) . След това направи при получаване на майл той да се редиректва към 359хххххххххх@sms.mtel.net или към този на глобул/вивател (и те имат ама не ми се рови да видя как беше) . Така при всеки майл получаваш копие като смс (само майла на изпращача , относно и малко от майла ) .
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

А дали не може да измислиме някаква схема през някой английски оператор
Идеята е следната - регистрираме мейл в някой английски аналог на АБВ подаваме номер на английска предплатена карта (с добра оферта за СМСи) на която пренесочваме СМСите към желаният от нас номер
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

В гмайл позволяват препращане към гсм и аз го ползвам в момента . Доста е удобно защото имат и спам филтер и няма да ви звънне гсм-а в 3 вечерта за нищо (не че не ми е звънял по това време защото някой който ме познава и знае че ползвам тази услуга реши да си направи таша*)
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

Прерових го Гмайла но никъде не видях да има пренесочване към ГСМ - дай жокер
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

Само аз ли не мога да видя от къде се активира това в гмайла
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

https://mail.google.com/mail/?shva=1#settings/fwdandpop

Или иначе казано Настройки>Препращане по POP/IMAP достъп>Препращане на копие от входящата поща до ГСМ-а ви в формат [email protected]* копието в Gmail да се запази във „Вх. поща“означаване на копието в Gmail като прочетенокопието в Gmail да се архивиракопието в Gmail да се изтрие


*Ако сте на мтел , като замените X с номера си (без нулата в началото на номера)
**Трябва да си активирате услугате mail2sms като услугата е безплатна в мтел и активирането е безплатно .
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

Явно освен тъп и съм кьорав но аз такава опция като препращане на копие до ГСМ не виждам, единственото което ми предлага е да добавя нов мейл адрес
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

Чета си пощата през IMAP на компютрите или директно на телефона. Това ми позволява да ползвам повече от един мейл клиент (на двата лаптопа и на телефона). С IMAP всички промени се отразяват на всички клиенти и така ако прочетеш мейл на телефона той се маркира като прочетен и по лаптопите. Ако го изтрия на телефона той се трие и по компютрите.

А сега за нотификацията - ако държа телефона да ме тормози при всеки мейл си включвам 'Notification sound' и/или 'Notification vibrate'

От това по-чисто нема...
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

Просто си активираш mail2sms от оператора и в gmail на мястото на мейл пишеш 359хххххххх@sms.mtel.net или 359ххххххххх@sms.globul.bg (за глобул не знам как е и в момента малко ме е мързел да търся) и ще получаваш смс когато имаш майл БЕЗПЛАТНО .
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

мерси много ще го пробвам
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

Туко що активирах и аз тази опция в gmail, но малко по по-различен начин. Като пробвах както е казал @dertre ми изпрати смс за потвърждаване, но не може да се види кода. Така, че направих друга схема от gmail към gawab.com (пет минутна регистрация) и от там без проблем към телефона. С тази схема успях, защото потвърдих от имейла в gawab. И сега като получа имейл в gmail получавам и смс :)
 
От: Получаване на СМС след получен емайл - Кой е най читавият начин

А дали не може да измислиме някаква схема през някой английски оператор
Идеята е следната - регистрираме мейл в някой английски аналог на АБВ подаваме номер на английска предплатена карта (с добра оферта за СМСи) на която пренесочваме СМСите към желаният от нас номер

Защо си усложняваш живота?Gmail+Mtel и си готов.Пет години вече съм на тази система и работи безупречно.
 

Горе