Получаване на плащане от Valve (Steam)

WildBeast

New Member
Здравейте,

Занимавам се с гейминг и в началото на месеца завърши първия ми турнир на играта Dota 2. Той имаше билет в магазина на играта и съответно 25% от прихода му би трябвало да дойде в мен, но за целта е нужно да изпратя попълнен формуляр W-8BEN до отдел Финанси на Valve Corporation. Ето написано на български какво се иска от мен:

За да се възползвате от спогодбата за избягване на двойно данъчно облагане между Съединените щати и Вашата държава, като така позволите освобождаване или намаляване на удържаните данъчни такси, ще трябва да попълните формуляр W-8BEN, „Сертификат за статут на бенефициент по удържане на данъци от Съединените щати“. Без попълнен формуляр W-8BEN ще бъдем задължени да удържим 30% от полагаемия Ви дял приходи и да изпращаме тези такси на данъчната служба. Можете да се обърнете към данъчен консултант за това дали можете да възстановите тези данъци като чуждестранен данъчен кредит във Вашата данъчна декларация. При попълването на W-8BEN трябва да предоставите идентификационен номер на данъкоплатец (TIN) от САЩ, за да се възползвате от спогодбата за избягване на двойно данъчно облагане. За лица, които не са от САЩ, TIN може да бъде идентификационният номер на работодателя (EIN) за физически лица и фирми или индивидуален идентификационен номер на данъкоплатец (ITIN), който е само за физически лица. Като физическо лице можете да кандидатствате за EIN или ITIN. Ако сте фирма или частно лице (посочете, че сте едноличен търговец), можете да кандидатствате, за да получите EIN, като се обадите на (267) 941-1099. EIN ще Ви бъде издаден по телефона. Кандидатстването за ITIN става само по пощата и обикновено отнема няколко месеца или повече. Ако кандидатствате за ITIN, подайте формуляр W-7 към данъчната служба.

Формуляр W-8BEN

Инструкции на формуляр W-8BEN

Изпратете е-писмо с попълнения формуляр на [email protected]

От гореспоменатия текст разбирам, че ако не попълня формуляра *може* да ми изпратят парите (на предварително попълнения формуляр с банкова информация), но ще удържат 30%. По-натам в текста съвсем се обърквам. EIN ли ми трябва или ITIN, или и двете… Нямам регистрирана фирма. Някой може ли да ми разясни какво е нужно да направя, за да стигна дори до попълването на формуляра W-8BEN (който също ме затруднява; четох теми във форума, но формуляра от тях е бил по-различен от този, който на мен ми е даден да попълня)?

Поздрави,
Том
 
От: Получаване на плащане от Valve (Steam)

Като физическо лице можете да кандидатствате за EIN или ITIN.

Начи един от тези двата ти трябват.

за да получите EIN, като се обадите на (267) 941-1099. EIN ще Ви бъде издаден по телефона. Кандидатстването за ITIN става само по пощата и обикновено отнема няколко месеца или повече.

А тук става ясно, че е най-добре да искаш EIN по телефона. Защото става по телефона и много по-бързо.

Така както аз ги виждам нещата, обаждаш се на посочения номер и искаш да ти издадат EIN Номер за физическо лице. После с данните, които ти дадат от там, попълваш декларацията W-8BEN.

И вече като я попълниш я пращаш на пощата и чакаш да ти кажат дали всичко е наред :D

Няма ли опция да ти платят по пейпал?

Щото банков превод има сумати и такси.
 
От: Получаване на плащане от Valve (Steam)

Сега видях, че можеш да кандидатстваш за EIN онлайн тука: http://www.irs.gov/Businesses/Small...n-Employer-Identification-Number-(EIN)-Online

Бутона най долу. APPLY ONLINE NOW

Ама сега разгледах условията тук: https://sa2.www4.irs.gov/modiein/individual/index.jsp

И май няма да стане... Пише, че ако си чужденец ще трябва по телефона да се обадиш.

Май най-лесно е да им дадеш тези 30 процента или да пробваш да минеш като едноличен търговец по телефона ;)
 
Във формуляра който си постнал пише

For use by individuals. Entities must use Form W-8BEN-E

Do NOT use this form if:

• You are NOT an individual

Instead, use Form:
W-8BEN-E

това формуляр е опростена версия от 2014 онези във форума са стари вече (пример как администрацията може да работи за да го направи простичко за гражданите)

5 не го попълваш имаше го на старата форма на 6 може да си напишеш егн другото е същото, и да объркаш нещо няма да ти пратят парите само трябва да им пратиш отново формата това не е нашата админстрация...


другата част за еин не съм я следил какви са промените не работя с американски фирми от известно време... От горния текс става ясно че може да си направиш такс бек след съответните документи ... провери си с Valve дето ти изпращат наградата какво ще остане ако само пратиш формуляра да знаеш дали си заслужава да се занимаваш допълнителни документи
 
От: Получаване на плащане от Valve (Steam)

Няма нищо допълнително като информация и насоки от тяхна страна, само това е налично. Освен това какви ли кинти ще дръпне от сметката ми, ако звънна на този телефон не ми се мисли :lol:. Интересно ми е как да си лепна подписа в PDF-то на W-8BEN формуляра, който ми искат :). И да речем, че се оправя с всичко и пратя формуляра до Valve, ще трябва ли после да се отчета пред държавата ни за въпросния приход?
 
до сащ е евтино като до западна европа обикновен телефон (сащ е в зона 1) зависи от оператора ти другата опция е да звъниш от скайпа те имат доста изгодни тарифи...
включително на абонамет (без срочено договор може само за месец да платиш и да го спреш) за 2.5 евро неограничено (до 6000 минути) канада / сащ


Подписа се качва като си изпринтиш формуляра - попълваш на ръка - сканираш и пращаш по имейл или (пращаш по факса)

Да трябва да го декларираш ако си данъчно задължен в България в деклацията си в началото на 2015 като доход от чужбина...
 
От: Получаване на плащане от Valve (Steam)

Здравейте отново. Още не съм звъннал за EIN номер понеже нямах възможност да го направя. Някой може ли да ми каже как стоят нещата с електронния подпис - какво се изисква, за да се създаде такъв?
 

Горе