Получих забавен мейл :Д

Wicz

Member
Mrs Rashida Achii

Abidjan
Cote d'Ivoire



Dearest Partner,

I am Mrs.Rashida Achii from Ivory Coast . I am a widow being that I lost my husband. My husband was a serving director of the Cocoa exporting board until his death.

He was assassinated by the rebels following the political uprising. Before his death he made a deposit of Sixteen Million Five Hundred United States Dollars (US$16,500,000.00) with a security company here.

I want you to help me to transfer this money to your country or any safe place for it will be use for investment purpose, which you will manage until my only son Martins finishes his education in your country. I have decided to give you 20% of the total amount for your noble assistance.

Though I have plans to do investment in your country, like real estate and industrial production, I am only but a woman so I will need your advice.

This is my reason for writing to you. Please if you are willing to assist me and my son, indicate your interest in replying immediately you finish reading this mail.

I am positive that this will not take too much of your time. As such I urge you to look at this duty as a call for the service from God, also a call for helping me out of this my present trial, a call to put a smile on the faces of people in distress.

Thanks and best regards
.... Писна ми спамят на мейла ... ти сам спечелил от лотарията ту пак нещо друго б*х м* м*м*т* аз станах милионер..
 
От: Получих забавен мейл :Д

такива подобни мога да ти покажа поне 20 ... само че при мен парите идват от Гана... ей обичам да ме спамят че съм мултимилионер...

ем човек в Абв-то на седмица получавам по 4-5 такива 5-6 дет ми дават виагра :Д

а в гмайл получавам по 1-2 такива като това а виагра не ми предлагат там.. Предлагат ми да си купя домейн същия като моя само че .ком
 
От: Получих забавен мейл :Д

Да,и на мен ми пишат индийски крале,които искат да ми прехвърлят 100000 $,ама първо да си дам всички данни. :)
 
От: Получих забавен мейл :Д

Оставате. Мен по скайп ми пишат някви...
- Помниш ли ме?
-Не!
- Аз те помня! Ще се омъжиш ли за мен..:mrgreen:

Или някои ми пращат някакви сайтове дето съм щял да изкарам 800 долара на минути:p
 
От: Получих забавен мейл :Д

Е така де, ти как искаш да ти пратят хората толкова пари без данните ли ?
Нали всичко трябва да е оформено :)

Да,и на мен ми пишат индийски крале,които искат да ми прехвърлят 100000 $,ама първо да си дам всички данни. :)
 
От: Получих забавен мейл :Д

И на мен ми писна от тоя спам пощата вече почва да ми се препълва
 

Горе