Полша. Жертва на нацизма или сериозен длъжник днес?!

http://www.pardon.pl/artykul/5331/brytyjska_arystokratka_polacy_placcie_zydom_albo_wynocha
Десен клавиш - гошо, преведи!

Полша, изглежда, дължи 18 милиарда долара за не върнати еврейски имоти!
Акт от 2001 г., обаче, заплаши, че ще фалира полската държава - стойността на еврейската собственост се оценява на $ 18 милиарда. Това беше наложено вето от Александър Квашневски. В момента работата на Доналд Туск обеща друг мащабен проект компенсира. Така че не мога да кажа, че поляците бяха забравили за войната и нейните жертви. Въпреки това, според Рут Deech:
Полша има дълг към тези, които са оцелели. Следва да се подчертае, че Полша е мита, привилегии, не само, че поляците са нация от жертвите, но нация от длъжници.
 
От: Полша. Жертва на нацизма или сериозен длъжник днес?!

Това ми мяза на жълт вестник - може и да не е - но вероятно такива компенсации ще получат на другата седмица след като наследниците на нашите бежанци си получат компенсациите за беломорска тракия
 
От: Полша. Жертва на нацизма или сериозен длъжник днес?!

По тая логика ние колко трябва да искаме от Румъния за Северна Добруджа? Ами византийците ако си поискат завзетите от хан Аспарух земи на юг от Дунав какво правим? А турците колко кръвнина трябва да ни платят за жертвите по време на войната срещу нас и 500-те година робство?

Не мисля че евреите имат каквито и да е основание за претенции. Минали са почти 80 години вече и каквото било, било. Да не се мислят за по-добри от другите нации? Опа, всъщност да, мислят се.
 
От: Полша. Жертва на нацизма или сериозен длъжник днес?!

По тая логика ние колко трябва да искаме от Румъния за Северна Добруджа? Ами византийците ако си поискат завзетите от хан Аспарух земи на юг от Дунав какво правим? А турците колко кръвнина трябва да ни платят за жертвите по време на войната срещу нас и 500-те година робство?

Не мисля че евреите имат каквито и да е основание за претенции. Минали са почти 80 години вече и каквото било, било. Да не се мислят за по-добри от другите нации? Опа, всъщност да, мислят се.

абе, прав си, но логиката и еврейската логика нямат нищо общо :)
 

Горе