Полша освобождава младите хора от данък върху доходите

Svetliooo

Well-Known Member
Статия от Днес.бг

Какво мислите по въпроса ? На мен ми звучи като страхотен стимул за младите да работят. Естествено ще е добре и да се подкрепи с някакво обучение по финансова грамотност, че повече изкарани пари не означават повече спестени ...
 
Страхотно! Студентски ще е още по-препълнен :)

Идеята не е лоша, но за работещите на минималната ще е доста тежък периода между 25-30 години. Нито ще са свикнали да плащат данъци, нито ще са подготвени за издръжка на семейство, което е равносилно на бърз банкрут.
 
Страхотно! Студентски ще е още по-препълнен :)

Идеята не е лоша, но за работещите на минималната ще е доста тежък периода между 25-30 години. Нито ще са свикнали да плащат данъци, нито ще са подготвени за издръжка на семейство, което е равносилно на бърз банкрут.
А като са на 20 по-подготвени ли са ?
 
Не, но не мисля, че данъците са главен проблем на младите в страната. Разбира се, трябва да се почне отнякъде, затова подкрепям подобна идея, макар и с доста условности. Трябва да се изгради финансова дисциплина!!!

P.S. Казвам го като човек, попадащ в тази възрастова граница :)
 
Дам. Аз съм на мнение че по-добра финансова грамотност сред населението би било по-добро решение, отколкото данъчни облекчения. Резултата ще е същия - повече пари в джоба на хората. Но е по-трудно за изпълнение - как ще се случи всъщност това обучение, така че да работи за много хора .. ?
 

Горе