Помагайте... проблем с мейл

ReminD

Well-Known Member
Тва php melody ми иска мейл настройки, а хич ме няма, значи направих от cpanel 1 мейлче, но нещо не става, не правя как трябва, уж от хостинг съпорта ги тормозих за тая глупост, казаха че всичко било наред.. е не е.

ето какво съм драскал:


mail server : mail.saita.com
port : 25,26,456,587 - със запетайка съм бутал, да не би да трябва само един и ако да, кой ?
Account login : support+saita.com - казаха ми така да го пиша, преди това го бях написал с @ ,но уж така трябва

парола : паролата от мейла дето направих в спанела

Use SMTP protocol for mail - YES /NO - пуснал съм на YES отметката



Къде съм объркал, че си е шит да не им праща писма и активации на акаунтите.

който помогне получава веднага +57 точки репутация ;)
 
От: Помагайте... проблем с мейл

Къде хостваш сайта? Виж в информацията на самия сървър, там би трябвало да пише точно какво и как. Порта си объркал най-вероятно :)

Но все пак докато додат експертите да кажат с точност, можеш да пробваш следното:

Код:
incoming server name (POP): mail.saita.com port: 995 (или 26, но само едното сложи)
user name: да трябва да е с +
 
outgoing server (SMTP) mail.saita.com port: 465
 
Не се почва така :)
Първото което трябва да провериш е дали MX записите са ти като хората. Ако ползваш DNS мениджъра на самия ти хостинг, то не би трябвало да имаш проблем.
Второто е - създал си мейл акаунт, пробвай да си пратиш на твоя поща един пробен имейл и виж резултатите (препоръчвам ти да го направиш към gmail поща). Ако влезе в спам бокса, то най-вероятно IP адреса на сървъра ти е в блеклиста с IPта ползвани за спам. Ако не влезе там, а получиш съобщението - е какво по-хубаво от това - проблема идва от скрипта и по-точно настройките му (де факто стесняваш кръга). Ако пък изобщо не получиш писмо - е има нещо гнило и отново ще трябва да си прегледаш настройките за мейл записите.
Третото - най-лесното решение според мен. Правиш си акаунт в гугъл апс, ползваш техните мейл сървъри и забравяш за проблемите.
Ако по трета точка ти трябват напътствия, можеш да ми пишеш тук или в скайп, ще помогна когато имам време :)

Предполагам вече си погледнал тази тема, но все пак да си дам линка, ако си пропуснал http://www.phpsugar.com/forum/viewtopic.php?f=18&t=3636
 
От: Помагайте... проблем с мейл

Предполагам хостинга ти е в ХостГатор-а (те ползват тая простотия с + вместо @). Ето ти ги настройките ако си на ХостГатор:

Mail Server Username: user+sajta-ti.com
Incoming Mail Server: mail.sajta-ti.com
Incoming Mail Server: (SSL) gator1294.hostgator.com *тук зависи на кой от сървърите им си. ако не си сигурен кой ти е хост-а ползвай mail.sajta-ti.com
Outgoing Mail Server: mail.sajta-ti.com (server requires authentication) port 26
 
От: Помагайте... проблем с мейл

Здравейте,
имам един сайт и му сменихме хостинга и се получи бъг в скрипта :shock:
много кофти.
Търся някой който да разбира от скриптове (а тук има много) или препоръчайте някой кото може.


на ЛС мога да покажа сайта.
 

Горе