Помогнете ми моля ви

tijaja

New Member
На 15 години съм и съм решил да се занимавам с програмиране. Но незнам как да започна и със какво, г/д научих html, 5 урока гледах научих как да пиша кодове, също искам ако е възможно да правя някакфи пари от нета в момента, но незнам как, четох тва аффиллате, блоггинг, рекламите, но пак нищо не разбрах. Как да го направя, моля помогнете ми, с какво да започна и как да направя сайт, аз в момента си упражнявам html уменията на нотепад++ но как да го превърна примерно в сайт по-късно. Как да направя като другите сайтове с домеин bg com net etc. и имали безплатни домейни или ако няма ми кажете г/д колко пари са.
 
От: Помогнете ми моля ви

На първо място спри да спамиш и започни да четеш. Целият форум е пълен с полезни теми. Има и цял раздел, който е специално за начинаещи.
 
От: Помогнете ми моля ви

На много от въпросите ти има отговори тук.Ако почетеш още малко, ще намериш всичко.Но само с 5 html урока не стават нещата :)
 
От: Помогнете ми моля ви

Аз мога да те посъветвам да не почваш съвсем от нулата. Изтегли си някой безплатен ЦМС и започни да си го работиш и модифицираш като променяш вече готовия код. Аз така започнах (не че съм програмист сега де :) ) Един .ком домейн струва 15 лева и те съветвам да си купиш. Другото, което ти трябва е хостинг, който е с цени от 2 лв до 7-8 лв. на месец за твоите нужди. С две думи инвестирай 30-40 лв. , според мен няма да съжаляваш.
 
От: Помогнете ми моля ви

На 15 години съм и съм решил да се занимавам с програмиране. Но незнам как да започна и със какво, г/д научих html, 5 урока гледах научих как да пиша кодове, също искам ако е възможно да правя някакфи пари от нета в момента, но незнам как, четох тва аффиллате, блоггинг, рекламите, но пак нищо не разбрах. Как да го направя, моля помогнете ми, с какво да започна и как да направя сайт, аз в момента си упражнявам html уменията на нотепад++ но как да го превърна примерно в сайт по-късно. Как да направя като другите сайтове с домеин bg com net etc. и имали безплатни домейни или ако няма ми кажете г/д колко пари са.

Като начало спри се на нещо. Избери си пазар. И виж кое ще ти се отдава да развиваш, като нишов сайт. Във всички случаи ти трябва всичко от посочените, естествено ако не искаш да пише по-general - за всички - нещо като about.com или подобни.

Аз лично оферират аф. маркетинг. Лесно е да започнеш, не се искат големи инвестиции, интересно е и ако имаш хоби, в което искаш да направиш и пари покрай него - пиша за него. Идеялен приме за това беше една американка, която започна да прави кулинарии (като нещо интересно за себе си) и докато правеше всичко това, успоредно блогваше. В момента блога и е един от най-популярните за кулинария. Въпрос на избор и нагласа.

Не е нужно да си мега супер дупер програмист, за да започнеш да правиш пари от интернет. Аз лично не съм. Чаткам туй онуй, но опредлено съм далеч от величините на истински PHP, C++ и друг тип програмист. Има и друга опция, но тя се прави след като минеш определени стъпки от развитието ти в интернет - да създадеш нещо голямо и мощно. Както е създаден FaceBook, Digg, YouTube и т.н. Има неща, които още не са измислени и създадени, но за да я роди идеята твоето съзнание, ще трябва да преминеш първо през лесните и наложителни стъпки, които всички тук правят.

Ако имаш конкретни въпроси, питай ни. Разгледай форума. Както се вика и тук идеи не липсват. Необходимо е леко да се помисли и да се настроиш за това. Но едно знам със сигурност - практиката и непрекъснатото ровене, учене, развиване и мислене, развиват това чувство - за креативност.
 

Горе