Помощ! Бучене на колони на лаптоп

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте,

преди няколко дни ми подариха едни колонки SP-168, които да си включва към лаптопа.

Пускам ги главно, когато съм на вилата, но се получава някакво бучене, все едно, че ще звънне GSM.

Телефони около компютъра няма, но ефектът е същия. Къде може да е проблема и поправим ли е?

Колоните влизат в аудио жака на лаптопа...

P.S.

Интересното е, че когато съм в София в апартамента ми, такъв проблем няма.

Предварително благодаря за отговорите.
 
От: Помощ! Бучене на колони на лаптоп

Грам не разбирам от електроника, копвам ти от нашенски сайт :D. А тук ги и продават тънко: http://radimex.eu/ФЕРИТ-ФИЛТРИРАЩ-КАБЕЛИ-cmp-filter10

"Това е феритен филтър за намаляване на електромагнитните радиосмущения и интерференция (EMI и RFI).
При сглобяване представлява цилиндър от ферит. Представлява сплав от полумагнитен материал, която съдържа железен окис и други метали.
Много ефективен е при дълги кабели на сервомашинки и др. или друг проводим материал (например дълги карбонови нишки), които резонират близко до работната честота на радиоуправлението и предизвикват проблеми.
Ферита се монтира на кабелите близо до приемника, за да филтрира смущенията по дължината на проводниците. Препоръчва се да се направят поне 3 навивки на проводника във ферита." източник: http://www.best-rc-stuff.com/Products/1315--mrc.aspx
 
От: Помощ! Бучене на колони на лаптоп

Не са кой знае колко скъпи ... един по-хубав телефон струва толкова. Твоите са за казана! Гарантирам ти, че ще качиш поне 5 левъла в насладата от звукопоглъщането :) ... даже и като си в провинцията.
 
От: Помощ! Бучене на колони на лаптоп

Това бучене му викат 'брум'.
Представлява паразитен сигнал, който прониква в системата от външен източник.
Трябва да изолираш източника.
Възможно е да идва от ел. мрежа. Обикновено се получава, ако колонките са на 220в.
Пробвай лаптопа да работи само на батерия.
Ако колонките се захранват само от лаптопа, отдалечи се на 100-на метра от вилата за проба.
В колонките има навивки тънка медна жица и може в тях да се индуцира шума от някоя друг уред - помпа, вентилатор...
 
От: Помощ! Бучене на колони на лаптоп

Имaш лошо зaземенa инстaлaция. Вземи си Ground Loop Isolator. Ще ти реши прпблемa.
 

Горе