Помощ! Заплаха за опирано съдържание

beni7574

Active Member
Помощ! Заплаха за копирано съдържание

Здравейте!
Преди малко един индиец ми се обажда да махна съдържание от обяви в gumtree.co.uk защото съдържанието било копирано от неговия сайт. На въпроса ми кой е неговият сайт, ми каза че ми дава 24 часа да премахна съдържанието, в противен случай ще сезира гугъл и гъмтри и затвори. Обади ми се от скрит номер.
Само че съдържанието е от моя сайт и е от февруари 2014 г.
Тъй като не ми каза от името на кой сайт се обажда, няма как да проверя има ли истина в твърденията му, тъй като съм купувала статии от къде ли не.
Има ли инструмент, който да проверява чие съдържание е първо?
Поздрави!
Бени
 
Последно редактирано:
От: Помощ! Заплаха за опирано съдържание

Имам адвего. Текста в гъмтри е част от текст от страница в моя сайт. В сайта съм сложила текста февруари 2014. Има ли начин да се провери кога е сложен текста в друг сайт- т.е. кой първи е публикувал текста.
 
От: Помощ! Заплаха за опирано съдържание

Ако има много дублирани страници с този текст ще е по-трудно, ако е само в 4-5 примерно можеш да провериш в https://archive.org/web/ с точните линкове ако има записи по дати, това се сещам за момента.
 
От: Помощ! Заплаха за опирано съдържание

Супер много ми помогна! Имаш реп от мен!
 
От: Помощ! Заплаха за опирано съдържание

Колега внимавай! Много често на такива мошеници целта им да те накарат да си изтриеш сайта, за да прилапат домейна ако е с апетитно име.
 
От: Помощ! Заплаха за опирано съдържание

Благодаря за предупреждението. Все още нищо не съм изтрила. Аз мога да докажа, че съдържанието на конкретната обява е от моя сайт. Съответно мога да докажа, че в моя сайт е публикувано преди почти две години. Месец преди това, текста е публикуван от някого в безплатни есета. Взет е от там. Става въпрос за чек лист за почистване. Нямам много спомен дали съм го взела аз от там или съм платила на някого да свърши това, но текста е около 200 думи, а цялата статия е около 2000 думи.
Проверявам резултатите от copyscape v https://web.archive.org/, но някои от резултатите нямат данни.
Чудя се дали не е по-лесно да сменя текста на обявите. Притеснява ме само това, дали това не е реакцията, която чака този индиец- т.е. ако сменя съдържанието на обявите, означава че може да ме изнудва за сайта...
В момента търся потвърждение, че този, който подаде репорт, трябва да докаже твърденията си, че действително е автор на текста. Ако имате идеи какво пропускам, съм отворена за идеи.
Поздрави!
Бени
 
От: Помощ! Заплаха за опирано съдържание

Аз преди около 8 месеца имах един сайт, който имаше "facebook" в името на домейна и на имейла си получих някакво съобщение от [email protected], че видиш ли Фейсбук е регистрирана компания през февруари 2004 и за да мога да използвам нейното име и символи в сайта имах и снимки с логото на фейсбук е необходимо да притежавам някакъв си лиценз и ме заплашиха, че ако не изтрия сайта ще заведат иск срещу мене в размер на 100 000 долара аз разбира се не го изтрих, след това получих още няколко предупреждения и накрая същият измамник е писал имейл и на хостинга ми, който му се е вързал на номера и сайта ми беше свален, добре че не ми беше някакъв важен този сайт иначе щях да ги открия и директно хващах еднопосочния билет до мястото където се намират. Няколко дена след като ми свалиха сайта имаше сайт със същият домейн. Целта е ясна да ти вземат домейна. Ще е добре да направиш някакво предупреждение към хостинга ти да не се подават на провокации.
 
От: Помощ! Заплаха за опирано съдържание

Ами пиши му, че си го купила като авторски преди две години, нека той ти докаже, че е той има правата върху него. Ако го направи триеш, ако не може не триеш нищо :) . Лично аз така бих процедирал ако съм убеден, че мога да ползвам определен текст.
 
От: Помощ! Заплаха за опирано съдържание

Благодаря за предупреждението!
Засега ще изчакам няколко дни, да видим как ще се движат нещата. Все си мисля, че преди да ми свалят обявите, трябва да искат от индиеца доказателства, че той е автое на текста.
 
От: Помощ! Заплаха за опирано съдържание

Ами пиши му, че си го купила като авторски преди две години, нека той ти докаже, че е той има правата върху него. Ако го направи триеш, ако не може не триеш нищо :) . Лично аз така бих процедирал ако съм убеден, че мога да ползвам определен текст.

Текста е взет от сайт за безплатни есета, което есе е писано 2013 година
Писах на администратора на сайта за обяви. увериха ме, че няма да свалят обявите. Но аз се подковах, в случай че с моя сайт излезе проблем.
 

Горе