Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

mantaman

Well-Known Member
Към онлайн магазина си инсталирах форум кирилизирах си го обаче се появи следният проблем когато си излеза от профила и не съм регистриран всичко е на маймуница - по настройките ли е проблема или по тъмплейта (ползвам оригиналния) или от кирилизацията ползвам обикновенната.
Като си се регна всичко се оправя но когато влезе нов читател ще се препарира и ще изчезне на момента
Ето вижте как изглежда
 
Последно редактирано:
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

Промени charset-a на UTF-8, сега ти е iso-8859-1.

пп. пропуснах, че е двойката, може и win-1251
 
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

Евалата strana както винаги бърз и точен. Работи само на win-1251. Обаче въпросът ми е следният защо така се получава и как да го оправя. Защото когато влезе нов човек във форума не може да почнеш да му обясняваш как да си промени кодировката.
 
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

Сложи phpBB3 и няма да имаш проблеми. Тази версия, която си сложил е много стара и изисква повече умения за поддръжка.
 
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

Това имаше в контролният панел това инсталирах сега ще се мъча да видя как се инсталира като го няма в контролният панел
 
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

За съжаление, не си спомням вече как точно беше в двойката, но виж в стиловете ти (subsilver) нещо подобно на overall header и дали има някъде там нещо свързано с charset-a. Промени го на cp1251, ако има.
 
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

Инсталирах тройката за сега е добре
Поздрави
 
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

Сега ти остава само да интегрираш zen-cart с тройката и сайтът заспива отвсякъде :) Браво, че се реши на тази стъпка. phpbb2 си струва, ако го имаш отдавна и си го модифицирал с многобройни хакове, но на нова ливада не си струваше да градиш такава къща. Най-малкото спамерите ще те изнервят до степен да им отделяш поне по 5 минути на ден. Докато phpbb3 е едно от най-добрите безплатни решения за момента (имаше дори някъде анкета във форума phpbb3 vs. SMF)
 
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

Понапредвам с новия форум но нещо в темите не ми приема ХТМЛ . Кажете като искам да направя линк на някъде как да го направя така че вместо да се вижда целият линк да се вижда само една дума например. И как да ми отваря линковете на нова страница.
Поздрави
 
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

HTML можеш да вкараш чрез BBCode. Разгледай форума на phpBB3 за подробности.
По втория проблем с линковете слагаш това Prime Links.

За първия проблем с линковете сложи това:
 

Прикачени файлове

  • url_prompt_0.1.0.zip
    27.3 KB · Преглеждания: 3
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

Установих че проблема не е в изписването на линка а явно е от някъква настройка на самият форум. Това което си ми изпратил нямам представа как да го използвам сега ще ровя да чета.
Мерси много Поздрави
 
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

Мерси много

След цяла нощ борба го направих даже получих и някой есктри бонус като това да поставя на всички външни линкове нофолоу

Сега само ми остава да видя как да го настроя да ми отваря и вътрешните линкове от постовете в нова страница

Стефане прав си за тези неща, добре че ме подсети, в началото когато настройвах магазина съм ги изключил и съм забравил ще видя тия дни да се сетя от къде се пускаха

Поздрави
 
От: Помощ Форума ми Излиза на Маймуница

Както казва една стара китайска поговорка "Неволята мъчи"

След като се инсталира мода Prime Links - за новобранци като мен това звучеше страшно, а всъшност означава да добавиш някои и друг файл, а в други да промениш дадени редове като всичко е много добре описано в инструкцията.
Това обаче което никъде не пише е че ако искаш и вътрешните ти линкове да се отварят в нов прозорец просто трябва във файла includes/prime_links.php да промениш 42 ред от това
define('INTERNAL_LINK_TARGET', '');
да стане това
define('INTERNAL_LINK_TARGET', '_blank');

Поздрави и в молитвите си не забравяйте да споменавате VtoriChepik
 
Последно редактирано:

Горе