Помощ за борба с нагъл копировач

дал съм репутация на всички пислаи в темата не мога на всички да отговоря персонално че става много

а всички писали на лс ще я получат в някоя друга тема ще ги намеря като постнат старя се да не незабрявям нищо добро :)

отново голямо мерси
 
От: Помощ за борба с нагъл копировач

Ама точно онова "гуру" от световно ниво ;) се оказа нали? А това, че било автоматично и софтуер - да го разправя на някой друг, ние не ядем доматите с колците.
 
От: Помощ за борба с нагъл копировач

Хех тая автоматична скрепеща система, демек източва на половината форум сайтовете :D :D
 
Re: От: Помощ за борба с нагъл копировач

Ама точно онова "гуру" от световно ниво ;) се оказа нали? А това, че било автоматично и софтуер - да го разправя на някой друг, ние не ядем доматите с колците.


не е тои не пише много този човек за които си говрим ...
 
От: Помощ за борба с нагъл копировач

Подкрепям военните действия в ситуацията :)

Това е подигравка с труда на другите...

[video=youtube;I1yWgW-u4xc]http://www.youtube.com/watch?v=I1yWgW-u4xc[/video]

Ако мога да помогна с нещо пишете ми :)
 
От: Помощ за борба с нагъл копировач

Момчета, те сключиха примирие вече ;)

Между другото идеята за Уебмастър Пакт е просто отлична, I'm in :)
 
От: Помощ за борба с нагъл копировач

Късно прочетох темата и точно се бях засилил да алайна BullBlogger пуснах си [video=youtube;enZRB_TjJ00]http://www.youtube.com/watch?v=enZRB_TjJ00[/video] после дочетох темата и видях, че сте оправили нещата. Все пак искай някаква компенсация.Просто щяхме да го изтрием от индекса :)
 
@ djeims не съм такъв човек да ми трябват kompensacii :) аз парите ще си изкарам от интернет с този контент само да не ми го пипат :)

@ Caprice да ще е хубаво да се покрепяме при някакви такива ситуации :) и аз съм много за :)
 
От: Помощ за борба с нагъл копировач

като открих първия казах маината му че ми е копирал няколко стаии.... но когато станаха 7 домейна и открих и люнимата си статия копирана вече ми доиде в повече
Да споделя малко опит - понеже преди време на мой познат му откраднаха авторки материал (статии и т.н.) - по принцип на сайта му си пише, че материалите могат да се ползват единствено за лична употреба и т.н. и когато откри тариката откраднал материала - му писа, че директно може да заведе дело по закона за авторското право и сродните му права, тъй като се вижда че е 1:1 с оригинала. Оня се направи на ударен и се покри (все едно не е получавал мейл)...
 
От: Помощ за борба с нагъл копировач

... и тогава един адвокат даде идеята да се прати нотариална покана (май струва около 50-на лв.) но гарантирано ще получи текст, с който се приканва да свали неразрешената от автора на текста публикация! Тук вече няма измъкване - т.е. със сигурност не само той знае, че е получил поканата. Ако не ги свали вече директно може да се заведе дело. За нашите съдилища обаче няма какво да говорим... батака е пълен, но пък може да се постигне извънсъдебно споразумение (като се уплаши и така)... така или иначе ако можеш да докажеш че оригинала е твой - нещата може и да се влачат, но се решават категорично в полза на притежателя на авт. права.
 
От: Помощ за борба с нагъл копировач

И аз съм ин за уебмастърската организация, It's a war :D
 

Горе