Помощ за заявка

Та да кажем, че даден сайт има секция новини. Има страница, на която се показват новините. На тази страница ми се иска да покажа не само новините, но и колко коментара има. Обаче SQL ми създава проблем.
Ето първи опит: SELECT news_id,news_title,news_content,news_time,news_comments_on,news_pic,COUNT(com_id) as maxcount FROM news,comments WHERE com_for="news" && com_art_id=news_id ORDER BY news_id DESC LIMIT ' . $start . ',' . $end
Ето втори опит:
SELECT news_id,news_title,news_content,news_time,news_comments_on,news_pic, COUNT(com_id) FROM news LEFT JOIN comments ON com_for="news" && news_id=com_art_id ORDER BY news_id DESC LIMIT ' . $start . ',' . $end

И двата варианта създават проблеми - изкарват новините, по които няма никакви коментари.
Някой може ли да помогне?
 
Ако на втората добавиш преди ORDER BY .. :

GROUP BY news_id

какво ще стане?

Първата сигурен ли си, че изкарва новини без коментари? Като я гледам точно такива няма да изкарва.
 
От: Помощ за заявка

Аз искам да изкарам броя коментари по всяка новина + всичко по новините. Мога да го направя с втора заявка, но тя се ще окаже в цикъл, който се завъртва 10 пъти в моя случай и така общия бройк заявки ще стане 11, което не ми харесва въобще.
 
Ми добре. Аз ти казвам как да направиш това, което искаш, а ти прави каквото знаеш :)
 

Горе