Помощ за избор на лаптоп

От: Помощ за избор на лаптоп

Айде, взех го. Дотук съм много доволна. Пък какъв нет хваща от въздуха, по-добър от Булсата :) Така ако кара, няма да плащам никакъв нет, то няма смисъл.
 
От: Помощ за избор на лаптоп

За да не отварям нова тема, ще Ви попитам направо тук. Оказа се, че имам спешна нужда от лаптоп, колкото и да не ги харесвам. Предстои ми пътуване след една седмица, което ще продължи около 2-3 месеца. Ще трябва да си закупя някакъв лаптоп от нисък клас, колкото да мога да работя през това време. Досега съм имал само лаптоп само веднъж, преди доста време който се развали дори без сериозно натоварване (HP). Оттогава ги приемам по-скоро за детски играчки, отколкото за истински компютри.

Това, което ме интересува предимно е възможността да работи нонстоп. Нямам особени претенции, относно марки, дизайни, характеристики и т.н. Освен това дисплеят да не е от най-малките, че положението отива към калкулатор. Та най-важното е да не грее. Прочетох темата, но предложенията са насочени към малко по-горния клас. Също така ми стана ясно, че най-добре да се разровя из форума на laptop.bg, но в момента нямам толкова свободно време. Ако някой ден реша, че имам нужда от висок клас лаптоп, със сигурност ще го направя.

Ще се радвам, ако някой сподели опит с различните модели от нисък клас. Предполагам ще се спра на някой от следната страница. Доколкото разбрах, трябва напълно да изключа AMD процесорите, като се има предвид, че греенето е основното ми изискване.

Също така, ще съм благодарен, ако ми препоръчате мобилен интернет. Това е следващият проблем.
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Apple MacBook Pro 13" или white 13" (препоръчвам Про-то, понеже на белите още не им е минал таз годишния ъпдейт и са с C2D процесори) - гарантирани са ти: стабилна работа без забиване/рестарти и пр, голямо бързодействие и при двата модела (под Mac OS X производителността е много по-добра в сравнение с тази на обикновения лаптоп/РС поради оптимизацията заради хардуера). Относно производителността - дори ритейл Windows 7 копията се държат доста добре на Apple хардуер (по-добре от на настолния ми Дел, да не повярва човек).
Батериите им са железни просто - на обикновената серия (white) - батерията спокойно ми издържаше по 5-6 часа при натоварване от типа: гледане на филми/браузване в нета/писане на документи...без игри (имах модел 2009та, след него модел дори ги подобриха), а на Про-тата - там държи и повече.

Гаранцията на машинките е международна, така че където и да си по света, стига да има магазин на Apple или оторизиран сервиз край теб - няма да имаш проблеми с гаранционното обслужване.

Вече две години ползвам Apple хардуер и съм си спокоен за работата и надеждността по време на работа. Дори performance-а ми се вдигна. :)

Знам че звуча като поредния Apple fan boy, така че нека се знае - ползвам и машина с Windows (7), имам телефони на iOS и WP7, не отхвърлям другите марки, но що се отнася до мобилни машини - марката е една - Apple.
За конкурентните производители си струва да споменаваме само за високия им клас машини. Всичко друго е... както каза - дава ти чувството, че не ползваш истински компютър (през ръцете ми са минавали Sony Vaio, безброй Acer-и, Toshiba, HP, Lenovo, MSI...).
Иначе при настолните машини достойно се представят DELL и HP.
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Колега, много ти благодаря за детайлния отговор. Само че, в момента нямам намерение да похарча повече от 600-700 лева, та малко ще се поразмина с Apple. От друга страна определено предизвика интереса ми и ще го имам предвид за в бъдеще.
 
От: Помощ за избор на лаптоп

В момента на пазара най-доброто за тези пари е ТОВА
Двуядрен Intel има си всичко без HDMI и eSATA
 
  • Like
Реакции: GunZ
От: От: Помощ за избор на лаптоп

В момента на пазара най-доброто за тези пари е ТОВА
Двуядрен Intel има си всичко без HDMI и eSATA
Много ти благодаря за съвета. Незнам защо досега Самсунг не ги броях в сметките, но лаптопа доста ми хареса. Дори като дизайн. А пък и операционната система е точно това, което исках.
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Да free DOS е по-евтино и перфектно ,слагаш си каквото ти е кеф.
А съм ти дал линк към този магазин ,защото доставката е безплатна.
Подаряват оригинална раница идеално за твоя случай.
Нали ще пътуваш ,няма да се набутваш и за чанта.
В Техномаркет е на същата цена ,но без раница и искат 10 лева за доставка.
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Ето ти малко повече инфо за модела ЦЪК
Ако 2GB RAM са ти малко ,можеш да видиш ТУК
Офертата е абсолютно същата но имаш избор,
да доплатиш още 39 лева и става с 4GB.
Колкото до марката лаптопи Samsung нямам преки впечатления.
Но доколкото имам спомен във форума нa ЛаптопБГ
имаше тема точно за Samsung и човек от екипа им твърдеше,
че до момента нямат върната бройка ,без значение от модела.
Все пак разгледай и други предложения.
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Разгледах и останалите преложения, но засега официално се спирам на препоръчания от 2fast4you модел, за което съм му много благодарен.

Остана проблема с мобилния интернет? Някой да има някакви оплаквания или препоръки за конкретен оператор?
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Не казваш за къде ти трябва интернета,за България или за чужбна?
Също така не си уточнил какъв интернет ти трябва,ограничен или неограничен?
За колко време ще го ползваш ,договор ли ще подписваш,предплатен пакет ли искаш?
Това са много важни неща и без да ги уточниш може само да гадаем.
Въпреки това ,ако става въпрос за България и неограничен интернет.
Най-доброто при съотношение цена-качество е това ПРЕДПЛАТЕН ДОГОВОР
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Горещо препоръчвам Макс Телеком - цяла година вече откакто го ползва сина ми, не е спрял нито веднъж. За 19.90 никакви грижи - няма лимити, няма нищо, върви си безотказно.
 
  • Like
Реакции: GunZ
От: От: Помощ за избор на лаптоп

Не казваш за къде ти трябва интернета,за България или за чужбна?
Също така не си уточнил какъв интернет ти трябва,ограничен или неограничен?
За колко време ще го ползваш ,договор ли ще подписваш,предплатен пакет ли искаш?
Това са много важни неща и без да ги уточниш може само да гадаем.
Въпреки това ,ако става въпрос за България и неограничен интернет.
Най-доброто при съотношение цена-качество е това ПРЕДПЛАТЕН ДОГОВОР
Неограничен за България. Предплатен или на договор, още се двоумя. Ти обаче ме насочи доста добре, дори бе нужните подробности :)
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Ок ясно ,за България и неограничен.
Сега ти остава да си провериш покритието ЦЪК
Договора е 20 лева на месец ,a предплатения 25 лева.
Аз лично би предпочел предплатения ,щом няма да се ползва постоянно.

пп Каква глупост бях написал за цените ле леее :cry: жегата не прощава:lol:
 
Последно редактирано:
От: Помощ за избор на лаптоп

Ах, тая карта ми уби ентусиазма. Мислех, че си има обхват почти навсякъде, като мобилните оператори. Там, където отивам според картата няма абсолютно никакъв обхват (високо в Родопите, около Девин). Това дали е реално, или все пак може пък и да хващам нещо?
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Поръчах си модела, препоръчан от колегата и вчера го получих. Днес реших да го взема с мен на плаж и се оказа, че на дневна светлина не виждам нищо. Има ли нещо, което мога да направя за да ползвам лаптопа на дневна светлина. Някакъв софт или нещо от сорта. Вие как ги ползвате през деня? Дисплея е като огледало и едвам, едвам пиша поста.
 
От: Помощ за избор на лаптоп

И аз имах такъв проблем с лаптопа, обаче спрях да му обръщам внимание и вече не го забелязвам. Е, отвреме навреме пак си ме дразни, де - неминуемо е, но решение аз нямам.
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Такива са лъскавите екрани, не мисля че може да се направи нещо, дано някой да те посъветва нещо. Ако е предвидено да се ползва отвън, си има матови екрани с тях няма проблеми. Иначе по темата за лаптопите началото на годината и аз си взимах нов и четох доста и в крайна сметка си взех един Dell, хареса ми като цена/параметри и това че имаше 4 години гаранция, а аз до тогава ще съм го сменил с някой Макбук така или иначе.
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Аз не ги харесвам тези с гланцовите екрани, много блестят на дневна светлина, ама като си се набутал вече. За мобилния интернет, аз имам от няколко месеца неограничен към Вивател, само 5 кинта на месец ми е. Където има 3Г покритие е добре, иначе е мъка. Мисля че Глобул съюо имат промоция за 5 кинта в момента. Ментел са скъпари, иначе имат най-добро 3Г покритие, ама дерат кожи.
 
От: Помощ за избор на лаптоп

Благодаря на всички за съветите. Вече от няколко дни ползвам мобилния нет на Мтел и наистина нямам проблеми с покритието, където и да било. Засега още съм в лимита от 1гб и нета е повече от добър. Не свалям нищо, не гледам никакви клипове онлайн и съм изключил всички ъпдейти, и все пак на ден си отиват над 250 мб. До 1-2 дни максимум ще го изчерпам и минавам на 128kbps. Дано тогава също нямам проблеми със сърфирането. От Глобъл се отказах, защото след като паднеш на 128 и продължиш да ползваш доста, падаш на 64, което си е жива гавра. А пък от Виваком не можеха да ми дадат никаква гаранция, че ще имам покритие там, където отивам. В Мтел така лъжат и мажат, че ми гарантираха още преди да съм посочил локацията :D
 

Горе