Помощ за име на сайт

От: Помощ за име на сайт

Ами зависи какво е името и каква е тематика на сайта. Примерно ако е за бизнес новини - business-news.com или както са направили Forex - forex-news.com. Ако сайта е за новини искате да се класира добре за "News" второто е по-добре.
 
От: Помощ за име на сайт

Аз съм за първото! Не ти трябват тирета :)

Подкрепям с две ръце! :clap:
Подозирам, че става дума за новинарски портал на някой град? Както и да е, във всички случаи само името.com е по-добре. Ако сайта е конкретно за новини, вписването на "Новини" в тайтъла също ще те класира добре. Разбира се конкретизирано с "Името", защото самата ниша Новини е една от най-конкурентната...

Успех със сайта и чакаме да го видим! :wink:
 
От: Помощ за име на сайт

Ако сайта ще е на български език, не ти трябва "news" в името, никой не търси в Google "името news", a "името новини". Ако искате сайта да се класира добре за ключовата дума "новини", то тогава е добре в името на домейна да се съдържа "novini". Колкото до дилемата дали да има тире или не в името на домейна, няма единодушно мнение между SEO специалистите, може спокойно да хвърляш ези-тура за да решиш.
 
От: От: Помощ за име на сайт

Ако сайта ще е на български език, не ти трябва "news" в името, никой не търси в Google "името news", a "името новини". Ако искате сайта да се класира добре за ключовата дума "новини", то тогава е добре в името на домейна да се съдържа "novini". Колкото до дилемата дали да има тире или не в името на домейна, няма единодушно мнение между SEO специалистите, може спокойно да хвърляш ези-тура за да решиш.

Напиши в google "новини" и провери колко сайта имат news в URL и сам ще провериш достоверността на теорията си.
 
От: Помощ за име на сайт

Stop е прав. При тях всичко идва от линковете към тях по ключова дума.
Аз съм много против използването на тире. Гугъл разчита ключовите думи в URL-те макар да са сляти.
 
От: Помощ за име на сайт

първото.следвай принципа на радио рекламата. ако кажеш 'името точка ком' е по-добре от 'името тире нюз точка ком'
 

Горе