Помощ за категории в онлайн магазин WooCommerce

charka

Member
Здавейте хора!
В момента си играя с woocommerce по направата на магазин за автомобилни масла, гуми, акумулатори и аксесоари. За момента с много четене се справям с повечето подводни камъни, които ми изникват, но това, което не ми е известно, а пък и не намирам информация за него е как да разпределя категориите на гумите.
По какъв начин бихте ги направили вие при положение, че ще трябва да се търсят във филтър по вид (автомобилна, товарна, SUV)>лятна,зимна,всесезонна>цолаж (R14,R15,R16...)>и тук вече трябва да излезнат гумите по размер (примерно 215/55/R16).
Но отделно ми е важно и по марки да се търсят. В отделни кетогории ли трябва да са или с тагове да се работи и как изобщо таговете могат да ми свършат работа, помагат ли за филтрирането.

В плюс да попитам някой дали ползва плъгин за филтър на гуми, за да препоръча и евентуално мога ли да го направя на сайдбара без плъгин?

Благодаря в аванс!

https://shop.nastarta.com/ е сайтът, ако някой иска да види просто за какво говоря.
 
Предлагам ти да работиш по същия начин, както ако отидеш в гумаждийницата. Там виждат колата, размера гуми, сезона, и те питат направо за марката, грайфера и цената.
сайтът ти в момента е пълна каша и показва, че още нямаш акценти и не знаеш какво искаш да постигнеш. Споко, малко по малко нещата ще се настроят....
 
Да, сайтът е пълна каша, но е и празен все още. Имам визията в главата си, но не знам как да разклоня категориите.
Би ли ми казал кое по-конкретно е кашата, която ти се набива на очи

Акцентите ще са гуми, масла и аксесоари
 
първо почни с домейна. слагане на магазин на поддомейн следващо ниво е много лоша SEO идея
ти сам си отговори иначе, категории масла и гуми, подкатегориия цолаж, после филтър зимни и летни
 
SEO-то ще го доверя на спецциалист.
Проблемът ми в момента е, че за гумите ми трябва филтраж, който знам, че е обвързан с подредбата на категориите. Но не знам как да направя този филтър. Иначе имам визия кои са критериите, по които искам да се търсят гуми.
 
Таговете са описателни, по филтрите се филтрират продукти, сиреч се търси, категориите са си категории. филтрите да са различните характеристики на гумите, а таговете да са long tail keywords
 
Последно редактирано:
Препоръчвам ти да разгледаш други сайтове предлагащи същите продукти и така можеш да вземеш някоя идея. Някои, които разгледах имат още на заглавната страница вид филтър, от който избираш вид автомобил, размер на гуми и т.н. Можеш също така да добавиш различните видове като подкатегории. Главната например е Гуми с подкатегории зимни гуми, летни гуми и т.н.
 
Препоръчвам ти да разгледаш други сайтове предлагащи същите продукти и така можеш да вземеш някоя идея. Някои, които разгледах имат още на заглавната страница вид филтър, от който избираш вид автомобил, размер на гуми и т.н. Можеш също така да добавиш различните видове като подкатегории. Главната например е Гуми с подкатегории зимни гуми, летни гуми и т.н.

Just FUCKING NO
 
Благодаря на всички за отговорите и насоките.
Филтър по марки не ми е нужен на този етап, защото гумите и маслата са по други критерии (не се избират спрамо марка и модел на автомобила).
Сега ми стана ясно до някъде, ко чисто технологично как се създават филтрите? С плъгин или от панела на уърдпрес? Как мога после да ги изнеса в сайдбара на страницата после?
 
upload_2019-6-11_12-31-30.png

Справих се с проблема. Използвах атрибутите и разделих гумите в категории зимни и летни. Благодаря на помогналите все пак!
 

Горе