Помощ за настройка на AdSense

ElasticHeart

New Member
Реших да пробвам услугите на Google AdSense за сайт, но имам няколко въпроса за самото регистриране ? Имената на английски ли трябва да ги пиша, като съм посочил държава - България, език на сайта - български.
Адресът ми трябва ли да е формулиран според английски правила:

25 Hristo Botev Street
или да го напиша:

Ul. Hristo Botev 25 (звучи нелепо, но все пак не искам да стават недоразумения).

Начините на плащане в AdSense не включат PayPal нали какви други методи имат ?
 
От: Помощ за настройка на AdSense

Пишеш си имената както са ти на личната карта с английски букви, адреса си го пишеш на латиница. Относно плащането имаш избор между банков път и уестърн юниън. Аз лично винаги съм използвал УЮ.
 
От: Помощ за настройка на AdSense

Приеха ме.

Сега не знам от къде да намеря кодове на реклами ? Тъй като ми дава само да направя, а аз искам да използвам готови ?

Някой може ли да ме светне ?
 
От: Помощ за настройка на AdSense

http://prntscr.com/80f4ju - Влизаш тук, след като си влязъл в контрол панела на адсенсе регистрацията ти.
http://prntscr.com/80f53z - Създаваш си ново рекламно поле, вътре ще си го нагласиш както ти е удобно за сайта.
След като приключиш със създаването на рекламното поле, ще ти покаже кода на рекламата. Също така можеш, да си вземеш този код по всяко време, просто цъкаш където съм показал http://prntscr.com/80f5oc на "get code" в рекламното ти поле.
 
От: Помощ за настройка на AdSense

Благодаря много. Стана. Слагам кода, но в сайта не се показва нищо, само бяло каре. Нямам Ad Block...
 
От: Помощ за настройка на AdSense

Трябва да се изчака, за да се покажат, може да бъде и да час-два. Спокойно! :)
 
От: Помощ за настройка на AdSense

Сега, одобриха ме, сложих първите няколко реклами навскъде по сайта. Снощи към 00:30 имах спечелени 0,06 € и RPM oколо 1 евро и нещо. Сега като влизам виждам, че баланса отново е 0.00 евро (навсякъде...)

Някой може ли да ми обясни защо стана така ? И как се разбира колко пари получавам на 1000 показвания на страница например ?
 
От: Помощ за настройка на AdSense

Така, преди да пиша, ще те попитам нещо. Колко реклами имаш на страница, защото максимално позволения брой е три. Имай го в предвид. Сега към въпроса ти, мисля, че трябва първо да се познаеш с таблото на Адсенсе. Имаше дори и туториал.

За баланса, най-вероятно Г. ти го е отчел като невалиден клик. Не си генерирал ти или някой твой приятел този клик/кликове нали? Или да си нарушил друго правило на компанията, за друго не ми идва на ум. Пари от Адсенсе се правят на клик не на показване.
 
От: Помощ за настройка на AdSense

Всъщност на някои от рекламите плащат и на показване и действие. Разгледайте новият начин на отчитане.

Препоръчвам на автора на темата да прочете всичко (на български е) в помощния център на адсенс и да се запознае с правилата и начина на разположение на рекламите. Не кликай на рекламите, не карай твои приятели да правят това и не насилвай нещата.
 
От: Помощ за настройка на AdSense

Всъщност на някои от рекламите плащат и на показване и действие. Разгледайте новият начин на отчитане.

Препоръчвам на автора на темата да прочете всичко (на български е) в помощния център на адсенс и да се запознае с правилата и начина на разположение на рекламите. Не кликай на рекламите, не карай твои приятели да правят това и не насилвай нещата.

Благодаря, все още не съм имал тази чест, да получа пари от такива реклами. :Д
 
От: Помощ за настройка на AdSense

Адресът ми трябва ли да е формулиран според английски правила:

25 Hristo Botev Street
или да го напиша:

Ul. Hristo Botev 25 (звучи нелепо, но все пак не искам да стават недоразумения).

Задължително на български език със стандартна транслитерация на латиница. Не си прави експерименти да пишеш на английски с латински букви. Пиши на български с латински букви.

Тоест не пиши "123 Ivan Vazov str.", а "ul. Ivan Vazov 123".

Там на сайта пише изрично какви символи може да вкарваш (латинските букви и арабските цифри са ок; кирилицата - не).

Ако напишеш адреса "25 Hristo Botev Street" пощальонът може и да не го донесе. Има много оплакващи се, че не им носят писмата. Възможно е това да е една от причините.

Аз винаги си пиша адреса на български с латински букви по стандартната транслитерация. От много места съм получавал писма и винаги си идват нормално когато са на български с латински букви. Никога не съм си правил експерименти да давам адрес на английски език.

Като метод на плащане е добре да избереш Western Union - безплатно е. Банковите преводи също са безплатни. Ако не искаш да се разхождаш - може да зададеш и банков превод. Но много хора не искат да ползват банкови преводи, защото си мислят, че могат да не плащат данъци, ако не ползват банки.

Имай предвид, че ако ще си декларираш доходите ще бъдеш в нарушение, ако не подадеш заявление за регистрация по ЗДДС 7 дена преди датата на данъчното събитие (тази дата е края на годината или датата на плащането - която дата дойде първа).

Пак повтарям, защото е важно - 7 дена ПРЕДИ датата на събитието. Тоест ако днес получиш плащане вече е късно да подаваш заявлението. Трябва първо да подадеш заявлението, да изчакаш 7 дена (поне) и тогава да получиш плащането.

Имай предвид, че ако се регнеш по ДДС възниква задължение всеки месец да подаваш данъчна декларация във връзка с ДДС-то (дори и когато е нула) и глобата е сигурна (ако имаш регистрация и не подадеш декларацията в срок, глобата почва от 500 лева).

Ако изобщо не се регистрираш по ДДС може и да не те хванат - тогава глобата не е сигурна.
 

Горе