Помощ за онлайн магазин

David and Jake

New Member
Здравейте, баща ми иска да наеме един малък магазин и да започне бизнес със спортни дрехи. Обаче набързо пресметнах, че тъй като тук няма много хора, които биха си купили такива неща и има още няколко магазина, където хората могат да си вземат спортни дрехи, то няма как да успее. За други продукти като храна, обикновени дрехи и д.р. да не говоря, че ги има на доста места. Затова реших да потърся как да направим с него онлайн бизнес за спортни дрехи- аз съм за онлайн частта, а той за дрехите и разни ръкавици, маратонки и д.р. Никъде не можах да намеря информация как да направим такъв бизнес и реших да пиша тук. Мисля да вземем друга марка, на която да плащаме за да имаме право да продаваме продуктите и. Ако някой знае как да направим с него бизнес чрез лаптопа, моля, да пише. Съжалявам за малкото информация, но ако имате нужда от още ми пишете какво да напиша.
 
От: Помощ за онлайн магазин

Здравейте, баща ми иска да наеме един малък магазин и да започне бизнес със спортни дрехи. Обаче набързо пресметнах, че тъй като тук няма много хора, които биха си купили такива неща и има още няколко магазина, където хората могат да си вземат спортни дрехи, то няма как да успее. За други продукти като храна, обикновени дрехи и д.р. да не говоря, че ги има на доста места. Затова реших да потърся как да направим с него онлайн бизнес за спортни дрехи- аз съм за онлайн частта, а той за дрехите и разни ръкавици, маратонки и д.р. Никъде не можах да намеря информация как да направим такъв бизнес и реших да пиша тук. Мисля да вземем друга марка, на която да плащаме за да имаме право да продаваме продуктите и. Ако някой знае как да направим с него бизнес чрез лаптопа, моля, да пише. Съжалявам за малкото информация, но ако имате нужда от още ми пишете какво да напиша.

Първите 3 оферти да ти направят магазин ги отхвърляш.
 
От: Помощ за онлайн магазин

Точно преди твоята тема, има подобна, прочети, погледни и пак попитай ако има нещо. Има и директен линк към човек, който изработва магазини.
ЦЪК
 
От: Помощ за онлайн магазин

Там изчетох всичко и отчасти разбрах как вървят нещата, но още не разбирам как да продавам продукти на определена марка и колко ще ми излезе.
 
От: Помощ за онлайн магазин

Там изчетох всичко и отчасти разбрах как вървят нещата, но още не разбирам как да продавам продукти на определена марка и колко ще ми излезе.

Колко ще ти струва да станеш предствител на Адидас ще разбереш, като ги питаш тях. Но как въобще се продава Онлайн... в другата тема, в която аз поне опитах в някаква степен да съм полезен, има информация. Това са основни и важни въпроси. Няма как с един пост да се обясни как се продава онлайн.

Въобще това с продаването не е лесно, няма значение какви стоки и какъв ще е магазина. Толкова общ въпрос трудно ще получи конкретен отговор.
 
От: Помощ за онлайн магазин

Благодаря, разбрах, че трябва да се свържа с определената марка, както си и мислех и намерих платформа, сега само остава да покажа на баща ми какво намерих. Благодаря!
 
От: Помощ за онлайн магазин

Здравейте David and Jake, по изказа и словореда ви в първия пост, подозирам, че възраста ви е под 20 г.
Похвално е. че сте решили да подпомогнете семейният бизнес и да се включите в него.
Много вероятно е, вие да сте по информиран от баща си в интернет представянията и компютърните познания, но за да притежавате, стопанисвате и обслужвате интернет магазин се изискват доста специални умения.
Бъдете убедени, че за да стартирате с ваш собствен интернет магазин ви е нужно, не само парично измерение, а и познаване на интернет маркетинга и търговията. Иска се пазарен нюх, познания къде и как трябва да се саморекламирате, къде да платите, къде може да се мине безплатно, как да представите стоката си, качественни снимки, уникални описания и много други тънкости за да бъде успешен вашият магазин и да сте с едни гърди поне пред конкурентите си, а то със сигурност ще имате такива.
Не си мислете, че днес направен за вас от когото и да било интернет магазин веднага ще бъде разпознат от търсачките в часност Google и още на другият ден ще генерирате продажби. Това са много редки случаи.
Освен, че ще трябва да платите за качествена направа на магазина, оптимизиране, конфигуриране, ще трябва да си купите и хостинг и домейн. Ако няма да работите на дропшипинг метод, ще ви е нужно да имате фирма, счетоводител, и ред други на прув поглед дребни неща.
Не искам да ви отчайвам, но ако не се чувствате достатъчно информирани и готови да инвестирате с дългосрочна переспектива за печалби, по добре задръжте.
Да притежаваш интернет магазин е същото като грижи и обслужване, като да имаш физически такъв. Иска всяка сутрин да му отвориш вратите, да проветриш, да изметеш пред него, да подредиш стоката, да забършеш праха, да се усмихваш на всеки спрял се пред витрината клиент, да му пожелаеш "приятен ден нищо, че днес не си е купил нищо и най-вече да не се отчаяш, ако днес или утре никой не е купил нищо от теб.
"Няма да е все така" се казва в една притча.
И всичко това се прави в електронния му вариянт.
Така, че мислете и тогава скачайте, не е толкова лесно колкото изглежда. Повярвайте ми за да говоря тяка, имам достатъчно опит в тази насока.
Освен това ето този ваш изказ изкренно ме развесели: "Ако някой знае как да направим с него бизнес чрез лаптопа, моля, да пише." Ще го оставя без коментар.
Желая успех на семейния бизнес, но внимавайте, движете се внимателно в океана от конкурентни на вас магазини.
 
От: Помощ за онлайн магазин

Благодаря, разбрах, че трябва да се свържа с определената марка...

Тези ти думи, така написани означава, че си нямаш и представа от търговия, съвета ми е - не се хващай с това, ще загубиш.

и намерих платформа, сега само остава да покажа на баща ми какво намерих...

А коя платформа си избра, защото те са много и ако не улучиш правилната, ще си имаш много проблеми.

И задължително си приготви четирицифрена сума за да ти направят онлайнмагазина.
 
От: Помощ за онлайн магазин

Здравейте David and Jake, по изказа и словореда ви в първия пост, подозирам, че възраста ви е под 20 г.
Похвално е. че сте решили да подпомогнете семейният бизнес и да се включите в него.
Много вероятно е, вие да сте по информиран от баща си в интернет представянията и компютърните познания, но за да притежавате, стопанисвате и обслужвате интернет магазин се изискват доста специални умения.
Бъдете убедени, че за да стартирате с ваш собствен интернет магазин ви е нужно, не само парично измерение, а и познаване на интернет маркетинга и търговията. Иска се пазарен нюх, познания къде и как трябва да се саморекламирате, къде да платите, къде може да се мине безплатно, как да представите стоката си, качественни снимки, уникални описания и много други тънкости за да бъде успешен вашият магазин и да сте с едни гърди поне пред конкурентите си, а то със сигурност ще имате такива.
Не си мислете, че днес направен за вас от когото и да било интернет магазин веднага ще бъде разпознат от търсачките в часност Google и още на другият ден ще генерирате продажби. Това са много редки случаи.
Освен, че ще трябва да платите за качествена направа на магазина, оптимизиране, конфигуриране, ще трябва да си купите и хостинг и домейн. Ако няма да работите на дропшипинг метод, ще ви е нужно да имате фирма, счетоводител, и ред други на прув поглед дребни неща.
Не искам да ви отчайвам, но ако не се чувствате достатъчно информирани и готови да инвестирате с дългосрочна переспектива за печалби, по добре задръжте.
Да притежаваш интернет магазин е същото като грижи и обслужване, като да имаш физически такъв. Иска всяка сутрин да му отвориш вратите, да проветриш, да изметеш пред него, да подредиш стоката, да забършеш праха, да се усмихваш на всеки спрял се пред витрината клиент, да му пожелаеш "приятен ден нищо, че днес не си е купил нищо и най-вече да не се отчаяш, ако днес или утре никой не е купил нищо от теб.
"Няма да е все така" се казва в една притча.
И всичко това се прави в електронния му вариянт.
Така, че мислете и тогава скачайте, не е толкова лесно колкото изглежда. Повярвайте ми за да говоря тяка, имам достатъчно опит в тази насока.
Освен това ето този ваш изказ изкренно ме развесели: "Ако някой знае как да направим с него бизнес чрез лаптопа, моля, да пише." Ще го оставя без коментар.
Желая успех на семейния бизнес, но внимавайте, движете се внимателно в океана от конкурентни на вас магазини.
Това за лаптопа имах предвид, че чрез него ние да създадем магазина, обаче знам, че ще трябват много усилия.
 
От: От: Помощ за онлайн магазин

Тези ти думи, така написани означава, че си нямаш и представа от търговия, съвета ми е - не се хващай с това, ще загубиш.

Аз мислех, че трябва да се свържа с марката, но не знаех дали трябва да се отиде някъде, където те работят или може да се свържа по интернет.


А коя платформа си избра, защото те са много и ако не улучиш правилната, ще си имаш много проблеми.

И задължително си приготви четирицифрена сума за да ти направят онлайнмагазина.

Намерих някаква, която се казва shop u nas, но ако знаеш някоя, която да не е чак толкова скъпа, където хоста да е за около 20 лева на месец (като гледам все са по-евтини, но искам някой по-добър, въпреки, че и по-евтин става), а домейна да е .com за по-малко от 50 лева, моля те, напиши я.
 
От: От: Помощ за онлайн магазин

Тези ти думи, така написани означава, че си нямаш и представа от търговия, съвета ми е - не се хващай с това, ще загубиш.
И задължително си приготви четирицифрена сума за да ти направят онлайнмагазина.
Странник, проблемът не е в направата на магазина.
Проблемите ще бъдат после, след направата.
Всеки магазин иска да се "тика, бута, обслужва" и мн. др., а в случая не е ясно има ли човека тези познания освен желание.
Може би трябва много четене, разглеждане на форуми, блогове статии на тема стопанисване на интернет магазини и чак тогава да се "скача в морето" както се казва.

Сега като чета поста и подредбата на изречението на момчето над моя, ми става ясно защо Ivo_ е много прав.
 
От: От: От: Помощ за онлайн магазин

Странник, проблемът не е в направата на магазина.
Проблемите ще бъдат после, след направата.
Всеки магазин иска да се "тика, бута, обслужва" и мн. др., а в случая не е ясно има ли човека тези познания освен желание.
Може би трябва много четене, разглеждане на форуми, блогове статии на тема стопанисване на интернет магазини и чак тогава да се "скача в морето" както се казва.

Прочети по-горното на твоето мнение на автора на темата и ще разбереш, че съм прав. На мнение съм, че човека си няма абсолютно никакво понятие от бизнес и магазини, а още повече от онлайн магазини. Един магазин не е само да го направиш, иска се още много неща, както сам каза, а според мен за една четирицифрена сума можем да му препоръчаме някой колега от форума, който ще му направи качествен магазин.

Но какво повече да си говорим, човека иска да прави големите пари с нещо безплатно, в най-лошия случай както сам казва, да струва : "...за по-малко от 50 лева...".
 
От: Помощ за онлайн магазин

Сега като се замисля, може админ да изтрие тази тема по две причини:
Причина 1: Като знам как обича баща ми комбинацията от пари и интернет, колкото и време да чета из форумите няма да има полза.
Причина 2: Дори и да го убедя, в днешно време има толкова интернет магазини, че докато от над сто човек такива открие този на баща ми ще са загубени кой знае колко пари.
 
От: От: Помощ за онлайн магазин

Преди да се откажеш нацяло - от тази идея може и да се откажеш де, но като цяло от това да ставаш предприемач недей... та преди да си се отказал напълно, имай на предвид, че в много успешни истори на велики мъже и жени, има десетки провали, глупави постъпки и почти винаги упорит инат да НЕ СЕ ОТКАЗВАТ въпреки препятствията... :)
 
От: Помощ за онлайн магазин

Вземи си хост, домейн качи 1 Wordpress/presta/opencart. Намери си дропшипър, качи продукти, направи описания, фейсбук страница. Няколко кампании и дооста статии в нета. Паралелно качвай и в olx-а (примерно). Ще навлезнеш плавно с твоя лаптоп и ще натрупаш опит. След време ще ти предстоят по-големи проекти, от които ще изкараш някой лев :)
 
От: Помощ за онлайн магазин

Автора сигурно дори е доста под 18години, но поне е започнал да се ориентира в нещо. За онлайн магазина е лесно, един приличен магазин с добра визия, класически вариант без "специални" логота и без да е напудрен(пример като Емаг) ще намериш за около 60-70лв на месец...

След това идва въпроса Какво ще предлагаш? Аз така и не разбрах Вие имате Физически магазин ( Реален магазин - за автора) или те първа смятате да отваряте такъв??! Щото ако До сега изобщо сте нямали никакъв опит изобщо в търговията просто шанса е минимален...

Другия вариант е чрез дропшипинг, взимаш снимки, качваш ги в твоя сайт, при интерес от клиент пращаш поръчката към Дрипшипъра той я изпраща и на края ти дава % за теб...
 

Горе