Помощ за проблем с OpenCart

Websolut

Well-Known Member
Имам проблем с декодирането на изображения с %20 в името,OpenCart просто не ги разпознава,някой имал ли е подобен проблем и има ли начин да се разреши.
Знам,че ще кажете да махна %20 или празните пространства,но не е толкова просто,защото става въпрос за импорт от XML от URL на доставчик,който е инат:) и иска да има празни пространства в имената на изображенията.При импортирането аз задавам на импорта да замени празните пространства с %20,изображенията се изтеглят,но OpenCart не го понася този знак % явно,всяка друга замяна на празните пространства,тоест замяна с + примерно води до не изтеглянето на изображенията.
Ако някой е имал подобен проблем или пък знае някой Extension ,ще съм благодарен,ако сподели.
 
От: Помощ за проблем с OpenCart

Намерих частично решение на проблема добавяйки въпросителен знак накрая на името на всяко изображение,което кара импорта да генерира нови имена и съответно,като не съдържат %20 системата ги приема,но се появи друг проблем,понеже половината от картинките са в png формат с прозрачен фон въпросителния преобразува този формат в jpg в резултат на което прозрачността се запълва с черен фон и резултата е следния:

Untitled.jpg

малко е кофти,ама ако няма друго решение и това става:)
 
От: Помощ за проблем с OpenCart

Успях да се оправя с проблема с помощта на SEO Images,вкарвам изображенията с %20 и после генерирам нови имена със SEO Images и проблема е решен,споделям решението,ако някой евентуално има подобен проблем:).
Лесно щеше да бъде,ако импорта вкарваше изображения с празни пространства в името,за това първо се наложи да ги заменя с %20 и после да генерирам нови имена,но без Total import pro и Seo pack pro нямаше да се оправя,е може и да има и други решения:)
 
От: Помощ за проблем с OpenCart

Браво че си се оправил и сподели как си го направил.

Мен ако ме питаш обаче се радвай че се е появил този проблем защото това ще ти донесе ползи в бъдеще - Ти нямаш полза твоите картинки да имат същите имена като на доставчика ти - сменяйки им имената ще имаш възможност и твоите картинки да се индексират и да получиш макар и малко трафик от изображения.
 
От: Помощ за проблем с OpenCart

Да това го знам,но когато вкараш 2000 изображения и натиснеш бутона да ги преименува винаги могат да станат издънки,абе резервно копие на базата и файловете и готово:)
 

Горе