Помощ за хостинг

tigra

New Member
Здравейте, от 1 месец чета форума и се образовам и накрая реших да пробвам да направя сайт на WP. Регистрирах се за безплатен хостинг във freehostia и си взех домейн от dot.tk. За да започна да си правя сайт разбрах, че трябва чрез програмата Core FTP да кача WP на сървъра. Обаче нещо не разбрах как да си регистрирам домейна на техния хостинг, все ми изписва грешка. Четох, четох, но взе да ми пуши главата накрая и усещам как съвсем се обърквам и ще се радвам на помощ.Благодаря предварително.
 
От: Помощ за хостинг

Трябва да си добавиш домейна като add-on домейн към хостинга не знам какво ползват на твоя хостинг но обикновено е cpanel после отиваш там където си регистрирал домейна и насочваш dns записите към адресите на хостинга. Един съвет от мен не се занимавай с безплатен хостинг, самите услуги вече са доста евтини за 60-70лв на година може да си купиш читах хостинг + домейн, ако пък ги нямаш парите по добре си направи сайта на blogspot или някоя подобна услуга.
 
От: Помощ за хостинг

dot.tk нямат неймсървари, ако твърдо си решен, че искаш да е фрий домейн ползвай co.cc(крадат трафик). Ако не, не пушиш 2 дена и си взимаш домейнче като белите хора.
Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Помощ за хостинг

Мерси за помощта, аз съм и непушачка, а за парите- заплатата ми е кеш и по разни други начини получавам пари : D и просто не съм намерила време за сега да отида да си внеса 10 доларчета, примерно :) Иначе това са ми първите опити в тази област и за това предпочетох да пробвам с нещо безплатно, за да видя какво мога и доколко разбирам нещата, та след това, ако се получат работите, да започна с платените истории. Предполагам повечето от тук за започнали като "чернова" по този начин, знам ли :) И все пак, благодаря на отзовалите се.
 
От: Помощ за хостинг

цакай си на локалхост тогава- повярвай на безплатен домейн и хостинг + начинаеща нищо няма да потръгне ;)
 
От: Помощ за хостинг

заплатата ми е кеш и по разни други начини получавам пари : D

Натурка, това-онова... Няма лошо : D
И като си решила да я караш на аванта в началото -> http://wordpress.com/ -> Sign up и т.н. :)
Ще си спестиш и главоболията с FTP клиентите и още някои неща, които обаче в последствие щеш, не щеш, ще трябва да научиш.
 
От: Помощ за хостинг

Натурка, това-онова... Няма лошо : D
И като си решила да я караш на аванта в началото -> http://wordpress.com/ -> Sign up и т.н. :)
Ще си спестиш и главоболията с FTP клиентите и още някои неща, които обаче в последствие щеш, не щеш, ще трябва да научиш.
Което не е никак трудно, за всичко дет не знаеш питаш Чичо Гошо, той знае всичко :)
 
От: Помощ за хостинг

Хмм, натурка??? Някой май ме взема за мезе, м? . . . Както и да е, мерси на отзовалите се.
 
От: Помощ за хостинг

Е, не се пали де. В настроение бях, като го написах. Пък и ти с тия други начини така се изрази...
Ако е станало така, че с мнението си съм навредил повече, отколкото съм помогнал - убийте ме с камъни! :)
 
От: Помощ за хостинг

tigra, направи си сайта в Wordpress или Blogger. Безплатно е и ще имаш възможност да се научиш на основните неща ;)

П.П. Абе как го правите тоя номер с локалхоста и инсталиране на сайта локално на компютъра? На мен всичко ми е у нетя. Имам пакет Апаче сървъри, инсталирах ги, погледах ги и въобще не ми хрумна как да ги подкарам и дека да туря сайта :oops:
 
От: Помощ за хостинг

@Caprice, инсталираш си един XAMPP и процедираш така, както процедираш и с платен хостинг, с тая разлика, че не използваш ФТП клиент и основната директория не е /public_html/, а /htdocs/. Блъскаш си файловете там и си инсталираш това, което душа ти иска. =)
 
От: Помощ за хостинг

Мерси, тръгна чудесно. Правиха ми конфликт с Уиндоуса, с правата на потребителите. Явно и предния път там се е прецакало, обаче тоя път нямаше шанс да не тръгне :) Реп+
 

Горе