Помощ за CloudFlare

pro123

Member
Имам сайт на безплатен хост и изкам да го преместя на др хост. Но обновяването на днсито с новя хост и домейна ми ще отнеме 48ч. Но ми казаха да използвам CloudFlare, че ще отнеме по малко време. Някои може ли да ми каже какво трябва да се направи в CloudFlare?
 
От: Помощ за CloudFlare

Просто следвай стъпките като се регнеш.
 
регваш се въвеждаш доменина слагаш днсите на клаудфлеър на домейна и го даваш самия клаудфлеъ на пауза да го ползваш само за днс... чакаш два три дни да захапе днсите на клауд флер след това местиш сайта и сменяш A name Ip то с това на новия хостинг и превхъля за минути
 
От: Помощ за CloudFlare

Първо си слагаш DNS сървърите на CloudFlare. Чакаш 48 часа.

След това се занимаваш с преместването на сайта. DNS сървърите си стоят на CloudFlare вечно. От настройките на CF сменяш IP адреса на сайта.

Идеята е да ползваш CloudFlare в момента, в който правиш преместването, защото иначе някои потребители ще посещават сайта на новия хост, други ще посещават сайта на стария хост и ще стане каша.
 
От: Помощ за CloudFlare

CloudFlare ще мирърне ли целия контент на сайта ?! Съжелявам ако въпросът ми е глупав, но ми е интересно как CDN ще хостне работещо копие на сайта...
 
От: Помощ за CloudFlare

CloudFlare ще мирърне ли целия контент на сайта ?! Съжелявам ако въпросът ми е глупав, но ми е интересно как CDN ще хостне работещо копие на сайта...

Не няма, ще мирърне само статичното съдържание. динамичното съдържание не се репликира.
 
От: Помощ за CloudFlare

Отговорих си сам на въпроса, nvm :oops:
 
Последно редактирано:
От: Помощ за CloudFlare

Защото трябва да влезеш в CF и там да смениш също IP адреса.
 
От: Помощ за CloudFlare

Оправих този проблем. Но от както саита ми е свързан CloudFlare зарреждда многго бавнно. Освен това се бъгна сайта дава тота.
Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/u873363251/public_html/config.php on line 24

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/u873363251/public_html/new.php on line 28

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/u873363251/public_html/new.php on line 47

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/u873363251/public_html/new.php on line 60
MySQL server has gone away
А предди нямах никаквви проблеми. Възможноли е проблемите да се дъллжжат нна CloudFlare ?
 
От: Помощ за CloudFlare

Нещо не си инсталирал както трябва.

Изобщо прехвърли ли базите от данни или само файловете?

Новия хост може да е бавен и затова да зарежда бавно.
 
От: Помощ за CloudFlare

Всичко прехвърли базата дани и всиччки фаиллове. А има ли начин да разбера да ли е по бавен новят хост?
 
От: Помощ за CloudFlare

Не е ясно дали сайта ти се зарежда от стария или от новия хост. Направи проверка на това.
 
От: Помощ за CloudFlare

Отвори си новия хост по ИП. Също е възможно прехвърлените баси да са зашили нов префикс. Повечето аппс трябва да се преконфигурират за новия хост.
 

Горе