Помощ за mod rewrite с .htaccess

don1111

New Member
Здравейте,
искам да питам дали някой може да ми помогне със следния проблем.

Искам да си направя СЕО friendly URLs, на сайт за обяви, но нещо не мога да се справя.

Искам URL-то да е e.g.
Код:
www.mysite.com/prodavam-masa-o123456.html

където "-o" е като индексатор, че свършва името на обявата и почва id-то на обявата, а 123456 е самото id на обявата.

Ако можете да помогнете, ще съм благодарен.

Поздрави,
 
Последно редактирано от модератор:
От: Помощ за mod rewrite с .htaccess

Може, ама дай и сегашните url-и как са най-добре. Това "о" за какво ти е? Ето ти примери:

за URL без "о" :
Код:
www.mysite.com/prodavam---_TEST_masa-123456.html

Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteRule ^.+\-([0-9]+)\.html$ /index.php?ad_id=$1 [L,QSA]



за URL с "о" :
Код:
www.mysite.com/prodavam---_TEST_masa-o123456.html
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteRule ^.+\-o([0-9]+)\.html$ /index.php?ad_id=$1 [L,QSA]


Така ще хване и директории: site.com/test/test-909090.html. Ако не ти върши работа замести ".+" с "[^\/]+" в израза.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Помощ за mod rewrite с .htaccess

Еми сегашните ми УРЛ са

RewriteRule ^(sell|buy)/([0-9]+)$ ?page=details&type=$1&entry=$2 [NC,QSA,L]
RewriteRule ^(sell|buy)/([0-9]+)/(.*)$ ?page=details&type=$1&entry=$2 [NC,QSA,L]

и резултата е:
mysite.com/sell/123456/prodavam-TEST.html

Просто искам да изчистя, защото това /sell/123456 много отдалечава от името на обявата.
 
От: Помощ за mod rewrite с .htaccess

Еми в този вариант, който си посочил няма как да хванеш type. Но предполагам ще можеш да си го вземеш от обявата, след като я селектираш по ID.

Само си смени в моя пример "/index.php?ad_id=$1" с "?page=details&entry=$1"

Би трябвало да е това. Защо няма / пред ?page= ? Това през index.php ли минава все?
 
Re: От: Помощ за mod rewrite с .htaccess

имам фаил с това име сложих правилата вътре ,но нищо не се получава

Обясни малко по-подробно какво точно искаш да направиш. Виж don1111 как хубаво е питал и е получил отговор.
 
Ми той този сайт като го гледам трябва да се почне не от .htaccess, а от промяна в кода - да се пренапише малко :)
 
Не че нещо не е наред, просто това упражнение (сео линкове) се състои от две - неща:

- промяна на кода на сайта - всички линкове по страниците трябва да са сео
- .htacess файл - той преобразува красивите линкове обратно във вид, който сайта да разбира (без това да се забелязва от потребителите)

Тоест нещата не стават както си ги мислиш - качваш там някакъв файл на сървъра и хоп, всичко става сео оптимизирано и почват големите печалби.
 

Горе