Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

viktorrusev

New Member
Здравейте на всички колеги, нов съм във форума доста дълго четох теми и реших да побликувам този пост да обсъдим някакви идеи :)

На кратко за мен,от София съм живея в Лондон от около две години , занимвам се в сферата на ресторантьорството от около 6 години професионално бих казал на високо ниво.
От доста време ми се върти в главата да започна някакъв малък бизнес с капитал около 10к идеите който имах за бизнес в лондон не се получиха, защото изискват много средства който аз нямам. Следващата стъпка е да се върна в Бг и да пробвам да направя нещо. Всички ме убеждават,че в БГ бизнес не може да се прави и не е изгодно, но аз смятам да опитам и няма нещо което да ме спре, просто се лутам между няколко неща и се надявам че тук ще има някой който да сподели опит или виждания по мойте идеи.
До момента съм замислил следните неща :
1.фаст фууд ориентиран към здравословното хранене сандвичи и супи и т.н
2. Типична българска скара с интересни неща
3.Малко кафене тип сладкарница в даден квартал
4.Малък Суши бар

Наясно съм че за всичко това трябва да се избере подходящо място поток от хора и т.н. С документацията в бранша съм запознат от част с разрешителни от ХЕИ и статут на обектите но до там.Друго което е притеснително в бранша е огромната конкуренция която е навсякъде, следователно конкуренцията те притиска за намаляване на цените а от там и качестовото на крайния продукт който даваш, което за мен е проблем защото да продавам боклуци на хората за стотинки е равносилно на престъпление и по добре да не се захващам.
До тук с хранта и манждите
Другите потенциални цели:
5.Онлайн и офлайн магазин за дрехи hаnd made, по точно рисувани тенски на ръка както и щамповани,както и много други по интересни дрехи бих ги нарекал и бутикови, идеята да се правят минимални бройки от модел,но да има огромно разнобразие от различни модели.Идеята е да имаш уникална тениска от която е произведната само 1 бройка.Също така всичкото това нещо да започне да се продава и онлайн да се направи сайт който в последствие да започне и продажби във UK.Общо взето това е концепцията. Тук обаче имам големи проблеми с ориентирането за мен е най удачно да се вземе магазин който ще се използва като търговски обект както и като място на което ще се правят тениските нещо като склад си го предствам от зад. И съм до тук нямам представа от къде мога да си набавям качествени тениски на ниски цени също така и машини за щамоване и още много други неща който не се сещам в момента помагайте :rolleyes: :shock:

Горе доло това са нещата въру които мисля, ще се радвам да чуя нови предложения от вас.
Надявам се за полезни съвети от колеги с опит както препоръки и насоки към кое да се ориентирам.

Благодаря за вниманието и хубав ден на всички :)
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Сори батка, ама в главата като имаш групости от сорта "ама тя конкуренцията е голяма" напълно си заслужаваш да се обикновен работник и някой да те експлоатира здраво.
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Виж слабото място на конкуренцията! Позиционирай се там където конкуренцията ти спи и имай пълна доминация! Така няма да имаш никаква конкуренция.

БГ скарата е за мен най-добрият вариант - поддържай малък, но много качествен асортимент!
Бих ти дал насока и към чистотата.
А като си от София може и това да правиш http://www.ecowash.bg/bg - позиционираш се във времето - отиваш до клиента и му чистиш колата - докато клиента бачка му я чистиш и няма какво си губи времето.
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Бизнесът е еднакъв навсякъде, щом там не си успял, и тук няма да успееш.
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Бизнесът е еднакъв навсякъде, щом там не си успял, и тук няма да успееш.

Ей позитивизма в българските форуми винаги е бил на ниво :D :D..., че то по твоята логика сега да нямаше и ДВГ, защото и Форд се е провали първоначално, Мейси, Едисън, Гейтс... всичките, които ти изброих са се провалили първоначално... някой от тях дори и няколко пъти преди да успеят.
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

InvestSolution - абе и ти си прав. :)
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Колега аз не съм започвал бизнес в UK за да "не съм успял" и не защото не няма да се справя а защото тук трябват много пари и др неща все тая..
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

От опит ти го казвам... ако, ще правиш бизнес първо наистина си направи подробен бизнес план с конкуренция, силни-слаби страни, разходи, приходи и всичко... Защото и съм успявал, но и когато съм прибързвал съм се провалял.

Намери бизнес, който да ти изисква възможно най-ниска първоначална инвестиция, защото при един стартиращ бизнес, трябва да имаш капитал поне за 6 месеца, защото няма от първия месец да излезеш на печалба, освен ако не си уникален късметлия или наистина не сътвориш нещо грандиозно :)
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Намери някоя западнала бира скара и почвай да снимаш риалити. От момента с преговорите, до менюта, бири и.т.н. Качвай всичко в собствен канал в Youtube.

Западнала защото да има интрига за публиката, как я вдигаш на крака, а и повярвай ми все някакви дивиденти ще имаш от досегашните напъни да се популяризира мястото. Ако има лоша слава, ново име и нов собственик са достатъчни.

Бира скара защото българина това му дай. Прави се лесно, бързо, няма място за грешки и.т.н., Някъде из форума един колега беше писал тема как с магазин за немски наденички е бил квартален супермаркет. Намери същия производител, аз също мога да ти предложа качествен такъв. Ще заредиш яки и различни бири, ще правиш тематични седмици.

Веднага ти ставам медиен партньор и консултант.
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Така и така си в UK, земи няколко няколко косачки, дай ги под наем, взимай и % от дневните приходи на наемателите и ето ти бизнес. Друго за което се сещам е, преди време бях гледал в UK се продават едни колички за почистване на автомобили, взимаш 3-4 такива, пак даваш 3 под наем, взимаш процент и от печалбата, а пък една си оставяш за теб и ходите по големите паркинги, паркингите на големите магазини и така...

http://www.ebay.com/itm/171061679258 само трябва да си намериш активна обява... иначе са по 1000$
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Другото за което се сещам е да изкараш един курс за Медиатор, в БГ Медиацията те първа навлиза и се развива, така, че ако си един от първите имаш по-голяма възможност да вземеш по-голям пазарен дял...
 
От: От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Намери някоя западнала бира скара и почвай да снимаш риалити. От момента с преговорите, до менюта, бири и.т.н. Качвай всичко в собствен канал в Youtube.

Западнала защото да има интрига за публиката, как я вдигаш на крака, а и повярвай ми все някакви дивиденти ще имаш от досегашните напъни да се популяризира мястото. Ако има лоша слава, ново име и нов собственик са достатъчни.

Бира скара защото българина това му дай. Прави се лесно, бързо, няма място за грешки и.т.н., Някъде из форума един колега беше писал тема как с магазин за немски наденички е бил квартален супермаркет. Намери същия производител, аз също мога да ти предложа качествен такъв. Ще заредиш яки и различни бири, ще правиш тематични седмици.

Веднага ти ставам медиен партньор и консултант.

Колега благодарско, ще помисля и тази възможност
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Скара и бира...това е най-сигурния вариант, ако мога така да го кажа..Само трябва да си намериш хубаво местенце и си ти..
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Другото за което се сещам е да изкараш един курс за Медиатор, в БГ Медиацията те първа навлиза и се развива, така, че ако си един от първите имаш по-голяма възможност да вземеш по-голям пазарен дял...

Колега тази медиация не е за мене категорично, не мисля че в тази област ще се оправя а и не ме влече, но ти благодаря :)

Колкото до car wash почвам сериозно да се замислям вобще не е лоша идея, могат да се намерят хубави машини и да се прави както мобилно така и стационарнно но във бг. Ще проуча нещата, и ще видя дали може да се реализира.
Благодаря колега
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

Колега тази медиация не е за мене категорично, не мисля че в тази област ще се оправя а и не ме влече, но ти благодаря :)

Колкото до car wash почвам сериозно да се замислям вобще не е лоша идея, могат да се намерят хубави машини и да се прави както мобилно така и стационарнно но във бг. Ще проуча нещата, и ще видя дали може да се реализира.
Благодаря колега

Моля,
Щом успях да ти помогна пак е добре :). Иначе да, Portable Car wash-a е много приятен бизнес.
 
От: Помощ/идеи за бизнес до 10 000+лв

И аз мога да ти дам много добра идея. Щом си в София още по добре. Възстановяване на кожени авто интериори. Взимаш си едно момче да ти помага, наемаш помещение, оборудваш го с компресори , маси и тн. Обучаваш се за месец два и започваш да действаш. Неразвита ниша с голям интерес сред хората. Инвестицията е под 10 000лв. Възвращаемост за няколко месеца, но си иска да се запознаеш подробно с дейността. В България хората, с които си заслужава да работиш са Avtorenovacia всичко останало е компромис. Предлагат ти Ноу Хау , клиенти , обучения, маркетинг, продукти, голям склад ( което ти дава сигурност , че няма да останеш без стока ) .

Тук можеш да прочетеш повече за партньорската програма:
http://avtorenovacia.bg/прави-бизнес-с-нас/

ПС: Цената дадена от 10 000 до 15 000лв. е максимална. Доста под 10 000лв. е
 

Горе