Помощ - как да го издърпам от калта?

profusion

New Member
след като сайта ми се индексираше на 1-2 страница, изведнъж тези дни даже не намира нищо като си потърся домена, а ми излизат някакви дирс където е подаден?
какво съм сгафил, нищо не стм правил кой знае какво?
бан ли имам?

имате ли методи с който пак да върнете индекситането? какво мога да няправя в случая?:(
става въпрос за англоезичен сайт...
 
От: Помощ - как да го издърпам от калта?

за кой сайт става дума
на колко време е (от кога е пуснат сайта)

на около 3 месеца
бях го пускал на директории
имах по 5-10 чоерка от УСА
излизах тук там на 1-2 страница по конкретни неща
имах продажби (2 за месец)
и изведнъж нищо....

а само добавях тук там нов контент :(

skincosmetics.net
 
От: Помощ - как да го издърпам от калта?

тества ли дали е напълно баннат? (site:imenadomain)

пиши по-добре сайта, че така малко трудно ще получиш конкретен отговор.

Едит: упс, изпреварил си ме, сега ще погледна :)
 
От: Помощ - как да го издърпам от калта?

ммм ....
я виж пак?
HTML:
http://www.google.bg/search?hl=bg&q=site%3Askincosmetics.net
не си бан
в индекса си

мда, обаче май е с някво пеналти.
profusion: виж къде излизаш за нещата за които си бил преди това на 1-2 страница. Ако забележиш някаква тенденция (винаги след определена позиция) значи може да е наказан. Най-добре изчакай няколко дена, щом сега си го забелязъл. Може да се върнат нещата.
 
От: От: Помощ - как да го издърпам от калта?

той човека пуснал още една тема в която става ясно, сега видях.
паниката не е хубаво нещо, почва да се спами форума :)

съжалявам ама психо атаката ме бие....тъкмо се бях зарадвал че нещата вървят и ....

тоес сега да чакам само? да поствам ли? друго?

ще му пусна едно Адвордс пак квото ще да става!
 
От: Помощ - как да го издърпам от калта?

Имам една малко радикална идея - защо не пробваш вместо AdWords - AdSense. Може да се окаже, че ключовите думи са доста скъпи (нямам представа дали са) и да печелиш повече от AdSense отколкото от продажби...

Струва ми се, че в AdWords има твърде голяма конкуренция. Много са известни и затова кликовете са скъпи.
 
От: Помощ - как да го издърпам от калта?

Имам една малко радикална идея - защо не пробваш вместо adwords - adsense. Може да се окаже, че ключовите думи са доста скъпи (нямам представа дали са) и да печелиш повече от adsense отколкото от продажби...

Струва ми се, че в adwords има твърде голяма конкуренция. Много са известни и затова кликовете са скъпи.

едва ли от Адсенд мога да изкарам повече от продажби! абсурд, като гледам само едната ми продажба ще трябва да кретам няколко месеца ако беше с адсенд, пък и адсенд не бачка много много със сайт с малко посетители.

но сега проблема е че посетителите ми са на 0, след като идваха главно от Г
 
От: Помощ - как да го издърпам от калта?

след като сайта ми се индексираше на 1-2 страница, изведнъж тези дни даже не намира нищо като си потърся домена, а ми излизат някакви дирс където е подаден?
какво съм сгафил, нищо не стм правил кой знае какво?
бан ли имам?

имате ли методи с който пак да върнете индекситането? какво мога да няправя в случая?:(
става въпрос за англоезичен сайт...

Спокс и с мой сайт на 3 месеца така стана ..даже снощи се случи... бях на 2-ро място в Г. за определени кейуорс , а сега ми го няма на първите 10 страници даже... Дано с времето да се оправи и пак да си е в Топ Pages
 
От: Помощ - как да го издърпам от калта?

Слагай фреш уник контент колкото се може по-често и линквай от тематични сайтове.. Не че не го знаеш, обаче аз да си кажа. Иначе google се бъгва понякога - прави разни неща дето не иска да ги прави и после се поправя, но пък друг път нещо го раздразва и те връща в първи клас... Иначе страницата ти е доста млада за да се надяваш на стабилно класиране. Имаш 128 индексирани страници, а сайт експлорър показва 32 входящи връзки, които искрено се надявам да са от тематични страници. Така, че продължавай в същия дух с контент и линкване и ще се стабилизираш - домейна ти е хубав, страницата ти е красива, продаваш хубави продукти и съм сигурен, че ще имаш много продажби ако го развиеш. Не ми се занимаваше да се ровя в кода, но погледнах на едно място и видях, че името на страницата ти е в h1.. това е основна грешка. Също така имаш и грешки по кода и не може да мине валидация. Съветвам те да ги оправиш тези малки детайли.
Надявам се, че съм ти бил полезен. Пожелавам ти много много много продажби :)

П.П. Така като се загледах и title ти е едентичен на всички страници. И линковете не са хич търсачка фриендли. Поработи по on page оптимизацията, това е нещо което се прави еднократно, а то ще ти се изплати многократно и търсачките ще го оценят

Edit: Ако ще се целиш в ЮуЕс пазара - купи си един .us домейн и го паркирай. Ще видиш колко по-добре ще се класираш в google.us
 
Последно редактирано:
От: Помощ - как да го издърпам от калта?

Edit: Ако ще се целиш в ЮуЕс пазара - купи си един .us домейн и го паркирай. Ще видиш колко по-добре ще се класираш в google.us

как се прави това паркиране:shock:
 
От: От: Помощ - как да го издърпам от калта?

как се прави това паркиране:shock:

Зависи от хостинг доставчика, но най-вероятно имаш опции в контролния панел. Гледай все пак google да те индескира с .us домейна, иначе се губи целия замисъл...
 
От: Помощ - как да го издърпам от калта?

а възможно ли е това да се е получило защото линковете на продуктите от cj ми са без нофолоу?..ама то ако е така що чак сега след 3 месеца Г ми дръпна позицията
 
От: Помощ - как да го издърпам от калта?

В един от моите блогове всички линкове са си с nofollow,всичко си е ок, ама незнам кво се случи... сега почнах да добавям линкове като луд, пък дано се оправи... :D
 
Re: От: От: Помощ - как да го издърпам от калта?

Зависи от хостинг доставчика, но най-вероятно имаш опции в контролния панел. Гледай все пак google да те индескира с .us домейна, иначе се губи целия замисъл...

така ще си направи сам дупликеит на сайта да НЕ го прави... Г.ус всъшност си е истинският Г.ком които виждат амаериканците такаче точка ком сие перфектен дори и от гледна точка за бонус на домеина....

а възможно ли е това да се е получило защото линковете на продуктите от cj ми са без нофолоу?..

не е от това само и единствено има проблем с Гб сайтовете ... сдж няма да им изгрият такъв номер иначе можеш да сложиш да не даваш линк джус към аф сайта не им трябва...

В един от моите блогове всички линкове са си с nofollow,всичко си е ок, ама незнам кво се случи... сега почнах да добавям линкове като луд, пък дано се оправи... :d

на бек линк ъпдеита как са линковете на сайта ти нагоре? надолу ?
иначе трупаи няма да навреди ако не прекаляваш.... леката вързалка е че трябва нон стоп да се трупа контент и линкове ама в това се състои поддръжката на бизнеса....
 
От: Помощ - как да го издърпам от калта?

след 2 седмици послепенно се завръщам, и по някой к.д. съм на 1 стр. :eek: странно какво прави Г, хълца ли , киха ли, сандбокси ли...но започнах да се успокоявам :D
 
Нали ти казахме гугъл денс :) не спираш да даобавяш контент и линкове чист ваит хед и всичко е ок така са го замисли г ама не винаги става така отвреме на време го отнасят и ваит хед саитове без да са направили нищо нарушаващо правилата ама ко да се прави ситуация на пазара :(
 

Горе