Помощ относно Merchant Account...?

MpbcHuka

New Member
Здравейте,
разгледах няколко теми в които е обсъждано за Merchant Accounts, но разбрах еиднственно, че с най-ниски комисионни са PayPal и MoneyBookers, ако съм чел правилно, (че беше посреднощите)...

Не ми стана ясно, като се използват PayPal & MoneyBookers като Merchant, трябва ли клиента за да плати на сайта от който ще си закупува даден продукт да има тягавата регистрация и верификация в PP или MB, защото ако това е нужно е ужасТно направо.

Също така може да споменете кое е по-добро според вас 2СО или CCBill, а може да предложите и нещо по-добро.

Благодаря Ви предварително.
 
2цо е по евтино от ццбил само 5,5% + $0,48 ама не помня точно ... те ццбил примат по рискови категории продукти но стигато до 15% комисионна за билинга

пеипал са най евтинни и в западните бизнес акаунти клиента не е задължително да се логва може да му изкара директно за въвеждане на карта или да избере да се логне клиента но незнам дали важи за българските по едно време мисля го нямаше това

мунибукърс не са ми познати като акаунти и практика
 
От: Помощ относно Merchant Account...?

С пайпал не трябва да има регистрация за да плати, ако си на мерхант солюшън, но не сам сигурен за БГ дали го има.

Ами онзи ден аз си купих разни неща от [FONT=verdana, sans serif]DealExtreme [/FONT]и платих чрез PayPal-a ми, но ми искаше Log in to PayPal (E-mail & Password), но сега проверих пак същата процедура все едно ще купуиваш нещо и видях, че има и този надпис:

Don't have a PayPal account?

No problem, continue checkout.

но пак е тягаво и отекчаващо за потребителя, за да имаш интегрирана в личния си сайт разплащателна система май, май трябва нещо от сорта на CO2 или CCBill, някой работи ли с тях... видях, че някой беше постнал g2s.com някой чувал ли ги е и има ли мнения и коментари за тях...? Или някои други добри алтернативи, някой ако знае да сподели :cool:
 
има сайтове на коит не иска логин в ляво има полета за карта за коит не му се логва в дясно логин поле ама аз като пазарувам за по лесно се логвам вместо да трябва да пища цялото инфо за карти итнт
 
От: Re: Помощ относно Merchant Account...?

има сайтове на коит не иска логин в ляво има полета за карта за коит не му се логва в дясно логин поле ама аз като пазарувам за по лесно се логвам вместо да трябва да пища цялото инфо за карти итнт


Да, ясно и аз се логнах и така пазарувах, както и да е това.

В такъв случай като PayPal може директно да пазаруваш без регистрация, защо ти е да имаш Merchant Account от някой други доставчици на тази услуга... примерно 2CO, CCBill, някой знае ли какво е положението с Authorize.NET гледам на техния сайт имат списък с Reseller Directory където има най-вероятно тяхни resellers, които предлагат пак Merchants...


Докато пишех това пък и попаднах на MoneyBookers
See how it works Instant credit/debit card processing
Your customers can pay you immediately via credit/debit card, bank transfer, and wallet. The same way, your customers can pay you immediately via direct debit (Bankeinzug) from any German bank account. To be approved for these extra services, please send an email to .......... including (i) your Website URL, (ii) the country in which you are located and (iii) your Moneybookers account email.

Fees

All Merchant Gateway payments are free of charge for your customers, for other fees please visit our Fee Schedule for details.

Automated Payments Interface (API)
Usually customers send money via Moneybookers by logging into their account at moneybookers.com and then using the "Send Money" option. However, merchants can automise these kind of payments using Moneybookers' API. Find here the manual how to use Moneybookers' Automated Payments Interface.
Това май, май е да си интегрираш в сайта Instant Merchant Service 8)
 
щото пейпал не са цвете за мирисане пазаят повече купувачите отколкот продавачите недават някои продукти да се продват потърси един пеипал съкс скам итнт в гугъл и ще видиш ужасяващи ситории на търговци които са се отказали да го ползват

отделно до преди две години работеха само с 30 държави ако беше от някоя друга като бг не можеше да ползваш пейпал да си плащаш.. докато 2цо можеше мунибукърс също а ццбил дават и адулт продукти затова и взимат 15% за билинг

пазара е голям и му трябват различни неща от това което предлага пеипал :)

Виж и Google checkout също
http://checkout.google.com/
 
От: Re: Помощ относно Merchant Account...?

Виж и Google checkout също

май, май тази услуга работи само за US & UK до колкото ми дава опции да избера Location :(

Май остава вариянта за MoneyBookers, мисля че са сериозна компания и аз отдавна имам акаунт там, но не съм го използвал отдавна... но за интегрирано плащане в сайта, трябва доста да си блъскам главата с API-то им и разни такива подробности...

Някой тук правил ли е/интегрирал ли е някакъв Merchant изцяло в личния му сайт, без да препраща и да отваря други външни страници, а всичко да става в неговия сайт относно плащането с кредитна карта..? И ако го е правил с кой Merchant доставчик, ако не е тайна да сподели ; )

Благодаря предварително !!!
 
има готови геитуеи за интегриране в поулярните платформи за магазини като оскомерс а като ходи на чужд саит е един вид повече тръст за магазина ти да види че си дава парите през голяма изжестна система иначе за изцяло може да добавиш ссл сертификат на сайта си да събираш номерата и да ги процесваш ръчно през мъчант акаунт към банкатати разпитаи за тази опция номера е да го направиш достъчно секюрнато
 

Горе