Помощ прехвърляне на база данни от хост в България на хост в чужбина

kok1t0

New Member
здравейте, попаднах на промоцията за 9.24 на dream host за една година и реших да ги тествам.
регистрирах се импортирах си базата данни и файловете както си му е реда достъпих форума и имах следния проблем:
менютата му си бяха на български, но проблема беше, че темите не бяха на кирилица а на маймуница.
Във връзка с експорта на базата данни експортнах я през панела на superhosting без да задавам нищо просто през php my admin натиснах go.
импорта стана през php my admin съвсем по нормален начин без да ми изкарва грешки.
как да оправя темите във форума да не се показват на маймуница?
моля помогнете ми!
 
От: Помощ прехвърляне на база данни от хост в България на хост в чужбина

Ами енкодинга на базата данни е бил различен. Ще трябва много да си играеш да ги оправиш. Виж в суперхостинг какъв енкодинг ти подържа по подразбиране и виж във дрийм хост :)
 
От: Помощ прехвърляне на база данни от хост в България на хост в чужбина

ако пишеш на съпорта мисля че могат да го оправят
 
От: Помощ прехвърляне на база данни от хост в България на хост в чужбина

Ами енкодинга на базата данни е бил различен. Ще трябва много да си играеш да ги оправиш. Виж в суперхостинг какъв енкодинг ти подържа по подразбиране и виж във дрийм хост :)
във супер хостинг енкодинга по подразбиране е utf8 също и в dreamhost
също и в dreamhost.
странното е, че менютата са на Български а темите на маймуница.
 
От: Помощ прехвърляне на база данни от хост в България на хост в чужбина

Ами трябва да видиш енкодинга на отделните таблици дали е също utf8 :)
 
От: Помощ прехвърляне на база данни от хост в България на хост в чужбина

след като направи бекъпа отварял ли си файла да ръчкаш нещо?
преди да ресторнеш имам предвид.
 
От: Помощ прехвърляне на база данни от хост в България на хост в чужбина

началник, пробвай от цпанел-а да изкараш експорт на базата или от самия форум, ина4е през phpmyadmin-а особено с кирилица експорта е мн тежка задача, не непосилна де ама малко по-трудничко :)
 

Горе