Помощ създаваме сайт,с СМС разплащания и реклама.

kakafon

New Member
Здравейте,
създаваме сайт,с който мислим да печели от СМС разплащания и реклама и ни трябва малко повече информация по следните въпроси:
3. Данъчен режим - какъв данъчен режим да изберем?
4. Регистрация по ДДС - дали да се регистрираме изобщо и ако да, кога?
5. Нормативни изисквания - коя е нормативната уредба, която урежда тази дейност, и по която да се ръководим? -
6. Необходими лицензи и разрешителни за дейността - има ли такива?

Ще се радваме на вашата помощ!:)
 
От: Дайте малко помощ моля....

За пръв път чувам за подобни неща. До колкото знам - качваш си сайта, слагаш модул за SMS реклама и чакаш да плащат.
 
От: Дайте малко помощ моля....

Не бързайте с регистрацията на фирма

регистрирайте се като частни лица в смс разплащанията и вижте дали ще потръгне. След това можете да си прехвърлите договора към фирма
 
От: Дайте малко помощ моля....

Както някой се е досетил, пиша проект и това са точки които немога да подмина. Фирма задължително също трябва да създам.
какво да пиша според вас там за такъв тип дейност?:(
 
От: Дайте малко помощ моля....

добре, ако правилно разбирам вие сте няколко души тогава в такъв случай регистрирайте си ООД най-чисто е, заради по-ниските такси при регистрация някои биха ви посъветвали да направите ДЗЗД (това е пълна простотия, и особено ако става въпрос за проект не съм убеден дали въобще ще бъде прието като правна форма)

регистрация по ДДС не ви е необходима т.к. това означава, че ще трябва да начислявате ДДС на извършените от вас услуги т.е. да включите ДДС в цената на СМС-а и съответно да го внесете в бюджета

Нормативна уредба - Търговски закон, горещо ви препоръчвам да използвате услугите на адвокат

Колкото до лицензи и разрешителни ако няма да се занимавате с хазарт не са ви необходими - все пак уточнете въпроса с адвоката си в зависимост от дейността

ПП не съм юрист! в основата на поста си ви съветвам да се обърнете към такъв
 
От: Дайте малко помощ моля....

добре, ако правилно разбирам вие сте няколко души тогава в такъв случай регистрирайте си ООД най-чисто е, заради по-ниските такси при регистрация някои биха ви посъветвали да направите ДЗЗД (това е пълна простотия, и особено ако става въпрос за проект не съм убеден дали въобще ще бъде прието като правна форма)

регистрация по ДДС не ви е необходима т.к. това означава, че ще трябва да начислявате ДДС на извършените от вас услуги т.е. да включите ДДС в цената на СМС-а и съответно да го внесете в бюджета

Нормативна уредба - Търговски закон, горещо ви препоръчвам да използвате услугите на адвокат

Колкото до лицензи и разрешителни ако няма да се занимавате с хазарт не са ви необходими - все пак уточнете въпроса с адвоката си в зависимост от дейността

ПП не съм юрист! в основата на поста си ви съветвам да се обърнете към такъв
Благодаря ти!, ще те послушаме!
 
От: Помощ създаваме сайт,с СМС разплащания и реклама.

И не се набутвайте в никакъв случай да се регистрирате по ДДС.Негативите са повече от позитивите - вечни проверки и доене.
В момента по новия закон за ДДС / 2007г/ данъчните ревизори ЛЕГАЛНО и ЗАКОННО получават 50% / петдесет !/ от всеки написан акт като бонус към заплатите си.Познайте как се гледа в тавана и се търсят причини за актове.Фирмите масово печелят делата в съдилищата след 2-3 години, а дан.служители си взимат парите след 1-2 месеца след издаден акт и естествено не ги връщат обратно.Има много по темата в интернет.Така че, ако нямате време и нерви за губене си кротувайте с една обикновена фирма.
 

Горе