Помощ с Менюта на Woocommerce

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

За сефте инсталирам WooCommerce и за сефте ще правя такъв магазин. Работил съм с Wordpress и горе долу го чаткам..
Обаче не мога да се справя с едно нещо.. Създавам си категории, и искам да направя някакво мега меню или нещо такова..

Примерно като кача продукт(рокля) да кажем, да я сложа в следните менюта: Женски > Рокли > Спортни > роклята

Как може да стане това? И как мога да изкарам това меню отгоре в темата примерно? защото в момента отгоре са ми следните:


logo | Checkout | My Account | Sample Page | Блог | Количка | Магазин

Искам да искарам някъде Категории с Dropdown .. може и с картинки, за да може хората лесно да си избират дрешките..

Сайта мога да го дам на ЛС, ако някой иска да го види, ако е различно за всяка тема..

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Поздрави,
Симеон
 
От: Помощ с Менюта на Woocommerce

Ей сега ще те налазят пуристите и ще ти обяснят как трябва да се направи на опънкарт :D

Иначе менютата са си стандартните за WP, няма нищо по-различно.

За дрродауна не мога да ти разбера въпроса. Ако ги искаш в главното меню по стандартния начин. Ако ги икаш някъде в уиджет wp_dropdown_categories. Сигурно има плъгин за тая работа, ама ме мързи да търся. А и се пише такъв уиджет за нула време.
 
От: Помощ с Менюта на Woocommerce

Трябва да направиш йерархични категории. Products > Categories и си създаваш категория "Женски". След това правиш още една категория "Рокли", като на нея и задаваш родител да бъде "Женски" и т.н. След това, когато си създаваш продукт, просто му задай в коя категория да бъде.

А dropdown-a реално ти е widget. Appearance > widgets и търсиш WooCommerce Product Categories :)
 
От: Помощ с Менюта на Woocommerce

https://docs.woothemes.com/document/docs-menus/ < това много ми свърши работа.

А иначе мога ли да си сменя това меню и да го заместя с някво по-готино и модерно? ( http://heroplugins.com/demo/menu/ ) Като това DEMO2, което е.. искам да си сложа снимки и да ми е такова... много готино е

Работил съм с опенкарт, много хиляди функции, абсолютно излишни. Тежък и тромав сайт, не ме кефи особенно.
Намерих си на Woo готина изчистена тема.
 
От: Помощ с Менюта на Woocommerce

https://docs.woothemes.com/document/docs-menus/ < това много ми свърши работа.

А иначе мога ли да си сменя това меню и да го заместя с някво по-готино и модерно? ( http://heroplugins.com/demo/menu/ ) Като това DEMO2, което е.. искам да си сложа снимки и да ми е такова... много готино е

Работил съм с опенкарт, много хиляди функции, абсолютно излишни. Тежък и тромав сайт, не ме кефи особенно.
Намерих си на Woo готина изчистена тема.
Може разбира се. Но ще трябва да обясниш по-добре.
 
От: Помощ с Менюта на Woocommerce

В момента като нагласих за размерите и цвета в Woocommerce искам да сменя нещо.. В момента цвета и размера се избира по този начин:

8643809R.png


Аз искам да стане по този начин:

8643810p.png


Как може да стане това? Има ли някакви плъгини или трябва да се нарпави къстом?

А за менюто имах предвид следното..

В момента менюто ми става на два реда ето така

8643814d.png



Аз искам да стане ето такова:

8643817f.png


Тоест, горе да оставя само бутоните "Начало | Женски | Мъжки | Детски | Количка"
И като МИНА с Hover над женските, да ми излиза това меню, в което да си избера съответната категория "Тениски", "блузи" и т.н.

Може ли да се сменят тези неща?

ЕДИТ:::

Плащам, ако някой ми добави и всички офиси на еконт, да може хората да си избират опция или до офис на еконт, или до личен адрес и автоматично да изчислява доставката.
 
Последно редактирано:
От: От: Помощ с Менюта на Woocommerce

Плащам, ако някой ми добави и всички офиси на еконт, да може хората да си избират опция или до офис на еконт, или до личен адрес и автоматично да изчислява доставката.

Сложи фиксирана цена, не мъчи овцете с толкова сложни неща.
 
От: От: Помощ с Менюта на Woocommerce

Сложи фиксирана цена, не мъчи овцете с толкова сложни неща.
Кофтито е, че съм с дропшипър, и ако е до офис на еконт може да почне от 4 лева, а ако е до някво забутано село, може да стигне и 8лв за доставка.. и за това ще ми е трудно :(
 
От: От: Помощ с Менюта на Woocommerce

Кофтито е, че съм с дропшипър, и ако е до офис на еконт може да почне от 4 лева, а ако е до някво забутано село, може да стигне и 8лв за доставка.. и за това ще ми е трудно :(

Да де, свеждаш избора до офис или адрес като слагаш фиксирана цена и за 2-те.
Не бих рискувал с толкова сложна операция.
 
От: Помощ с Менюта на Woocommerce

Всъщност така го бях правил на предишния ми магазин и беше по-добрата идея..

А добре, как мога тогава в Checkout Да сложа избор между офис на еконт и Личен адрес примерно?
 
От: Помощ с Менюта на Woocommerce

Оправих всичко, като смених темата хаха :lol: а и колегата wpcreato ми помогна доста.

Сега обаче имам един въпрос, който се опитах да разреша във всякакви аспекти, но не успях. Става въпрос за това, че когато някой се регистрира и постоянно му дава:

Прекално слаба - Please enter a stronger password.
The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ & ).

Искам да ги махна тези символи и да оставя минимум 4 символа за паролата. Без никакви удивително,малки и големи букви, защото Българина има не много силна парола, и това ще го отблъсне много.
Пробвах с 3 плъгина и нито 1 не стана... остава сигурно да редактирам някъде по MySQL ли нз..
 
От: Помощ с Менюта на Woocommerce

Само индикатора ли искаш да махнеш?
 
От: Помощ с Менюта на Woocommerce

Само индикатора ли искаш да махнеш?
Искам хората да си пишат каквато искат парола с над 4 символа. А не да пишат пароли от типа "aAaZzZsAmQk1pi4!23456" :lol:
 
От: Помощ с Менюта на Woocommerce

Я ми пиши в скайп, че тук много тегаво
 

Горе