Помощ с дизайн на сянка с photoshop

DiDokal

Active Member
Здравейте.

От 2-3 часа се мъча като грешен дявол да направя една проклета сянка за един слайд но така и не ми се получава.

Ето го оригинала http://oi47.tinypic.com/8wy35t.jpg
Това което се опитвам да направя е много подобна сянка НО, така че да мога да сменям фона без да се прецаква сянката.

Ако някой може да помогне, много ще съм му благодарен!
 
От: Помощ с дизайн на сянка с photoshop

Направих го и вече се побърквам от тази сянка.... смятам да го оставя за сега .... ако някой може да помогне, ще съм му страшно благодарен!
 
От: Помощ с дизайн на сянка с photoshop

Не съм някакъв капацитет що се отнася до Photoshop, но подобен вид "динамична" сянка не е ли по-лесно да се направи с векторен редактор (Adobe Illustrator, Corel Draw), а не с растерен такъв? Поне аз с Corel-а бих могъл да я направя за секунда. Ако вчера не бях направил "format c:", щях да ти помогна, но в момента нямам време да тегля и инсталирам.
 
От: Помощ с дизайн на сянка с photoshop

Показвам за какво става на въпрос 4ku1rl.jpg
Искам да направя същата сянка но целта ми е да мога да сменям фона без да се прецакат цветовете на самата сянка. Що се отнася с коя програма да се прави... имам опит само Photoshop... Ако имаш възможност да го направиш с Corel-a, ще си го инсталирам.
 
От: Помощ с дизайн на сянка с photoshop

Има няколко варианта, в зависимост какво точно искаш да постигнеш.

Примерно: правиш самата сянка на нов слой с прозрачен фон, а на друг слой фона и си го мениш както искаш без да се променя сянката. Това става само чрез работа с PSD-то. Другия вариант е да направиш сянката отново на прозрачен фон и да я запазиш като transparent png, след което през CSS да я наложиш на вече сложен фон под слайдера.
 
От: Помощ с дизайн на сянка с photoshop

PNG формат с прозрачен фон и прозрачна сянка не ти ли върши работа,нещо такова:

shadowx.png


дръпни снимка и я тествай
 
Последно редактирано:
От: Помощ с дизайн на сянка с photoshop

Благодаря на всички отзовали се!

В крайна сметка с малко мъки докарах нещата но уви сега даже не ми и трябва това което правех.....
Ето клипчетата които ми помогнаха тук, тук
 

Горе