Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

blackout8

Well-Known Member
14% лихва по депозитите и това след 8% процента на КТБ и фалита на КТБ ...

В Дупницата явно Понци схемите работят като по учебник:
http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/dupnishkoto-ktb-falira-desetki-izgoriaha-6055730

Обаче как всички изгорели са средна възраст 40+, това са хора с житейски опит, знания, умения и най-вече преминали през пирамидите на 90-те, хиперинфлацията, та и фалита на КТБ ..... всичко това се забравя веднага като влезнат емоциите след като са разбрали как ще вземат в пъти повече лихва по депозити ... Ти ще вкараш десетки хиляди, няма да четеш какво подписваш и накрая като прочетеш решението е да вкараш още.

Просто падам колко спестени пари имат - бачкали цял живот за тях и с каква лекота ги дават ... тази фин. култура за нищо я нямат.

Пирамиди, фараони ....
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

За мен също няма никаква логика да се вържеш на толкова проста схема ... как 14% ...18% това никъде по света го няма. А и за какво са им на банките тези пари ? Играят на фондови борси , движат ги и имат заложени годишни проценти .. та нали те ако ти дадат 14% за тях няма да остане нищо ..
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

Простотията ходи по хората. Като не мислиш а действаш първосигнално така става.
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

За мен също няма никаква логика да се вържеш на толкова проста схема ... как 14% ...18% това никъде по света го няма.

има доста фондове по света които плащат и по 30% +
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

има доста фондове по света които плащат и по 30% +

Това става веднъж, а не постоянно.
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

хахаха, браво, браво :D Сега шефа е на малдивите и си пие коктейлчето. Като има балъци да дават :D

между другото карол ад пускат нова услуга - рисково управление на валутни портфейли до 5000 $ или евро, като целевата доходност е 100%

аз ще видя след 3 месеца като дадат първите отчети как се справят и ще сложа едни 5000 евро, -30% от печалбата е за тях, другото си го пръскам по хурви :D
 
От: От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

хахаха, браво, браво :D Сега шефа е на малдивите и си пие коктейлчето. Като има балъци да дават :D

между другото карол ад пускат нова услуга - рисково управление на валутни портфейли до 5000 $ или евро, като целевата доходност е 100%

аз ще видя след 3 месеца като дадат първите отчети как се справят и ще сложа едни 5000 евро, -30% от печалбата е за тях, другото си го пръскам по хурви :D

дай линк че не намирам :clap:
 
От: От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

хахаха, браво, браво :D Сега шефа е на малдивите и си пие коктейлчето. Като има балъци да дават :D

между другото карол ад пускат нова услуга - рисково управление на валутни портфейли до 5000 $ или евро, като целевата доходност е 100%

аз ще видя след 3 месеца като дадат първите отчети как се справят и ще сложа едни 5000 евро, -30% от печалбата е за тях, другото си го пръскам по хурви :D
В презентацията си на този продукт https://www.youtube.com/watch?v=bd2tVwaOEU0&feature=youtu.be културно набляга агресивно, да си наясно с риск, и няколко пъти казаха загуба на всичко, щото било агресивно - ако си сам ще загубиш, затова на тях да им дадеш и те отговорно агресивно ще управляват :D А това с целавата доходност каква глупост е ... да дадат резултата за последните 2-3 години на този Димов и всеки лесно ще прецени, кое как е - дето 100%, там и 1к доходност всичко е приказаки ... после разбираш, че целят средно 10-20% на година ... http://karollbroker.bg/fileadmin/fi...-upravlenie-na-valutni-portfeyli.html#Furious
Ето ти друго решение http://www.myfxbook.com/members/FXViperTrading/fx-viper-mamm-ic-markets/960020 че и по-малко комисионна ще дадеш 30%, вместо 35%.
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

абе Димо Димов си е бая добър, само от видеата в ютуб канала им съм му хванал доста сделки по негова идея. Калоянчев е идея по-неправ и по-заухав ама е пичага

Сега примерно дебне той за доверителните сметки nzd/usd за спад, тя цената се катери от две седмици само нагоре :D
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

С годините човек изкуфява.Какво като са на 40+....
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

Без много да му мисли, пенсионерът внесъл първите 20 000 от спестяванията си. Подписал договор, но не го прочел. После видял, че
популярната каса е регистрирана като кооперация, а той е вписан като неин член.

В началото всичко било наред и Емил получавал лихвите си. Затова внася още 30 000 лева.

„Взимам пенсия 295 лева и съм на чиста нула.
Целият ми живот съм спестявал по малко и мислех, дойде ли падежът, да изтегля тези пари и да изкарам, колкото ми остава да живея. Ако няма правосъдие, съм решил да взема една туба, да отида пред президентството и да се запаля”, споделя Емил със свито сърце.
Завършен олигофрен.
 
От: От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

абе Димо Димов си е бая добър, само от видеата в ютуб канала им съм му хванал доста сделки по негова идея. Калоянчев е идея по-неправ и по-заухав ама е пичага

Сега примерно дебне той за доверителните сметки nzd/usd за спад, тя цената се катери от две седмици само нагоре :D

Наясно ли си с неговата стратегия? Колко е успеваемостта и колко е profit factor-a му? Maксимална губеща/печеливша серия?

Едит: Ако е такава стратегията му и това е агресивното търгуване както тук, не случайно по такъв начин намират хора и милиард пъти набиват агресивно и загуба:
[video=youtube;1JvkZVZYVG0]https://www.youtube.com/watch?v=1JvkZVZYVG0[/video]
В 3 позиции нулира сметка - нито един инвеститор няма да даде пари на такъв трейдър - ти да видиш огромни спадове за 1 ден на сметката ти, изобщо няма да ги интересува, че става стотици проценти ... Днес влизат нещата в неговата посока после правият големи проценти и после лека серия и са аут. Сещаш ли се в крайна сметка, кой печели :)

Много ще ми е любопитно да им видя отчета по сметките като го пуснат.
 
Последно редактирано:
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

Късите позиции му е майката :wink:
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

Винаги съм се чудел как ги намират тези бабички телефонните измамници.

Уж бедни, уж пенсия малка и дават ей така на доверие по 5-10 хил. лева.

Тук същата работа. Само че тука са подписвали договор че стават членове на кооперация. Изглежда законно както се казва.


И другия въпрос като са толкова тъпи да се вържат на такъв номер как успяват да спестят толкоз пари. Поредна загадка.

Явно са по-скоро наивни. Не чак толкова тъпи.
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

Тези хора били ли са наясно, че това частна фирма. Може би заради наименованието "Дупнишка популярна каса" са помислили, че става дума за държавна или общинска институция, за която е гарант държавата.
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

Ловът на шарани не е забранен :)
 
От: Понци схема в БГ - Какво нямат хората пари или финансова култура?

наскоро имаше една интересна статия относно финансовата култура и статистиката беше нещо подобно:

55% сами се определят като финансово неграмотни, а обективните резултати са още по-страшни, защото от изследването излиза, че фактически неграмотните са още повече от онези, които разбират колко са боси.
Като питат не само за "усещания", а за обективни познания, социолозите установяват, че 79% от гимназистите не знаят, че инвестициите в акции не са гарантирани от държавата (и от никой друг), 74% нямат идея каква е гарантираната сума по влоговете в банки, но повечето "имат усещане", че са гарантирани всички пари.
 
Май трябва да направя тема за пирамидите в БГ, щото като гледам нямат спирка:
Хората по над 100к евра влагат ... после бизнес в БГ вика нямат хората пари, явно маркетинга на БГ бизнесът не е наясно как да си вземе парите ...
Пирамида пак "ужили" десетки с над 3 млн. лева
 

Горе