Поръчки от Амазон - колко се плаща за доставка и за таксите?

_Petar_

New Member
Здравейте, мисля да си купя части за компютър от амазон.com и искам да знам колко горе долу трябва да платя общо за тях, ако без такси (като ДДС) излизат 675$ (*1.66=1120лв.)? Нямам никаква представа относно покупките от чужди страни. Стига общо да не надвишава 1350-1370лв. няма да е проблем да си ги взема от амазон, но ако е повече ще трябва да си търся частите от някой български сайт където излизат някъде толкова. Отначало мислех да ги поръчам от друг сайт - newegg, където доставката я смятаха към 200 лева за подобни части, но нямам идея дали са имали предвид такси или доставката е толкова скъпа, защото Барак Обама ще дойде лично да ми ги донесе.
 
Ами малко е на късмет дали ще ти спрат стоката на митницата и ще те накарат да платиш ддс + мито.
А в английския или немския амазон как са цените на същия продукт? Ако са сходни защо не поръчаш от тях
 
Цените са малко по-високи в co.uk и de, говорим за 100-200лв, но аз не трябва ли пак да плащам ддс дори да го взема от сайт в ЕС(за мито знам че не трябва, но то е малко в стравнение с ДДСто)? А какво имаш предвид под това, че е на късмет? И межд другото голко може да бъде доставката към бг, защото ако е подобна на new egg ще се гръмна?
 
Я кажи или дай линк какъв комп ще си купуваш - да не излезе тук по евтин. Иначе нищо няма да плащаш , защото от страни в ЕУ не се спират на митница.
 
Знам на какви цени да търся нещата, но щом се итересувате: GTX 1070, Захранване със 80+(най-добре да е Gold или Silver) 450w min и 1440p монитор. Видео картата в amazon.de излиза най-евтино - 818лв, монитора е най-евтин в amazon.com 160$=345лв(с 30% отгоре мито и ддс, мисля че беше толкова), а захранването е към 100лв то не е чак толкова важно и навсякъде има за долу горе същите цени. Излизат ~1250лв без доставка. Не бих дал повече от 1350лв за тези части, попринцип и 1300 не искам да дам ама като цената на тая видеокарта се дигна с 30$ няма какво да правя. Възможно е цената и да падне като излезе 1070 ti, но не бих се надявал на това. Иначе търсех най-евтиния сайт или сайтове от които да си ги взема тея работи, amazon.co.uk, de, com добри ли са?
 
И co.uk и .de са добри и по добре си вземи нещата от там , защото като се пращат от EU нямаш ддс и мито. Ако поръчаш от САЩ ще ти спрат нещата на митницата и ще трябва да плащаш допълнително.
 
Аз пазарувам от .co.uk. Давам за адрес склад на uktobg.com и после те го доставят. Ходи се до техен склад за получаване. В UK страндартна доставка може да бъде и free и после до БГ доставка 2-3 лева (за 2-3 книги).
 
Пропускаш едно нещо при поръчката от амазон.ком , бюрократщината която трябва да изтърпиш - цял ден да се занимаваш с идиоти, попълване на документи и тн. Отделно ако не си в час и може да те прецакат с някоя и друга такса, или да те пратя при външна фирма да ти оправи документите /срещу дебела комисионна/
 
Пропускаш едно нещо при поръчката от амазон.ком , бюрократщината която трябва да изтърпиш - цял ден да се занимаваш с идиоти, попълване на документи и тн. Отделно ако не си в час и може да те прецакат с някоя и друга такса, или да те пратя при външна фирма да ти оправи документите /срещу дебела комисионна/
Всъщност става вече без да се ходи до митница с посредни бг пощи. Вече няколко пъти ползвам за различни пратки и няма проблеми - пращаш документите на един мейл , те освобождават пратката и може да си поръчаш доставка до врата. Спестява много нерви.
 
Цените са малко по-високи в co.uk и de, говорим за 100-200лв, но аз не трябва ли пак да плащам ддс дори да го взема от сайт в ЕС(за мито знам че не трябва, но то е малко в стравнение с ДДСто)? А какво имаш предвид под това, че е на късмет? И межд другото голко може да бъде доставката към бг, защото ако е подобна на new egg ще се гръмна?

Доставката може да я разбереш като добавиш продуктите в кошницата, понеже тя се формира основно от колко продавача ще поръчаш, какво е теглото на продуктите и какъв шипинг ще ползва продавача - First class, Priority или EMS (ако ползва USPS). По принцип за международни поръчки продавача не може да купи лейбъл от самия амазон както е при доместик поръчките, но теб това не те интересува особено, понеже разликата в това колко ти ще платиш и това колко в действителност ще плати продавача купувайки шипинг през Dazzle например е за негова сметка.
 
Всъщност става вече без да се ходи до митница с посредни бг пощи. Вече няколко пъти ползвам за различни пратки и няма проблеми - пращаш документите на един мейл , те освобождават пратката и може да си поръчаш доставка до врата. Спестява много нерви.

Това значи ли, че мито и ДДС се плащат в пощата?
 
Това значи ли, че мито и ДДС се плащат в пощата?
Ако са ти посредник бг пощи и искаш да ти го доставят до най-близката ти пощенска станция - да. Ако кажеш че искаш до вас , до врата , плащаш всичко на куриера при получаване. Таксата на пощите е 12 лева, което според мен не е много за спестеното време и разправии в неуредените митници.
 

Горе