Посредник или дистрибутор на стоки от ЕС.

Здравейте !
От известно време пребивавам в Испания и доста от продуктите които си копувам за лични нужди ,като козметика например ми е направило впечатление са на цени двойно , дори тройно по ниски от тези в БГ.
Говоря за продукти местно производство.
Въпросът ми е , мога ли да вкарвам определен продукт и да го предлагам на наши големи търговски обекти.
Има ли правила за това,ако отида при голям търговски обект с оферта за цени и рекламни материали се страхувам ,че ще ме прецакат от страна на БГ.
Искам просто да бъда посредник на определена стока ,естествено с минимална надценка от моя стряна и всички да са доволни.:)

Благодаря , и се извинявам ако съм объркал форумът!
 
От: Посредник или дистрибутор на стоки от ЕС.

Това тука се нарича клатене на българите. Големите вериги знаят за тези цени. Всичко е въпрос на стратегия. И пак да кажа клатене на българския народ, за съжаление....
 
От: Посредник или дистрибутор на стоки от ЕС.

По принцип нямаш проблем да го направиш това, но преди това трябва да регистрираш фирма. Това е свързано с малки разходи. После трябва да убедиш испански търговец или производител да ти разреши да предлагаш продуктите му. И трето да намериш на кой да ги продаваш. Взимаш наяколко мостри от продуктите ( дали ще ги купиш или ще ти ги дадат безплатно, като рекламни материали ще се договориш с испанците) и тръгваш на лов за клиенти. В общи линии е това, но без да вкараш някакви пари и без фирма няма как да стане.
 
От: Посредник или дистрибутор на стоки от ЕС.

Всъщност не е толкова просто. Ще ти искат фирма по ДДС регистрираш ли се там ти текат осигуровки, счетоводство, офис и т.н.
Отделно от това не може да си държиш продуктите в апартамента (освен ако не е регистриран като склад), след това продукта трябва да се регистрира в България. Регистрацията освен документална трябва да е придружена с анализ най често за козметичните продукти се прави анализ за наличието на определени микроорганизми, но отново зависи от козметичния продукт. От друга страна въпрос е колко е голяма фирмата, дали ще могат да осигурят продукция за нов пазар, второ как ще се разберете с плащането на дали на нова фирма ще ти дадат на консигнация, а количествата ще вървят около един палет и това е само на прима виста :)
 
От: Посредник или дистрибутор на стоки от ЕС.

Радвам се за позитивните отговори .
Мен най - много ме притеснява фактът ,че в БГ всеки е свикнал да прецаква другия.
Фирмата и складът не са проблем.
Проблемът е там ,че примерно отивам в Билла и им предлагам продукта ,те го харесват , всичко е наред има оптимизъм ,че ще работим заедно и в един прекрасен момент след месец виждаш предлаганият от мен продукт по щандовета им.
Това ме притесняв повече.
Иначе неискам да се отказвам от една идея ,само заради това,че трябва плащам пари на счетовод. осигуровки тн...
 
От: Посредник или дистрибутор на стоки от ЕС.

Аман от такива моралисти,я кажи ти с какво си помогнал за благото на българския народ?
И защо да е клатене? Човека иска да продава продукт,който ще е с конкурентни цени.
А, май не го разбра правилно колегата какво имаше предвид. Много бързо палиш.:)
Искаше да каже, че в БГ ни цакат с високи цени нарочно разните там чуждоземски и не само магазини.
Ами така е, в повечето страни от ЕС доста стоки са ако не по-евтини, поне на нашите цени, пък стандарта е ехеййй...
 
Последно редактирано от модератор:
От: Посредник или дистрибутор на стоки от ЕС.

Точно това е целта.Искам да се вкара конкурентен продукт на по ниска цена от обикновенните брандмарки.
Продуктите са доста качественни за сметка на някои ,които дори са произведени в Китай.
 
От: Посредник или дистрибутор на стоки от ЕС.

Хора ,вие сте много зле.Подхванах темата за да рзбера някой тънкости за този вид търговия , не да се дракате за глупости.
Първо - клатене е този който ни клати цялата държава !
Второ - продукт с цени които ще са ти приятни и на теб да виждаш в магазина !
и Трето - с този тон не помагаш на никого , дори и на себе си в случая .
Айде със здраве.
 
От: Посредник или дистрибутор на стоки от ЕС.

Какво има става на някои хора?! Човек да не попита нещо във форума. Нали за тов ае форум бе мама му стара - да се пита и да се отговаря. А, и човекът пита много грамотно според мен. Дайте, като е нов във форума да го мачкаме... Не ми се говори чак.
 

Горе