Потвърдителен SMS ?

От: Потвърдителен SMS ?

Ми попринцип mtel и globul нямаха ли възможност за изпращане на безплатни смс-и? Разглеждаш как стават нещата в съответните сайтове на mtel и globul за изпращане на смс, ще трябва да ползваш със сигурност curl библиотеката (ако не знаеш, плащаш на програмист).
 
Aз знам. Това е система за изпращане на sms :).
 
Re: От: Потвърдителен SMS ?

БГ фирма май няма, която да предлага такава услуга (?), но може да си избереш от тук:

http://www.google.bg/search?hl=bg&rlz=1G1GGLQ_ENBG310&q=sms+gateway&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&aq=f&aqi=g10&aql=&oq=

или от тук

http://www.google.bg/search?source=...10&=&q=bulk+sms+&btnG=Google+Търсене&aq=3&oq=


или нещо подобно.

Правиш си акаунт, евентуално пращаш документи и те одобравят (някои фирми искат), после си вкарваш пари в сметката и си почти готов. Остава да си свържеш формата за регистрация с API-то, което предлага фирмата. Това е съвсем елементарно по принцип, но все пак трябва да имаш някакви познания.

Цените на смс-ите са най-различни - от жълти стотинки до 30-40-50 на смс. Зависи коя фирма избереш.
 
Ровил съм им на мобио из сайта, че ми трябваше и не съм намирал. Ако имат са го скрили добре.
И понеже не държах чак пък толкова на тях, че да седна да им пиша, си избрах друга фирма.
Иначе системата им позволява пращане на смс-и.
 
От: Re: Потвърдителен SMS ?

Ровил съм им на мобио из сайта, че ми трябваше и не съм намирал. Ако имат са го скрили добре.
И понеже не държах чак пък толкова на тях, че да седна да им пиша, си избрах друга фирма.
Иначе системата им позволява пращане на смс-и.
Никъде в сайта не е упомената тази услуга. Аз допълнително се договорих с тях.
 
От: Потвърдителен SMS ?

Не ми е ясно къде отива и кой обработва заявката от FBML и изпраща СМС на регистрирания, на теб ако ти е ясно, кажи конкретно а не нещо подобно или виж в гугъл
 
Аз го казах достатъчно ясно и конкретно. Повече от това ... освен да взема да ти го направя на бързо...

Да отговоря на последния въпрос:

Не ми е ясно къде отива и -> на сървъра на фирмата която решиш да ползваш за тази услуга
кой обработва заявката от FBML и -> сървъра на фирмата която решиш да ползваш за тази услуга
изпраща СМС на регистрирания -> фирмата която решиш да ползваш за тази услуга
 

Горе