Потребителите кликат повече на ....реклами

mp3-label.info

New Member
Интересно, как рекламите на Easytrader все по-рядко заинтригуват обикновения потребител.
Например....когато стартирах реклами от Easytrader в началото се кликаше...по-редовно.
След което рекламите омръзнаха и вече се стопяваха кликовете.

А интересно,че реализираните директни рекламни позиции в сайта ми, често са много по-кликаеми дори от кликовете от периода, в който Easytrader правеше повече кликове.
И разликата не е 1-10 клика, а е далеч по-голяма...

Та...въпросът е...при Вас има ли такава тенденция.
То иначе е ясно,че реклами, които можеш да видиш във всеки втори сайт, ще станат рано или късно безразлични.
 
От: Потребителите кликат повече на ....реклами

Разнообразието не е голямо, затова се получава този негативен ефект. При мен е подобна ситуацията.Ако имаше повече рекламодатели нещата биха изглеждали доста по-разнообразно и съответно биха носили повече приходи.Но уви пазара е сравнително тесен и ще трябва да чакаме по-добри дни.
 
От: Потребителите кликат повече на ....реклами

@mp3-label.info мисля, че имаше в предвид друго - че easy trader ментат с кликовете.
Поне от това което разбрах, 2 реклами - едната която той я продава другата на изи трейдър, кликаемостта е драстична.

поздрави, айбиемчо
 
От: Потребителите кликат повече на ....реклами

Колеги и аз не искам да казвам нищо за фирмата но кликаемостта на рекламите им е много ниска и в последно време имам увеличение на потребителите на сайта, а същевременно намаляне на кликовете. Нещо не ми харесва в тази работа други наблюдават ли нещо подобно ? ИЛи е само при мен
 
От: Потребителите кликат повече на ....реклами

Ако погледнем в този аспект статистиката и при мен е драстична. Сравнението на банер на изитрейдър и на банер на афилейт програма, резултатите са следните 5-10 клика на банера на изитрейдър, 30-50 клика на афилейт банера, но пък той е по-голям .... На това отдавам по-голямата кликаемост, въпреки това драстично се разминават ....
 
От: Потребителите кликат повече на ....реклами

@mp3-label.info мисля, че имаше в предвид друго - че easy trader ментат с кликовете.
Поне от това което разбрах, 2 реклами - едната която той я продава другата на изи трейдър, кликаемостта е драстична.

поздрави, айбиемчо

Забелязал съм,че не всички кликове отчитат.
И имам чувството,че има горен праг за дневни кликове, към който се придържат и после делят между нас ...:mrgreen: Така,че да не са на загуба!
 
От: Потребителите кликат повече на ....реклами

И да е така няма как да ги изловиш :)
Поне не мога да се сетя.
По - точно знаеш ли какво може да пробваш.
Там където е техния банер. Свали го и си го сложи през тия системките като phpadsnew. Виж, за 2-3 дни какви резултати ще даде :)

поздрави, айбиемчо
 

Горе