Потресен съм, плаче ми се !!!

Zdravko.Kapanov

Active Member
Здравейте Българи

Тази тиха приятна вечер се промъкваше бавно и сякаш с финес, не знам дали това беше от удовлетворението, че свърших всички планирани задължение за днес или нещо друго. Както всеки човек и аз имам различни хобита и едно от тях е да гледам видео материали и да чета за най-различни общности, народи, култури и така нататък. Та днес около час, два гледах различни работи за Второто българско царство и също така за взаимостношенията на България с Тристранен пакт през Втора световна война най-вече с Германия. Сега няма да изказвам мнението си относно това, не защото не искам, а просто в тази тема няма смисъл да спорим по тези въпроси всеки си има мнение, просто да не разтягаме излишни локуми. Превключвах от клип на клип и какво да видя между клиповете с българска история случайно видях заглавието на този клип:

TONI STORARO feat. SALI OKKA – Spetsialen pozdrav

Никога не съм слушал такъв вид музика и е мразя и да смятам, че трябва да се забрани, макар и да сме демокрация и всеки да е свободен да прави каквото иска. Да ама пак няма смисъл да коментариме това тук. Добре продължавам, реших да пусна този клип, за да видя до къде е плъзнала в обществото ни тази пумия. Гледах клипа 2 3 минути, видях че е снимано в българската дискотека, но другото противно което фокусирах е как " българки ", просто не мога да не го сложа в кавички като гледам как голи се ръководят от тези БОКЛУЦИ(които пеят, не знам дали са турци или цигани не съм не интересувал), и с една дума им се покланят. По дяволите ами това са млади хора, повечето студенти най-вероятно (става въпрос за тези в дискотеката на този клип) това е нашето бъдещо поколение. Те вече са потурчени, поциганизирали ( не знам дали съществува такава дума). Скролнах на долу страницата, за да видя коментарите за клипа и ето на какво се натъкнах:

7905255w.png


В този момент някак си преля една негативна смесена вълна на чувства у мен. Вълна на несправедливост, на чест, на отмъщение. Най-странното беше, че нямаше нито един под коментар на този поне да го напсуват дето се казва, ами дори всичките коментари писани от българи бяха в такъв стил:

- Да добавя клипа е гледан 653,811 пъти !

7905271x.png


Не знам дали всеки ще усети написаното от мен. АЗ СЪМ СТРОГО ПРОТИВ ТУРЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ ( И НЕ САМО) , АЗ СЪМ СТРОГО ПРОТИВ ЦИГАНИТЕ ! Някой хора ще кажат " Сега сме 21 век не трябва да има вече такива чувства, не трябва различия " Какво значи, че сме 21 век Д* Т* Е*А М***ТА В У***А, на мене сърцето ми плаче като знам знам какво е приченявано на прадедите ми. Не трябва да се променя историята, трябва да се казва истината "от до" дори и тя да насажда омраза, защото тази омразавсъщност е висша форма на справедливост. На къде отиваме с всичко това променяне на историята по учебниците, с всички тези идиоти които са на този противен клип.

На тези хора на които в очите им съм " глупав расист " не ме интересува не уважавам вашето мнение.

Последно искам да добавя, че цялото това нещо съм го писал искрено и със страстите на момента. Искам да кажа още много работи ама не ми се пише в момента.


НИЕ НЕ ТРЯБВА ДА ПОЗВОЛЯВАМЕ ТОВА !!!!

7905346M.png



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7905351P.png
 
Последно редактирано:
От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Чета и ан мен също ми се къса сърцето... Аз като един БЪЛГАРИН който също не е с перфектен правопис забелязвам ПОТРЕСАВАЩИ правописни грешки: "нашото", "чуства", "приченявано", "умраза", "виша"...

Плаче ми се и ме боли сърцето от такива родолюбци...
 
От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Чета и ан мен също ми се къса сърцето... Аз като един БЪЛГАРИН който също не е с перфектен правопис забелязвам ПОТРЕСАВАЩИ правописни грешки: "нашото", "чуства", "приченявано", "умраза", "виша"...

Плаче ми се и ме боли сърцето от такива родолюбци...

Е сега ще си ги оправя, просто го писах бързо това развълнуван, не е оправдание ама ..
 
От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Спри да плачеш за днес ами прочети това http://pravatami.bg/2475.
Утре /днес/ може и да коментираме повече.

Съжалявам обаче 4-та точка е много далече от истината. Като цяло балканските владетели масово използват наемници от още не добре оформената османска държава. По спомени Йоан Картакузин (византия) застава на чело на страната благодарение на мощната наемническа армия от мюсюлмани. Иван Александър също ползва мюсюлмански наемници през ранните години на управлението си. С две думи, христяните сами са си докарали мюсюлманите на главите.


Що се касае до това колко сме спасили Европа от ислямизация - тотална глупост. Близо 100 години след завладяването на България Османците гледат само към Константинопол. Едва след превземането му, започват по-мащабна експанзия на Балканите и в Европа. В годините до падането на Константинопол, Османската империя се разраства предимно в Азия.

Друго любопитно е, че Сърбите винаги са прецаквали християните. Не знам колко то вас за запознати, но Албанците са последните завладени от Османците. При кръстоносния поход организиран от унгарския крал Владислав III (Варненчик) (който между другото е бил отявлен гей) сърбите попречват сливането на войските на предимно унгарските кръстоносци с Албанските войски. Генуазите (как се казват хората от Генуа която по това време си е град държава?) пък от своя страна указват огромна помощ на османците превозвайки армията която се намира в Мала Азия до Варна. Във Варна съответно кръстоносците са разгромени, но преди това са безчинствали доста сериозно в Българските земи. С две думи, сами сме си виновни за повечето нещастия които са ни причинили Османците (визирам цялото християнско население на Европа като казвам "сами сме си виновни").
 
От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Съжалявам, обаче явно мислиш с аватара си. Ти правиш ли разлика между турци и сродните им племена, и араби? Турците араби ли са? Какво общо имат нещата, които си написал с факта, че Тервел навира арабите в кучи гъз и не им позволява да продължат похода си към сърцето на Европа?
 
От: От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Съжалявам, обаче явно мислиш с аватара си. Ти правиш ли разлика между турци и сродните им племена, и араби? Турците араби ли са? Какво общо имат нещата, които си написал с факта, че Тервел навира арабите в кучи гъз и не им позволява да продължат похода си към сърцето на Европа?

Опа моя грешка, мислех за съвсем различен период (01:30 е все пак ;)). Връщам си думите назад, Тервел наистина е участвал в една велика битка през началото на 8-ми век. Факт.
 
От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Иначе, нещата които си написал са верни. Но не можем да приемаме християните, като нещо хомогенно :) Така че, не сами сме си виновни - а византийците са главните виновници.
 
От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Иначе, нещата които си написал са верни. Но не можем да приемаме християните, като нещо хомогенно :) Така че, не сами сме си виновни - а византийците са главните виновници.

Правилно, християните не са нещо хомогенно, но и турците не са. За мен днешните турци (тези които живеят е големите градове), са много по-човечни от българските мюсюлмани. Ние както обикновено сме по-католици от папата. Реално единствената мюсюлманска държава в която има що-годе някакъв ред и прилича на нещо е Турция. А днешна Турция нам нищо общо с Османската империя.

П.П. Тези който се имат за турци в България, в Турция хич не ги обичат.
 
От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Ех, това ранимо патриотично българско его. Истината е, че проблемът не е в турците и циганите. И в миналото и сега всичките ни проблеми идват от факта, че сме нация от индивиди - „Човек за човека е вълк“. Ако поне малко се замисляш от време на време за това как се случват нещата в обществото, ще осъзнаеш, че неща като "справедливост" и "правилно/неправилно" не съществуват като някакво универстално понятие, което е еднакво за всички. Сигурен съм, че и циганите за себе си са прави и за тях всичко е справедливо, ние да ги издържаме, да им плащаме тока, с пари за които много бачкат като роби някъде.

Не може да слагаш група от хора под общ знаменател. Лично познавам турци, които като хора са много по - стока от доста българи. Никой не се ражда измамник, крадец, расист и т.н., обществото го прави такъв, а обществото сме ние. Както виждаш, много от сънародниците ни предпочитат да станат англичани, американци, германци и какви ли още не, вместо да се опитат да си бранят националността и да допринасят с нещо, което би било по-трудно от миенето на чинии в Англия например.

Да - за яд си е и е кофти като видиш какво сме имали в миналото, колко сме били велики и т.н., но реално, има значение единствено какво сме в момента, миналото няма да се върне под същата форма, можеш да си избереш дали да мислиш как утре да живееш ти и тези около теб по-добре. А може просто да гледаш клипчета и да стоиш и да се ядосваш пред компютъра и да си мислиш "Мамка им на тия турци и цигани и гадните западняци, където само ни прецакват, ама ние ще им го върнем някой ден." - мислене, неприсъщо за интелигентни хора, чиято липса именно е причината за ситуацията ни :)

ПП: Да вмъкна по въпроса за чалгата и циганията в дискотеките - чалгата и клиентелата на съответните заведения пак сме ги създали ние, ако децата и родителите им не слушаха чалга, нямаше да се изкарват пари от нея и съответно да бъде навсякъде, не е виновен тони стораро и фики, ами тия където ги слушат ;)
 
От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Цитат:
"АЗ СЪМ СТРОГО ПРОТИВ ТУРЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ ( И НЕ САМО) , АЗ СЪМ СТРОГО ПРОТИВ ЦИГАНИТЕ !"
Турците и циганите живеят по тия земи от няколко века.Нито можеш да ги изселиш,нито да ги изтребиш.
В образованието е истината.....
 
От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Цитат:
"АЗ СЪМ СТРОГО ПРОТИВ ТУРЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ ( И НЕ САМО) , АЗ СЪМ СТРОГО ПРОТИВ ЦИГАНИТЕ !"
Турците и циганите живеят по тия земи от няколко века.Нито можеш да ги изселиш,нито да ги изтребиш.
В образованието е истината.....
Първо относно турците е така, от векове са тук и второ за мангалите, ами с това темпо, с което се топят българите, по-скоро мангалите ще обитават тези 111 хил. км след ''време'':) Съгласен съм, че в образованието е истината, само че за втората етническа група историята го е подтвърдила, че не подлежи на това изкуство - чергарската им кръв е прекалено силна изглежда:)
 
От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Баси идиотската тема. По-малоумно не можа ли да оформиш първия пост? И колко от вас го прочетоха изобщо?
 
От: Потресен съм, плаче ми се !!!

Здравейте Българи

Тази тиха приятна вечер се промъкваше бавно и сякаш с финес, не знам дали това беше от удовлетворението, че свърших всички планирани задължение за днес или нещо друго. Както всеки човек и аз имам различни хобита и едно от тях е да гледам видео материали и да чета за най-различни общности, народи, култури и така нататък. Та днес около час, два гледах различни работи за Второто българско царство и също така за взаимостношенията на България с Тристранен пакт през Втора световна война най-вече с Германия. Сега няма да изказвам мнението си относно това, не защото не искам, а просто в тази тема няма смисъл да спорим по тези въпроси всеки си има мнение, просто да не разтягаме излишни локуми. Превключвах от клип на клип и какво да видя между клиповете с българска история случайно видях заглавието на този клип:

TONI STORARO feat. SALI OKKA – Spetsialen pozdrav

Никога не съм слушал такъв вид музика и е мразя и да смятам, че трябва да се забрани, макар и да сме демокрация и всеки да е свободен да прави каквото иска. Да ама пак няма смисъл да коментариме това тук. Добре продължавам, реших да пусна този клип, за да видя до къде е плъзнала в обществото ни тази пумия. Гледах клипа 2 3 минути, видях че е снимано в българската дискотека, но другото противно което фокусирах е как " българки ", просто не мога да не го сложа в кавички като гледам как голи се ръководят от тези БОКЛУЦИ(които пеят, не знам дали са турци или цигани не съм не интересувал), и с една дума им се покланят. По дяволите ами това са млади хора, повечето студенти най-вероятно (става въпрос за тези в дискотеката на този клип) това е нашето бъдещо поколение. Те вече са потурчени, поциганизирали ( не знам дали съществува такава дума). Скролнах на долу страницата, за да видя коментарите за клипа и ето на какво се натъкнах:

7905255w.png


В този момент някак си преля една негативна смесена вълна на чувства у мен. Вълна на несправедливост, на чест, на отмъщение. Най-странното беше, че нямаше нито един под коментар на този поне да го напсуват дето се казва, ами дори всичките коментари писани от българи бяха в такъв стил:

- Да добавя клипа е гледан 653,811 пъти !

7905271x.png


Не знам дали всеки ще усети написаното от мен. АЗ СЪМ СТРОГО ПРОТИВ ТУРЦИТЕ В БЪЛГАРИЯ ( И НЕ САМО) , АЗ СЪМ СТРОГО ПРОТИВ ЦИГАНИТЕ ! Някой хора ще кажат " Сега сме 21 век не трябва да има вече такива чувства, не трябва различия " Какво значи, че сме 21 век Д* Т* Е*А М***ТА В У***А, на мене сърцето ми плаче като знам знам какво е приченявано на прадедите ми. Не трябва да се променя историята, трябва да се казва истината "от до" дори и тя да насажда омраза, защото тази омразавсъщност е висша форма на справедливост. На къде отиваме с всичко това променяне на историята по учебниците, с всички тези идиоти които са на този противен клип.

На тези хора на които в очите им съм " глупав расист " не ме интересува не уважавам вашето мнение.

Последно искам да добавя, че цялото това нещо съм го писал искрено и със страстите на момента. Искам да кажа още много работи ама не ми се пише в момента.[/B]

НИЕ НЕ ТРЯБВА ДА ПОЗВОЛЯВАМЕ ТОВА !!!!

7905346M.png



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7905351P.png
[/QUOTE]
 

Горе