Почина Маргарет Тачър

От: Почина Маргарет Тачър

Имала е предвид, че тези оръжия най-вероятно създават някакъв страх между страните и повече пазят, отколкото вредят. Все пак е много по-рисковано да нападнеш страна с ядрено оръжие, отколкото такава без. Ако двама човека нямат пистолети, могат лесно да се сбият. Ако обаче знаят, че имат - тогава много повече ще се замислят дали си заслужава да умрат :)

Аха, страх лозе пази или от страх са насрах
Кое от двете е верно
Страните с ядрени запаси ще се пазят, па тези в средата да се надяват, че няма ги уцелят или да натиснат копчето погрешка

В днешно време искат спиране на АЕЦ-и да не стане някой сакатлък, пък желязната лейди искала яко въоръжаване с ядрени оръжия
 
От: Почина Маргарет Тачър

@dintronix - поне недей пиши за неща от които изобщо не се интересуваш.
 
От: Почина Маргарет Тачър

@dintronix - поне недей пиши за неща от които изобщо не се интересуваш.

От кое не се интересувам бе Максимилиано
Пуснах цитат на Тачър, не съм искал обяснение на цитата, но ти ми казваш, че не знам какво е искала да каже, кодирано ли е... само за maxимално тъпи ли е... не знам
Искаше да ми обясниш какво е искала да каже 'желязната лейди' или просто се Упитваше да се напрайш на по-начетен
 
От: Почина Маргарет Тачър

Нито се интересуваш от Тачър, нито от държавно управление, геополитика, ядрено оръжи и тн.
Интересуваш се да очерниш една велика личност точно в деня на кончината и.
Хванал си един цитат изваден от контекста и вече го оценяваш като "велика" мисъл след 10 секунди разсъждения по темата.
Напиши 3 думи в гугъл, виж какво е казала и какво е имало в предвид. Има клипове в ютуб, има интервюта, има книги написани.



Недей с толкова злоба почерня паметта на един велик човек точно на този ден.
 
От: Почина Маргарет Тачър

Не можа ли да изкопаеш нещо за Тачър от Работническо Дело ?
 
От: Почина Маргарет Тачър

Ти за СССР ли милейш?! Да си викаме другари един други :) Все едно ще кажем, че Комунизма в Св. Корея е пацифистки :D
Не милея за СССР, милея за България

Май трябваше да дам цитат с подчертаване на въоръжаването по времето на студената война
 
От: Почина Маргарет Тачър

Не милея за СССР, милея за България

Май трябваше да дам цитат с подчертаване на въоръжаването по времето на студената война

Явно нещо съм объркал.
Идеята с оръжията е именно тази, страха и да мислиш предварително.

Ти защо си мислиш Св. Корея още е такъв важен фактор заради армията си дето ако премине в настъпление в която и да страна, моментално ще дезертира или заради факта, че има ядрено оръжие. САЩ затова не смеи копче им направи, същото е и с Иран.

А иначе, Англия по нейно време икономически обръща платната!
 
От: Почина Маргарет Тачър

Явно нещо съм объркал.
Идеята с оръжията е именно тази, страха и да мислиш предварително.

Ти защо си мислиш Св. Корея още е такъв важен фактор заради армията си дето ако премине в настъпление в която и да страна, моментално ще дезертира или заради факта, че има ядрено оръжие. САЩ затова не смеи копче им направи, същото е и с Иран.

А иначе, Англия по нейно време икономически обръща платната!

Ами нали затова не допускат други страни да имат ядрено оръжие и има световна конвенция
 
От: Почина Маргарет Тачър

Ами нали затова не допускат други страни да имат ядрено оръжие и има световна конвенция

То това ми звучи като в БГ се приеме нов закон, всичко друго е в заварено положение :D
 

Горе