Пощенски паричен превод и наложен платеж - онлайн магазин

От: Пощенски паричен превод и наложен платеж - онлайн магазин

Чай че пропуснах да сипна и на пусналия темата: Не те знам къде си чел, но най-идиотското търсене в гугъл "пощенски паричен превод еконт Predpriemach" ти вади, смея да я нарека доста богата, подробна дискусия. Най-смешното е, че толкова е дъвкано и сега пак нова тема, в която драмата се разиграва от начало.
Ето да седнеш и да си четеш:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=30415
 
От: Пощенски паричен превод и наложен платеж - онлайн магазин

Е как ще ми влязат в профила, кой ще им позволи, то така става да влизат в на хората профилите.... съвсем фръкна из облаците и ти. Товарителницата не е счетоводен документ, но е най-важния документ в цялата верига! Това разбираш ли го? С нея можеш да докажеш всички, което е нужно. Включително колко е платил клиента и КАК Е ОБРАБОТЕНО ПЛАЩАНЕТО, ВЪВЕЛ ЛИ СИ КЛИЕНТСКИЯ НОМЕР НА ФИРМЕНАТА СМЕТКА И МИНАЛО ЛИ Е ПЛАЩАНЕТО ПРЕЗ БАНКАТА КАКТО МУ Е РЕДА, СПОРЕД СПОРАЗУМЕНИЕТО ЗА ППП. Сега почна ли да ти се изяснява защо е важна товарителницата и защо искат нея? Като влязат в акаунта какво ще видят? През един акаунт можеш да управляваш десетки профили, включително лични, каква ще гледат там?

Нищо няма да стане, защото не е твое задължение да издаваш разписка за ППП. Това не знам как да ти го обясня вече...


Ми искали са ти ги, за да прегледаш дали осчетоводяваш всичко. Или пускаш една през фирмата, една не... Това е ясно. Ама ми е чудно защо са ти искали товарителници, а не са се взирали директно в профила ти в Еконт или директно да ги питат тях, но както и да е...

Товарителницата не е счетоводен документ. С нея можеш да докажеш само дата на доставка.

И да, ако имаш договор с куриера за ППП - не издаваш касова. Много ми е чудно, ако Еконт "пропуснат" да дадат такъв лист на нападжия при контролирана поръчка дали ще минеш между капките с "Те куриерите не са дали, аз договор имам, не е мой проблем!"....
 
От: Пощенски паричен превод и наложен платеж - онлайн магазин

Колега, НАП не само могат да искат от Еконт всичко, ами и Еконт са длъжни да им го дадат. От НАП искат справка за изплатени ППП и наложени платежи към теб като ФЛ и фирма ако имаш за 5 години назад и ако не си осчетоводявал както трябва си в киреча. Те така си действат--искат от 2те страни и после сравняват.
Не е важно какво е дал куриера на крайния клиент с товарителницата а това какво си осчетоводил като приход.
и само за справка-- всички ППП отиват директно в НАП, затова и не се издава КБ.
дано си ме разбрал

ПП. Всичко това пиша като пояснение а не като заяждане.
 
От: От: Пощенски паричен превод и наложен платеж - онлайн магазин

Това на мен ли го пишеш? Не те разбирам какво искаш да ми кажеш! Къде съм казал, че не могат да изискат каквато и да било информация, казах, че не могат да ми влязат в акаунта, правиш ли разлика? Там може да има 10 ЮЛ и 20 ФЛ. Справка е едно, влизане в акаунта е друго. Ако прочетеш внимателно какво съм писал ще видиш, че аз твърдя същото, не е важно каква бележка са издали от еконт, а как си осчетоводил. Затова искат и товарителниците, там най-добре се вижда какво и как се е случило.

Колега, НАП не само могат да искат от Еконт всичко, ами и Еконт са длъжни да им го дадат. От НАП искат справка за изплатени ППП и наложени платежи към теб като ФЛ и фирма ако имаш за 5 години назад и ако не си осчетоводявал както трябва си в киреча. Те така си действат--искат от 2те страни и после сравняват.
Не е важно какво е дал куриера на крайния клиент с товарителницата а това какво си осчетоводил като приход.
и само за справка-- всички ППП отиват директно в НАП, затова и не се издава КБ.
дано си ме разбрал

ПП. Всичко това пиша като пояснение а не като заяждане.
 
От: Пощенски паричен превод и наложен платеж - онлайн магазин

Колега, извинявам се, явно грешно съм разбрал "как ще ми влязат в профила". Тоест не е нужно да влизат за да получат информацията.
Още веднъж се извинявам, форума не е място да се заяждаме а да си помагаме.
 

Горе