По-висок reach при управление на multi-pages (Facebook)

terzo

Member
Прави ми впечатление, че от известно време насам при споделяне на публикация (линк) от една страница, в друга reach-а при втората reach-a е много нисък. На практика при второто споделяне, връзката излиза само в потока на най-активните фенове от страницата.

Пример: Имаме голяма страница за облекло, която условно ще нарека "Мода". Страницата е голяма и активна. Освен тази страница имаме и сателитни страници една от която условно ще нарека "Мъжка мода". Когато публикуваме линк с някой нов модел маратонки например в страницата "Мода", и след известно време споделим публикацията в сателитната ни страница "Мъжка мода", броят на хората които ще видят публикацията в "Мъжка мода" е много по-нисък.

За да увеличим reach-а от сателитната страница и публикацията да бъде видяна от повече хора, ръчния метод е препоръчителен. Тоест както сте публикували линка в "Мода", по-същия начин трябва да публикувате линка и в "Мъжка мода".

Бих се радвал, ако споделите дали наблюдавате същото "явление" и при вас :)
 
От: По-висок reach при управление на multi-pages (Facebook)

Рийча ти е нисък в сателитните страници, но е супер висок в главната, нали?
 
От: По-висок reach при управление на multi-pages (Facebook)

Рийча ти е нисък в сателитните страници, но е супер висок в главната, нали?
Да, разбира се. В главната рийча е около 10 пъти по-висок от сателитната. При директно споделяне от главната страница в другата чрез бутона [Share], рийча на втората публикация е около 60 пъти по-нисък, от главната и 10 пъти по-нисък от нормалното за сателитната страница. Ако публикувам същото съдържание ръчно, броят на хората до които е достигнала публикацията е много по-голям...

Опитвал съм и обратното, от сателитната да споделя нещо в главната. Резултата е същият, много слаб reach - в пъти по-малък от ръчния метод.
 
Последно редактирано:
От: От: По-висок reach при управление на multi-pages (Facebook)

Ето и един нагледен пример от моите страници. Страница 2 е сателитна на страница 1, публикувам връзка в сателитната страница (общия reach е 22 пъти по-слаб от главната). Чрез използването на бутона [Share] от сателитната към главната страница, достигнатия reach в главната е около 6 пъти по-малък. При ръчно споделяне на същия линк, без използването на бутона [Share], reach-a в главната страница е над 20 хиляди.

Извода е използвайте ръчния метод при multi-page споделяне, тъй като резултатите са много по-добри. Поне към този момент е така. Управлявам около 100 свързани страници и при всички наблюдавам същото. Ще направя един тест и с друго съдържание (видео или снимка) и ще пиша дали същото се отнася и за тях.

Бих се радвал да споделите и вашите наблюдение, за сега само колегата @redrum се включи, а до колкото знам има много Facebook гурута във форума.

v3.jpg
 
От: По-висок reach при управление на multi-pages (Facebook)

Не знам на какво се дължи но е така!

Правя същото от година на сам и винаги е така както ти си споделил
 
От: По-висок reach при управление на multi-pages (Facebook)

Не знам на какво се дължи но е така!

Правя същото от година на сам и винаги е така както ти си споделил

Благодаря че споделяш опита си :) Явно не е само при мен. Направих един експеримент с видео и изображения. При тях също виждам по-малко рийч. По-голям е от споделянето чрез [Share] бутона на линк, но въпреки всичко е по-малък от ръчния метод.
 
От: По-висок reach при управление на multi-pages (Facebook)

А при мен такива проблеми няма, на всичките си е добър рийча, понякога на основната дори е по-слаб от на други.
Зависи от публикацията и самите фенове, другото е просто чудене.

Ей вчера: на основната ми една публикация: 12 621 достигнати души, страницата е с 17к.

А на друга която не е основна същата публикация: 13 150 достигнати души, страницата е с 16к.

Та според мен всичко зависи от самата публикация и самите фенове.
 
От: По-висок reach при управление на multi-pages (Facebook)

А при мен такива проблеми няма, на всичките си е добър рийча, понякога на основната дори е по-слаб от на други.
Зависи от публикацията и самите фенове, другото е просто чудене.

Ей вчера: на основната ми една публикация: 12 621 достигнати души, страницата е с 17к.

А на друга която не е основна същата публикация: 13 150 достигнати души, страницата е с 16к.

Та според мен всичко зависи от самата публикация и самите фенове.

Ти как правиш споделянията? Чрез бутона [Share] или ръчно?
 
От: По-висок reach при управление на multi-pages (Facebook)

С мой си тул, и приложение.
Ти как правиш споделянията? Чрез бутона [Share] или ръчно?
 
От: По-висок reach при управление на multi-pages (Facebook)

Аз това имах предвид, че по принцип страница която е по мъртва (няма значение от феновете а от това колко е показателя Хора, говорещи за това) се получава да речем имаме една силна и една слаба страница ако публикувате пост само в слабата страница рийч ще е нисък. Ако обаче сложите първо в силната страница и след това в слабата /по едно време а не да кажем с разлика от 2 часа/ съм имал точно случай като на uni-web страниса с 20к основна прави 12 000 а страница с 11к прави 15 000 достигнати души.
Бях чел по чуждите форуми разни неща но общо взето няма определена закономерност. Както каза униуеб - всичко зависи от самата публикация и самите фенове. И да намериш лично за твоите фенове кое най-добре т.е правиш ли достатъчно риич това прави.
 
От: По-висок reach при управление на multi-pages (Facebook)

Аз се опитвам да възвърна малко наспамени страници и малко трудно ми се получава.. Единствения начин, който за момента гледам, че г/д става е, да се качват някакви брутално добри снимки (никакви линкове) и тези силните снимки май да се качват в по-големи активни страници.. май само това е варианта, ако някой има някой друг да казва :)
 

Горе