По какво GG разбира че линковете са прекалено много

hatre

Active Member
Броя на линковете зависи от следните фактори:
  • Размер на сайта – колкото повече страници, толкова по-голяма възможност за входящи линкове
  • Брой посещение - колкото повече хора го гледат, толкова по-голяма вероятност да има някой от тях който да сподели
  • Популярност
  • Съвкупност от PR, TR, възраст на сайта

За това:
  • На новите сайтове линковете не влияят добре
  • На малки сайтове също
  • На сайтове които добавя повече линкове от когото съдържание

Има ли съгласни?
 
От: По какво GG разбира че линковете са прекалено много

Темата на сайта също трябва да влияе. За някои ниши линковете е трудно да бъдат естествени. Тогава дори малко количество изкуствено създадени линкове, може да вдигне флага на бота.
 
От: По какво GG разбира че линковете са прекалено много

Брой посещение - колкото повече хора го гледат, толкова по-голяма вероятност да има някой от тях който да сподели

Това е много добре казано. Не може да сложиш 100 линка на сайт, който има 50-80 посетители! Даже и 100-200 посетители да има, пак ще е неестествено, защото тогава се доближаваш до 100% успеваемост, а няма такова нещо. В същото време Гугъл следи поведението на посетителите в сайта. Не може да имаш отпадане от порядъка да кажем 70-80% и да симулираш огромна заинтересованост, която се изразява във връзки към сайта. Също така времето за разглеждане на сайта. Ако имаш аналитикс, Гугъл може да следи и една страница дали е гледана. Много неестествено е една нова страница, която още не е индексирана и да има "една кофа" линкове.

В същото време се стремете да имате контекстуални линкове. И един контекстуален линк да имате - той ще е много по-силен от примерно 10-20 броя линкове "на килограм" от прехвалените ви социалки и директории за статии!
 
От: По какво GG разбира че линковете са прекалено много

Броя на линковете зависи от следните фактори:
  • Размер на сайта – колкото повече страници, толкова по-голяма възможност за входящи линкове
  • Брой посещение - колкото повече хора го гледат, толкова по-голяма вероятност да има някой от тях който да сподели
  • Популярност
  • Съвкупност от PR, TR, възраст на сайта

За това:
  • На новите сайтове линковете не влияят добре
  • На малки сайтове също
  • На сайтове които добавя повече линкове от когото съдържание

Има ли съгласни?

+1 от мен. :)
 
От: По какво GG разбира че линковете са прекалено много

Например: имам сайт който е на тема ,,праскови" и искам да рекламирам в сайтове които също са на тема ,,праскови".
В такъв случай по-добре ли ще е ако имам банер или рекламен линк в 10-20 сайта отколкото статия във всеки от тях с изходящ линк към главна и/или вътрешни страници?
Става въпрос за Бг
 
От: По какво GG разбира че линковете са прекалено много

Например: имам сайт който е на тема ,,праскови" и искам да рекламирам в сайтове които също са на тема ,,праскови".
В такъв случай по-добре ли ще е ако имам банер или рекламен линк в 10-20 сайта отколкото статия във всеки от тях с изходящ линк към главна и/или вътрешни страници?
Става въпрос за Бг

Всичко е според зависи, няма еднократен отговор на този въпрос. Понякога едното е по-правилно, понякога другото е по-правилното.
 
От: По какво GG разбира че линковете са прекалено много

Например: имам сайт който е на тема ,,праскови" и искам да рекламирам в сайтове които също са на тема ,,праскови".
В такъв случай по-добре ли ще е ако имам банер или рекламен линк в 10-20 сайта отколкото статия във всеки от тях с изходящ линк към главна и/или вътрешни страници?
Става въпрос за Бг

Ако става въпрос за оптимизация - статии с линк към твоя сайт ще ти свършат повече работа.

Ако е за рекламата - то тогава банери.
 
От: По какво GG разбира че линковете са прекалено много

Щирлиц вървеше гордо по главната улица и усещаше вперените в него погледи и си мислеше - Сигурно подозират че съм шпионин - дали заради гордата ми осанка дали заради волевият ми поглед.

Или пък заради парашута който се влачеше след него :)
 
От: По какво GG разбира че линковете са прекалено много

Щирлиц вървеше гордо по главната улица и усещаше вперените в него погледи и си мислеше - Сигурно подозират че съм шпионин - дали заради гордата ми осанка дали заради волевият ми поглед.

Или пък заради парашута който се влачеше след него :)

Май ти е любимо това http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32362&p=307572#post307572
 
От: По какво GG разбира че линковете са прекалено много

Да това ми е един от любимите :) - Как го изкопа - да не си водиш записки :)
 
От: По какво GG разбира че линковете са прекалено много

Да това ми е един от любимите :) - Как го изкопа - да не си водиш записки :)

Не, не си водя. :) Просто съм "ЦРУ-шпион" :p

Достатъчно е да копирам част то текста в Гошо и веднага изкача другата тема. :beer:
 

Горе