По-колко изходящи линка трябва да имаме на страница?

borsabg

New Member
Колко е идеалния брой на изходящи линкове към подстраници на сайта и колко към външни страници?
Чувал съм цифри като 5 за външни и 100 за вътрешни.

Когато използваме no-follow това брой ли се за линк от сърч енджина.
Например да речем, че идеалния брой линкове към външни страници е 5, но ние имаме 15, като 10 от тях са с no-follow. сърч енджина за 5 ли ще ги отчете или ще помисли че сме линк фарм :).
Единственото, което съм сигурен за no-follow е, че не се вдига пр-а и не се парсва сайта към който води линка.

Ами когато правим линк от типа <span onclick="window.location='http://site.com';">link</span> това гугъла открива ли го като изходящ линк и взима ли го предвид, защото не е проблем да откриват подобни хитрини ако искат.
 
От: По-колко изходящи линка трябва да имаме на страница?

По-малко изходящи - по-добре.
No follow не се брои, но пък ще прати паяка на страницата, към която е линка.
 
От: По-колко изходящи линка трябва да имаме на страница?

Те от Google официално си признаха, че връзките с nofollow се броят като изходящи и рангът се дели на тях. То и преди беше така, но тогава си мълчаха по въпроса.

Според мен колкото и вътрешни връзки да си слагаш, това не може да ти навреди. Но изходящите е добре да са максимум 7, поне според мен.

Прекалено много или нетематични изходящи водят до зануляването на всички връзки от сайта.
 
От: По-колко изходящи линка трябва да имаме на страница?

Имам страници със десетки(да не казвам стотици) изходящи и пак се класират много добре. Така, че това са отживелици за което говорите ...
 
От: По-колко изходящи линка трябва да имаме на страница?

Те сайтовете може да си се класират добре, просто линковете от тях да нямат стойност.
 
От: По-колко изходящи линка трябва да имаме на страница?

Едно е сайт да се класира добре за "баба ми вари лютеница на село с кучето Шаро" и съвсем друго си е да се класираш добре за "лютеница"
Много сайтове съм виждал които се класират много добре при изчанчени търсения, ама по основните си ключови думи хич ги няма
 
От: По-колко изходящи линка трябва да имаме на страница?

по примцип 1% от текстовото съдържание, т.е. 500 букви 5 изходящи линка. така сам чувал
 

Горе