По-малък Reach от няколко дни

Moko

Well-Known Member
Така, случаят е следният :

Имам една малка страница, която преди седмица имаше към 4500 харесвания, а снимките средно стигаха до към 2000 човека за 5-6 часа. Сега имам 5600 харесвания и снимките стигат до максимум 1000 човека за 24 часа и повече!!! Преди 5-6 дни пуснах анкета, да питам нещо феновете и им казах, че анкетата свършва след 3 дни. В продължение на тия 3 дни не съм пускал нищо. След това започнах да пускам разни снимки. Феновете се качиха с 1000 , обаче нещо се случи и не мога да достигна до тях. Видях, че има някакъв ъпдейт - интерфейса пак е пипан, а и като пускаш пост има едно бутонче 'targeting' или 'target' , де да знам как е точно. Та, с това бутонче, ако не дадеш определен таргет ти казва, че снимката е насочена към всички фенове на страницата, иначе можеш да си таргетираш. Общо взето, откак го има това лайно, не мога да си стигна до хората. Дори да дам таргет - пак няма да стигна до всички. Примерно, имам 1300 фена от щатите , когато таргетирам по местоположение САЩ, тъпнята изчислява, че постът ще достигне до около 400 човека. Къде са 1300 , къде са 400??!
Общо взето ми се струва, че фейса пак прее*а безплатното и още повече бута към платени публикации. Вие как мислите??
 
От: По-малък Reach от няколко дни

А промяна в броя на харесванията на публикация имаш ли?
 
От: По-малък Reach от няколко дни

Ако страницата не е активна (постовете нямат кой знае колко коментари и харесвания) фейсбук постепенно я отчита като безинтересна и я "доставя" до все по-малко хора. За това и много фейсбук страници имат супер безсмислените въпроси, които са предназначени само и единствено за събиране на лайкове и споделяния.
 
От: По-малък Reach от няколко дни

Това не важи за всички страници. Имам страници, в които и да не поствам по месец, нищо им няма и рийча не пада. Ако не вярваш ще ти покажа скрийншот :)
 
От: По-малък Reach от няколко дни

Харесвания се увеличават , а обхватът намалява. Споделят рядко, но лайковете са повече.
 
От: По-малък Reach от няколко дни

Ами, няма гаранция, че бъгавите статистики на фейсбук са верни. Щом харесванията са повече (на постовете), няма какво да се притесняваш. Дефакто рийча се прави най-вече от споделянията :)
 
От: По-малък Reach от няколко дни

Ами, няма гаранция, че бъгавите статистики на фейсбук са верни. Щом харесванията са повече (на постовете), няма какво да се притесняваш. Дефакто рийча се прави най-вече от споделянията :)

Идеята е, че обхватът беше почти изцяло органичен, а не от споделяне. Точно това ме притеснява - да спадне с 2к , при положение, че имам 1к повече лайкове си е big deal... И това става точно преди да почна да монетизирам, което ме вбесява още повече :X
 
От: По-малък Reach от няколко дни

Хубаво де, харесванията на постовете ти се увеличават. Това какво значи - че повече хора взаимодействат с тях. Което какво значи, или че при по-малък рийч, повече хора се интересуват от постовете ти, или че просто статистиките не са верни. На всичките ми страници пада рийча през последните седмици. Нямам обяснение, така става понякога.
 
От: По-малък Reach от няколко дни

Хубаво де, харесванията на постовете ти се увеличават. Това какво значи - че повече хора взаимодействат с тях. Което какво значи, или че при по-малък рийч, повече хора се интересуват от постовете ти, или че просто статистиките не са верни. На всичките ми страници пада рийча през последните седмици. Нямам обяснение, така става понякога.

И аз това се чудя - повече фенове, повече лайкове, по-малко обхват. Те половината са фейк сигурно, като гледам снимките и имената, ама все пак...

edit :
Пропуснал съм един фактор - забелязвам, че много хора дават 'negative feedback' и може би скриват постовете. Ако не искат на стената им да излизат голи каки. Може би заради това има по-малък обхват страницата, отколкото преди. Обаче питай ги тия галфони, защо харесват нещо и после го крият :/ Като един идиот, дето от 1 месец насам всеки ден дава like и unlike, бахти кретена... Та може и от това да е :)
 
Последно редактирано:

Горе