Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

leonssss

Well-Known Member
Здравейте!
Имам 14 домейна регистрирани с бг разширения.Само единия ми е регнат към фирмата и е като името на фирмата ми - пример- Джакузи ми е фирмата сайта е djakuzi.bg
Другите са регистрирани на името ми, не на фирмата/ защото сме ортаци там/.Има ли вероятност да ми ги вземат или арбитрират другите домейни?Трябва ли да регистрирам фирми със имената на домейните или направо да си ги регна към сегашната фирма?
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Да, ако фирмата, която поиска арбитраж има основание за тези, за които ти нямаш, е напълно възможно.
Ако са регистрирани преди 5 години или повече, би трябвало да е далеч по-трудно да ги отнемат. Ако са ти важни и реализират стабилна печалба, може би ще ти е по-спокойно да им регистрираш фирми, може би собственост на тази фирма, която имаш в момента. Може да се обадиш в Цифрови Системи и да се консултираш и с тях.
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Ако са регистрирани фирми със същите имена преди да купиш домейните, могат да ти ги вземат. Но ако фирмите са направени след като си купил домейна, не могат да ти го вземат.
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

при регистриране на домейните съм правил справка дали има изобщо фирма с такова име ,ако не съществуваше ги регвах домейните.Мисълта ми бе,че домейните са на физическо лице ,трябва ли всичките останали домейна да си ги регна с нова фирма,която мога да си основа?

п.с Единствено домейна към фирмата си работи.Другите ги регнах с цел продажби на самите домейни.Темата я отворих, защото получих писмо от една фирма да им предоставя един от домейните или щели да ме съдят!
 
Последно редактирано:
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Не им се връзвай, още повече, че не ползваш логото им или друго съдъжрание, с което да злепоставяш фирмата им.
А относно домейните, единствено register.bg играе ролята на съд. Да си подават за арбитраж там, но ако са създали фирмата след като си взел домейна, няма да могат да го вземат.
Ако пък името на фирмата се различава от домейна с нещо, също няма да могат. Изобщо не се поддавай на провокации :) Щом си успял да регнеш домейна, с нищо не си нарушил правилата. Има си арбитраж, да си подават документи там и да чакат решението на Регистъра.
А това, че домейните са на физическо лице, няма никакво значение. То си зависи от теб.
Единствено има значение, ако името на фирмата съвпада с името на домейна, за да имаш основание от самото начало. Иначе няма смисъл да ги регистрираш на фирма. Няма никаква разлика от това да е на физическо лице.
Това са моите познания, не претендирам за изчерпателност, но доста съм се интересувал.
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

п.с Единствено домейна към фирмата си работи.Другите ги регнах с цел продажби на самите домейни.Темата я отворих, защото получих писмо от една фирма да им предоставя един от домейните или щели да ме съдят!

Ако не е тайна, прати ми на лични въпросния домейн и ще ти кажа.
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

името на домейна е прилагателно и видях ,че няма такава фирма!
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Уф, абре хора, не четете ли условията, в тях си пише?! Това, че имаш фирма и домейна ти е регистриран на фирма не те спасява. Просто имаш удоволствието домейна ти да е регистриран на фирма. Само това. И това далеч не е единствения начин да се защити домейн. Напълно успешно може да регистрираш и защитиш домейн, който е записан на твоето име.
Също така, не те спасява ако фирмата която ти иска домейна е регистрирана след като си взел въпросния домейн. Защото примерно тя може да си е защитила като марка името на фирмата, и никой да не може да го ползва. И тогава ще те осъдят и ще ти го вземат. Когато регистрира домейна провери ли всичко? Примерно - дали има защитена марка с това име? Когато се вземат такива домейни е глупаво да се проверява само дали има фирма с това име - провери всичко по списъка.
 
От: От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Напълно успешно може да регистрираш и защитиш домейн, който е записан на твоето име.

значи фирмата ми е джакузи еоод -сайта трябва да е djakuzi.bg така ли?
 
Последно редактирано:
От: От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

значи фирмата ми е джакузи еоод -сайта трябва да е djakuzi.bg така ли?

Така е, ако искаш на 100% да си защитиш домейна. Но ако го вземеш без защита и има фирма или марка регистрирани преди домейна ти, може да ти го вземат. Много са малко случаите на взети домейни, не се сдухвай а ги сдухвай тях :)
 
От: От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

значи фирмата ми е джакузи еоод -сайта трябва да е djakuzi.bg така ли?

От твоя пример фирмата ти може да е "джакузи еоод", и от това да вземеш и "защитиш" djakuzi.bg с името на твоята фирма. Обаче ако преди това някой е регистрирал думата "джакузи" като марка, съответно притежава правата върху нея, и ти нямаш право да я използваш, и ако пожелае, ще те осъди и вземе домейна. А освен и домейна, може да те осъди и че използваш без негово разрешение марката "джакузи" и да има последствия за фирмата ти, която си регистрирал със същото име.

Разбира се, това е само една възможност - има още много случаи когато могат да ти вземат домейна, вземи и ги прочети, има ги описани в сайта им, вместо да се опитваш да ти ги преразказваме.

Това е все едно някой да реши да регистрира фирма "Coca Cola" и да вземе такъв домейн. Ми не може - запазена марка е.
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Това е практика! Няма страшно. Само си защити домейна!

при регистриране на домейните съм правил справка дали има изобщо фирма с такова име ,ако не съществуваше ги регвах домейните.Мисълта ми бе,че домейните са на физическо лице ,трябва ли всичките останали домейна да си ги регна с нова фирма,която мога да си основа?

п.с Единствено домейна към фирмата си работи.Другите ги регнах с цел продажби на самите домейни.Темата я отворих, защото получих писмо от една фирма да им предоставя един от домейните или щели да ме съдят!
 
От: От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

И все пак имай в предвид, че дори и да ти е защитен домейна, пак може да ти бъде отнет!

Така е, ако искаш на 100% да си защитиш домейна. Но ако го вземеш без защита и има фирма или марка регистрирани преди домейна ти, може да ти го вземат. Много са малко случаите на взети домейни, не се сдухвай а ги сдухвай тях :)
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Значи, ако се регистрира фирма и се купи домейн със същото име като това на фирмата - пак може да се вземе?

Ами, ако се запази като търговска марка? Предполагам, че тогава няма как да бъде взето. И другия ми въпрос е, ако се регистрират повече домейни - примерно други сайтове, може ли да се запазят като търговски марки към същата фирма, а не за всеки да се регистрира отделна фирма и т.н.?

П.П.: А за .com, .net, .org - как стои въпроса със вземането? Могат ли да бъдат отнети при регистрирана фирма и без фирма?
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

И другия ми въпрос е, ако се регистрират повече домейни - примерно други сайтове, може ли да се запазят като търговски марки към същата фирма, а не за всеки да се регистрира отделна фирма и т.н.?

А би ли ми обяснила какво означава "търговска марка към същата фирма"? Може да нямаш фирма и пак да имаш запазена марка. Кой е казал, че "търговската марка" = фирма? Не е задължително да бъде името на фирмата - примерно може да бъде продукт на фирмата. Какво сте се вкарали във филми, че само с фирма може да се взема и защитава домейн .bg? Ама това не е вярно, има си и други начини.

П.П.: А за .com, .net, .org - как стои въпроса със вземането? Могат ли да бъдат отнети при регистрирана фирма и без фирма?

Да, също могат да бъдат отнети, както и има такива случаи. Това, че имаш/нямаш фирма не те спасява ако нарушиш условията.
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

.com/.net/.org - питането беше като за бг домейните не само за фирмата, а и за търговската марка...

НАЛИ ПИТАМ ЩОТО НЕ ЗНАМ! :evil:

Какво сте се вкарали във филми

И всъщност благодаря за отговора. :beer:
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Пример

значи едва ли някой да е регистрирал марка или фирма с думичката
цица

затова си регвам на физическо лице аз домейна

cica.bg

и никой не може да ми го вземе, дори и с топ
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Пример

значи едва ли някой да е регистрирал марка или фирма с думичката
цица

затова си регвам на физическо лице аз домейна

cica.bg

и никой не може да ми го вземе, дори и с топ

Не си прав, могат да ти го вземат, ако си нарушил някакви права, а хората са защитили марката. Защото това твоето "cica" е абривеатура на организации, които съществуват отдавна. И тези организации ако са защитили името си, както примерно Уикипедия - нямаш право да го ползваш,в дадения от теб пример, регистрирания от теб домейн cica.bg въвежда в заблуждение хората.

Примерно, виж това: cicanet.com, където пише: "Established in 1974, the Confederation of International Contractors' Associations (CICA) represents the Construction Industry at the world level. The Worldwide Construction Industry, involving contractors of all sizes, represents a global turnover of US$ 4.8 trillion and employs around 110 million employees."
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

@Странникът мойта цица е . Това големото при жените! А не некакви си Confederation of International Contractors' Associations
Те едвали имат права в БГ,защото аз имам превид това на което се слага сутиенЪт
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Добре, направих грешката да ти обяснявам, ще се старая повече да не се повтаря това.
 

Горе