Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

значи сиреч казваш да не купуваме бг домейни защото някой може да изклезе някой с права
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Не си прав, могат да ти го вземат, ако си нарушил някакви права, а хората са защитили марката. Защото това твоето "cica" е абривеатура на организации, които съществуват отдавна. И тези организации ако са защитили името си, както примерно Уикипедия - нямаш право да го ползваш,в дадения от теб пример, регистрирания от теб домейн cica.bg въвежда в заблуждение хората.

Примерно, виж това: cicanet.com, където пише: "Established in 1974, the Confederation of International Contractors' Associations (CICA) represents the Construction Industry at the world level. The Worldwide Construction Industry, involving contractors of all sizes, represents a global turnover of US$ 4.8 trillion and employs around 110 million employees."

Значи, ако няма защитена марка до момента, примерно за сайта валекристисерби.сом, мога да си я защитя и не могат да ми я пипнат следователно - понеже аз съм първата, който я защитава (въпреки, че не ми е ясно как става тая "защита"?
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

права си fifi
аз ако регна sarbeji.bg
едвали да има някой регистрирал търговска марка сърбежи
Като се замисля той да си купи сърбежи.bg ако има запазена марка!
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

Аз лично до сега не съм чул на някой да му е отнет БГ домейн! Ако греша, нека колега дето е запознат да ме поправи, но аз такова нещо до сега не съм чул. :)
Имаме доста домейни както .bg така и от всичко останали разширения след точката. Имали сме запитвания при какви условия евентуално бихме преотстъпили /продали/ определен домейн, ама да ни вземат домейн, такова чудо не е ставало. Пробвали са се да ни плашат с арбитражи, ама винаги съм им казвал да заповядат... :D
И в тоя ред на мисли, при .bg не знам как е, но при останалите за да тръгне някой да ти иска домейна трябва да приготви една торба с пари за арбитража и пак не е сигурно че ще го спечели. Арбитража е скъп, доста скъп дори за средни като мащаб чужди фирми, така че радвайте се на готините си домейни и си свиркайте. :p
 
От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

По-добре е да ти ги искат сега, защото може да ги продаваш. Като махнат всичките маймуни и камили на клона и тая цяла паплач, тромава като руски трактор трудовец, ще ги плащаме на по 12 лв. с ддс и никой няма да му цъфне на мозъка, да ти го взима.
 
От: От: Правата ми при закупен домейн с бг разширение!

така че радвайте се на готините си домейни и си свиркайте. :p

така и смятам да правя !
 

Горе