Правене на видео за ютуб

shelby

Member
Здравейте ! Смятам да направя ютуб канал, за целта мисля да използвам фотоапарат никон д3200 + статив (сигурно не е най подходящата камера, но снима и видео с прилично качество ), микрофон трябва да си купя. Въпроса ми е какъв софтуер се използва за обработката на гласа и видеото ? Как се формират приходите от ютуб канала , ако може хора с вече работещи канали да споделят своя опит. Благодаря !
 
Здравей, за апарата ползвам д3400 и не съм много впечатлен специално за видео с телефона ми (галакси с8) правя по-добро качество поне от към фокусиране.
Освен апарат ти трябва и осветление - Софтбоксове ПОНЕ 2 - 170лв Минимум
Освен софтбокс най-вероятно ще ти трябва и green screen - 100лв + (background) платове с черно/бяло/зелено има ги в olx.
Комп нещо от рода на 8ядрен 16гб рам

Микрофон имам студиен (за отделни записи) но ползвам на камерата нямаш нужда от разходи на първо време за микрофон камерата стои на около метър до 2 така че си хваща достатъчно добър звук - усилваш го малко ако има нужда и готово.
Обработка - Filmora една от най - евтините и най-лесни за работа с доста приятни функции. - 70$ някъде излизаше с ддс-то.

За приходи от адсенс можеш да мислиш чак след 5000 абоната и 10-20 хил. часа гледаемост (нещо такова ми е останало в главата) ако смяташ да правиш пари от Youtube то ад-сенсе ти е най-слабата алтернатива. Влогърите правят предимно пари от продажба на тениски, шапки и реклама на фирми.

Успех!
 
Благодаря за коментара ! Ако някои има опит с програмта powtoon може ли да сподели мнението си ?
 
@webmast367 имаш ли тубе канал я сподели да видим и да черпим малко опит и аз имам желание да стана както се казва влогър, но за жалост нямам време най вече през лятото и повече от земеделски производител не мога да стана :( . Да снимам комбайни, трактори, жито, слънчоглед едва ли на повечето ще им е интересно.

Ако споделиш и малко видео уроци от където черпиш знания сигурно ще е полезно за доста хора които мислят да се захващат.

Според мен хората, които искат да се занимават с това по добре да не чакат кой знае какви приходи от това а повече да го правят за кеф.

В световен мащаб има които печелят милиони но за БГ едва ли има някой който е станал богат ако греша може да дадете пример.
 
@webmast367 имаш ли тубе канал я сподели да видим и да черпим малко опит и аз имам желание да стана както се казва влогър, но за жалост нямам време най вече през лятото и повече от земеделски производител не мога да стана :( . Да снимам комбайни, трактори, жито, слънчоглед едва ли на повечето ще им е интересно.

Ако успееш да го направиш забавно ще имаш доста гледания, понеже не знам да има такъв канал.
 
Въпроса, който най-много ме интересува след като направите записа на гласа ползвате ли някакъв софтуер за обработка на гласа и има ли подобно инструменти ?
 
@webmast367 имаш ли тубе канал я сподели да видим и да черпим малко опит и аз имам желание да стана както се казва влогър, но за жалост нямам време най вече през лятото и повече от земеделски производител не мога да стана :( . Да снимам комбайни, трактори, жито, слънчоглед едва ли на повечето ще им е интересно.

Ако споделиш и малко видео уроци от където черпиш знания сигурно ще е полезно за доста хора които мислят да се захващат.

Според мен хората, които искат да се занимават с това по добре да не чакат кой знае какви приходи от това а повече да го правят за кеф.

В световен мащаб има които печелят милиони но за БГ едва ли има някой който е станал богат ако греша може да дадете пример.


Имах, но го продадох. Обмислям да пусна нещо, но незнам още какво и кога. Принципно се занимавах преди години с музика и мислех да е нещо като музикален канал и някой друг скеч, влог и т.н да има разнообразие.

Принципно съм на принципа сам да трупам знанията си с проба / грешка.
Няма как да ти кажа примерно как да правиш своята работа всичко идва до идеята и до това какъв резултат очакваш.
АКо кажеш какво искаш или какво правиш мога да дам някой съвет, но да тръгна да ти обяснявам всичко което знам малко е сложно. Иначе няма начин да няма туториали кое как се прави.

В случая какво ти трябва? 1. Камера - за да заснемаш видеото - много го правят и с телефон с прилична камера. 2. Осветление - Много е важно защото ако няма добра светлина и най яката камера ще е лайно! ( в случая трябва да знаеш какво и как искаш да стане ) 3. Ако искаш да променяш фонове, или нямаш подходящ такъв си взимаш грийн скрийн по 100лв са д/г китайките и почваш да снимаш. 4. Програма да обработваш видеото 5. ИДЕИ - ИДЕИ - ИДЕИ
Всичко като умения, знания и всичко останало ще го натрупаш, така като гледам всеки втори е влогър не виждам нещо сложно в това единствено ти трябва да ти се отдава това което смяташ да правиш, ако не се получи файда няма.

Обучения за това няма (всичко трябва да ти се ражда в главата) А как да снимаш, обработваш и т.н също не мисля че имаш какво да се обучаваш разцъкваш програмата правиш 5-10 пробни видеа - обработки и ще схванеш бързо материята.
 
Въпроса, който най-много ме интересува след като направите записа на гласа ползвате ли някакъв софтуер за обработка на гласа и има ли подобно инструменти ?

Всяка програма за Видео обработка трябва да има опции за едит на гласа (ПОНЕ ЛЕК) ако няма - търси да има. Програмата която си споменал горе не съм я чувал значи е боклук.
Filmora, Sony Vegas, файнъл кът про (всичко останало е боклук) ако очакваш качествен резултат.

Микрофон се връзва към камерата или заедно с камерата като записваш на две различни писти / места / или програми, което усложнява процеса. Най-добре микрофон свързан в камерата и да ползва него вместо оригиналния (макар оригиналния да си върши добра работа) освен ако не бръкнеш едни 200-300лв отгоре освен камерата. Със скайп микрофони и такива по 20-30лв по-добре не си губи времето :)
 
Въпроса, който най-много ме интересува след като направите записа на гласа ползвате ли някакъв софтуер за обработка на гласа и има ли подобно инструменти ?
Инструменти - бол ! Какво искаш да обработиш на гласа ?
 

Горе