Правилни изводи ли съм си извадил?

Изводи за едно добро стартиране в афф маркетинга. Ето параграфите, които мисля, че са важни. Извадил съм ги на базата на наученото от форума. Ще се радвам ако допълните нещо или допълнително ме насочите, защото мисля да се пробвам и в този вид търговия.

1) Избиране на нишата и съответно продукта за продажба
2) На базата на това, което ще продавам да направя проучване относно най-добрите ключови думи.
3) Да избера домейн. Домейн, който да е свързан с дадена ключова дума, да бъде лесен за помнене и труден за объркване.
4) Да избера каква система да ползвам. Дали готова или собствено писана.
5) След като избера системата, да я направя атрактивна но и достъпна за потребители и търсачки.
6) Да започна писане на публикации. Една, две на седмица, като същевременно са СЕО ориентирани.
7) След няколко публикации следва въвеждане в директории. (може да се предостави на други хора срещу заплащане)
8) Да се направи една добра линк ексчейндж кампания.
9) Да имам търпение
10) Да имам още по-голямо търпение и да не се отказвам.
11) При евентуални доходи да инвестирам в добре замислена ppc кампания.

На прав път ли съм? Какви други точки бихте добавили?
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

Ами да, нямам какво да добавя честно казано. Това са основните неща. От там нататък гледай да се специализираш в конверсията и като изкараш парички да си направиш лендинг пейдж, да го оптимизираш и да си пуснеш ППЦ в някой СЕ като гугъл, а даже по-добре някой не често използван като search.com. Идеята е, че ако имаш 800 долара при гугъл ще ти дойдат по-малко хора, защото конкуренцията е много по-голяма, докато при сърч за тези пари ще ти дойдат повече хора = по-слабо наддаване за ключова дума.. и т.н.
На прав път си!
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

Благодаря за включването. Имам само два въпроса. Какво ще рече конверсия и лендинг пейдж(навярно страница, която води до различните ми сайтове с афф програми?)?
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

unhumannature, хубава тема.И аз имам желанието да започна с афф , твоята тема ще е полезна за моето начало.Надявам се още хора да напишат какво мислят по въпроса и какви стъпки трябва да се направят за да имаме успешен бизнес.
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

Добри изводи. Ако всеки, който стартира чете внимателно и си прави изводите, преди да задава глупави въпроси, щеше да е чудесно ;), защото всичко е възможно, стига да си упорит и постоянен в действията си.

Успех :)
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

Добра статийка, ето това се нарича какво наистина ти трабва в няколко съкратени стъпки. Мерси много за нея и допълнението е вече сависещо изцяло от теб - след това става персонално. Някои наливат в ppc, други купуват реклами места, трети мейлинг маргетинг, четвърти - офлайн и т.н.
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

с 2 думи - ако следваш тези стъпки си в парите ... евала (8 думи де)
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

Радвам се да чуя, че вървя в правилната посока. Остава само да запрятам ръкави. Тъй като мисля, че ще има интерес ми дойде на акъла следната идея. Да пусна една тема, в която периодично да пиша какво съм направил, какви идеи имам и какви са резултатите. Да е систематизирано каво в блог. Целта е при евентуален успех да има добра информация за другите, които мислят да се занимават с това. Вие как мислите?
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

Според мен, вече се заемай с действия за осъществяването на твой проект.
Не си губи времето, а трупай опит и пари...
Успех!
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

Според мен, вече се заемай с действия за осъществяването на твой проект.
Не си губи времето, а трупай опит и пари...
Напълно съм съгласен.

unhumannature, може да започнеш с един blogger.com блог, да си създадеш една рутина за блогване, да пуснеш една тема за обмен на линкове във форума :), също си намери добър шаблон за блога (eblogtemplates.com), преди да пуснеш блога си приготви поне 4-5 написани статии-ревюта. Добававяй в търсачките (потърси Web CEO за целта) и накрая ако потръгне си купи домейн и хостинг и си пусни един редирект към новия сайт.

За всякакви термини може да пишеш в гугъл "define: your word" (без кавичките) аз така за един ден навлязох в терминологията.. Успех!

Пусни ми лс за обмен на линкове като стигнеш до там! ;)
 
От: От: Правилни изводи ли съм си извадил?

Ще последвам съветите ви. Относно домейна, няма ли да е добре да го пусна по-рано и директно да си сочи към фрее блога?
Да, и аз бит те посъветвал на се поскаш по схемата - добре е обяснена, повече от добре написан е даже. Ако се спазва съм повече от сигурен че ще проработи и даде резултати, просто прекалено е прилагана и не е все още пренебрегвана - още преди 5 години (а може и повече, говоря за онлайн средата) е работела и сега мисля че е безотказна, но и всяка точка си има и малките детайли.

Сега само практиката може да ти даде още повече опит и нови умения, както и усет към бъдещи проекти в тази облас, а като цяло и в други(общо погледнато).

Успехи.;)
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

И аз се спускам тука и ше ви упдатвам секи ден

1 месец
1) Domain ( требва да купя ) - неска
2) Articles ( 5 за сайт content ) и 5 за субмитване в article директории ) - всичките теми са с собствен content
3) След това какво ? ( Бавно строене на бацклинкове )

2 месец
1) Бавно строене на бацклинкове - 10 линка на ден
2) Добавяне на още 5 теми в сайт и още 5 за директори субмисион
3) Правене на Squidoo page - Помага много за googleто :)

3 месец
1) Надявам се на първа продажба (може и още във вторият)
2) Link building 5 линка на ден
3) Добавяне на още 5 теми в сайт и още 5 за директори субмисион

4 месец
1) Оставям сайт на автопило

Какво мислите ?

Blinky ( Скоро щи покажа сайт да ми дадеш съвети ;) )
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

1 месец
1) Domain ( требва да купя ) - неска - Готово
2) Articles ( 5 за сайт content ) и 5 за субмитване в article директории ) - всичките теми са с собствен content - Готово 1 тема е субмитната към ензине articles ше чакам одобрение за да субмитна и другите

3) След това какво ? ( Бавно строене на бацклинкове ) в proccess


2 месец
1) Бавно строене на бацклинкове - 10 линка на ден
2) Добавяне на още 5 теми в сайт и още 5 за директори субмисион
3) Правене на Squidoo page - Помага много за googleто :)

3 месец
1) Надявам се на първа продажба (може и още във вторият)
2) Link building 5 линка на ден
3) Добавяне на още 5 теми в сайт и още 5 за директори субмисион

4 месец
1) Оставям сайт на автопило
 
От: Правилни изводи ли съм си извадил?

Един въпрос. Задължително ли е началните 4-5 статии да са ревюта на продукта. Тоест в момента аз как пиша - първата и втората статия ми са едва ли не запознаване с потребителите, мотивация за отслабването им (мисля да лансирам продукти за отслабване), с две думи сприятеляване с тях. Третата вече готвя ревюто на самият продукт. В първите 2 статии разбира се ще има и линкове към продукта, но не се говори осново за него. Четвъртата и петата също мисля да са ориентирани към продукта. Добре ли постъпвам? И също така да попитам - четох, че една публикация е хубаво да е около 700 думи. Да следвам ли този размер?
 

Горе