Празничен SEO разговор :)

E-Business

Active Member
Frik каза:
Ъ-ъ-ъ, нали гоогле вече не се влияе от линковете? Иначе съм го субмитнал във всички бг директории, в английските не ми го удобряват нещо...

не е верно че гугъл не се влияе от линкове. Даже напротив. Но голямата сила е на линкове които сочат към тебе и не са reciprocal. Гугъл това не харесва вече - реципрочни линкове от сорта аз на тебе ти на мене. Но ако качествен сайт има линк към теб без ти към него - ето това вече е истинска популярност. Продължавам да твърдя че гугъл класира сайтовете 90% по популярност и 10% по всички останали фактори.

Относно местото ти в класирането - нормално - това е динамичен процес. В последните 4-5 месеца аз например се движа между 2-7 место като май няма 2 поредни дни да съм бил на едно и също место
 
Е определено не е като едно време с екчеинджа но все още бонус (Г казват да се избягва а с рилеитед саитове все още няма проблем че....)
Линкчетата от директории също все още работят но не като преди...

Всичко общо взето почти всичко което го пише по старите наърчници за white SEO все още работи просто е с по малка тежест от преди....
 
coolice каза:
Е определено не е като едно време с екчеинджа но все още бонус (Г казват да се избягва а с рилеитед саитове все още няма проблем че....)
Линкчетата от директории също все още работят но не като преди...

Всичко общо взето почти всичко което го пише по старите наърчници за white SEO все още работи просто е с по малка тежест от преди....

Прав си. Някой даже се опитват да твърдят че връзката към теб от "лоши"сайтове може да ти навреди. Аз мисля че не е така. Ако е така - отиваме към негативно SEO. А смятам че такова няма. Поне официално. Гугъл просто няма да обръща внимание на тези сайтове (нямат никаква тежест). Ама снятам че не може да се говори че имат отрицателна тежест - не мислиш ли?
 
:D btw бате ти позабвлява ли се с тестчето на seomoz

http://www.seomoz.org/seo-expert-quiz/

извадено от там

Spammy sites or blogs begin linking to your site. What effect is this likely to have on your search engine rankings?

The correct answer is that a very slight positive effect is most likely. This is because search engines do NOT want to penalize for the acquisition of spammy links, as this would simply encourage sites to point low quality links at their competition in order to knock them out of the results. The slight positive effect is typical because not all engines are 100% perfect at removing the link value from spam.
 
coolice каза:
:D btw бате ти позабвлява ли се с тестчето на seomoz

http://www.seomoz.org/seo-expert-quiz/

извадено от там

Spammy sites or blogs begin linking to your site. What effect is this likely to have on your search engine rankings?

The correct answer is that a very slight positive effect is most likely. This is because search engines do NOT want to penalize for the acquisition of spammy links, as this would simply encourage sites to point low quality links at their competition in order to knock them out of the results. The slight positive effect is typical because not all engines are 100% perfect at removing the link value from spam.

Има логика дааа. Но това потвърждава че съм прав че не може да навредят. А се оказва че даже помагат хаха така ли излиза.
 
Определено не може да ти навреди. Един спец в DP беше казал точно по този повод единпът, че какъвто и да е линк към сайта ти не може да ти навреди, а само да помогне, въпросът е до каква степен.
 
coolice каза:
:D btw бате ти позабвлява ли се с тестчето на seomoz
http://www.seomoz.org/seo-expert-quiz/

Много полезно, бих казал и забавно на моменти. Трябва обаче да е добре човек с английския, иначе има доста объркващи въпроси. Аз така се "прецаках" на няколко пъти, но иначе съм доволен с 80% 8)
 
еми прочетох ги веднага понеже бях любопитен и на някои места се почуствах доста глупаво какви отговори съм дал :) може и късния час да си казва думата все пак :roll:
кефи ме определено че обясненията в отговорите са много точни и има полезни линкчета
 
Определено най ме изкефи въпроса:
Which of the following is the least important area in which to include your keyword(s)?
Internal Anchor Text
Title
Meta Keywords
Meta Description
Body Text

По скоро най ме изкефи отговора: Meta Keywords.
Леко подвеждащо ама иначе яко
 
Такива линкове не могат да ти навредят, защото това се използва от конкуренцията да те закопае, и Г много добре го знаят. Събирането на линкове помага много, особено на хората които не могат да си направят качествен сайт, а на останалите Г има дава PR3 безпроблемно. ;)
 
От: Празничен Seo разговор :)

Това наистина е много дибър въпрос дали вредят "лошите" или не.Според мен не можа да се отговори с да и не.Много лесно би било да се направят така че да вредят, но пък както в по-горните коментари чета конкуренцията само това чака.

Та според мен все пак има някаква вероятност линк да вреди но това е само при определени условия.Според мен Г се мъчи да търси по-накакъв начин %-та ми(или да се ориентира по други характеристики).Но не може ако линкнем от 1 лош сайт това да ни навреди(все пак се смата, че в общия случай ние "не можем да контролираме този процес").

(То между другото и самото понятие не може да бъде дефинирано точно)

Т.е ако имаме само некачествени линкове, това не е добре.Но ако имаме качествени и некачествени, тогава вече е доста по-сложна ситуацията.

Между другото получаването на некачествени линкове е неизбежно(когато сайта стане популярен ние не можем да спрем това).

Г са много добри инж и работят по статистически анализи.Те никога нама да се хванат за това този има 3 добри и 4 лоши линка.

Та по скоро според мен ако имаме наколко некачествени линка това може и да не окаже +, но не и -.

Вече друго е ако ние линкваме към лоши сайтове.

При трудните ниши обаче каквото и да говориме нама да стане само с кокичество, а трабва и поне наколко много силни линка с много висок pr(вкл и купуване на линкове).

E-business какво искаше да кажеш с това точно

"Продължавам да твърдя че гугъл класира сайтовете 90% по популярност и 10% по всички останали фактори."
 
От: Празничен Seo разговор :)

не е верно че гугъл не се влияе от линкове. Даже напротив. Но голямата сила е на линкове които сочат към тебе и не са reciprocal. Гугъл това не харесва вече - реципрочни линкове от сорта аз на тебе ти на мене. Но ако качествен сайт има линк към теб без ти към него - ето това вече е истинска популярност.


Добре, но ако аз имам 2 сайта - в единия ми сайт слагам линк към теб, а ти слагаш линк към другия ми сайт - и така няма реципрочни линкове. Става ли тази схема? :)
 

Горе