Пратка по пощата - деветте кръга на ада!!!!

Caprice

Active Member
Историята в кратце на една голяма одисея и една изчезнала пратка за няколко хиляди евро. Работата си върви чудесно, всичко като по часовник, когато злощастно реших да ползвам транспорт на изпращача с добра цена, сухоземен транспорт с известна транспортна фирма и доставка до седмица.

Забавяне, протакване и ... се оказа, че всъщност тази услуга се извършва по ... пощата.

Тракингът не е ъпдейтван от края на май, никой не знае къде са ми нещата. Къстъмър сървиз и в двете страни любезно обясняват, че стоките не са в тяхната страна и че проблемът е при другите. И на всичкото отгоре, че нямам права да изисквам информация за собствената си пратка. Иде ми да вия! Случвало ли ви се е подобно нещо и как се решава проблема?

Пращайте си стоките по този начин само и единствено, ако имате здрави нерви и наистина искате адреналин!
 
От: Пратка по пощата - деветте кръга на ада!!!!

малък офф: И в България е така - куриерските фирми ползват пощите при пратки към малките населени места. Обявяват доставка сряда и петък примерно, пращат от цялата страна всичко по пощата, после тяхна кола взима нещата и ги разнася по адреси.
Но за сметка на това са най-евтини...
За България практикувам така - изпращам от пощенския клон на гарата. Така поне си намалявам вероятността да загубят пратката поне до ЖП-то.
 
Аз от 2 години активно си пазарувам от китайски сайтове.
Само веднъж гадовете ми откраднаха плюшена играчка. Бях поръчал 2 плюшени мечета (комплект, момиченце и момченце) за подарък. Дойде само мъжкото мече в разкъсан пакет.
Вече мисля да пазаря само от ebay, тъй като там уж има защита на купувачите и има възможност да ти възстановят парите, ако пратката се изгуби. А при евтини стоки, не е рентабилно да се използва куриерска фирма от рода DHL и UPS, защото доставката ще ти излезне повече от стоката... и така, човек и добре да живее, допира до пощите.
 
От: Пратка по пощата - деветте кръга на ада!!!!

Е, то е ясно, че за лична употреба с читава фирма ще ти излезе златно. Въпросът е, че тук се извъртяха нещата. Никога, повтарям НИКОГА нямаше да си пусна така пратката, ако знаех предварително, че ще се транспортира по пощата. На същата цена щеше да си е вече тук, без подобни главоболия.
Иронията е, че я пуснах с техен транспорт защото ми беше спешна :wink:

тео, този израз 'малки населени места' какво включва. Искаш да кажеш, че с изключение на 4-5 по-големи града всичко го влачат по пощите ли?!

Между другото, има лека светлина в тунела, пуснаха най-после прословутия claim и ще провеждат вътрешно разследване кой какви ги е надробил :) Чакаме..
 
От: Пратка по пощата - деветте кръга на ада!!!!

Да, това означава. Имат едни списъци с населени места, където карат само няколко дни в седмицата. За тях ползват пощите. Събират пратките в един клон, взимат ги от там и разнасят по адреси :). Особено малките куриери - те на 99% ползват пощите, дори и за големите градове.

Да вметна само Пощи=БДЖ + клон във всеки град => Доставка на следващия работен ден
 
От: Пратка по пощата - деветте кръга на ада!!!!

Историята в кратце на една голяма одисея и една изчезнала пратка за няколко хиляди евро. Работата си върви чудесно, всичко като по часовник, когато злощастно реших да ползвам транспорт на изпращача с добра цена, сухоземен транспорт с известна транспортна фирма и доставка до седмица.

Забавяне, протакване и ... се оказа, че всъщност тази услуга се извършва по ... пощата.

Тракингът не е ъпдейтван от края на май, никой не знае къде са ми нещата. Къстъмър сървиз и в двете страни любезно обясняват, че стоките не са в тяхната страна и че проблемът е при другите. И на всичкото отгоре, че нямам права да изисквам информация за собствената си пратка. Иде ми да вия! Случвало ли ви се е подобно нещо и как се решава проблема?

Пращайте си стоките по този начин само и единствено, ако имате здрави нерви и наистина искате адреналин!

що не написа коя фимата да не те естахче ще те съдят :)? китайските пощи ли ЕМС ? китайските пратки за по евтинкоса с нея иначемного дерат дугите? Застраховка?
 
От: Пратка по пощата - деветте кръга на ада!!!!

що не написа коя фимата
Защото в случая не са виновни те кой с кого какви договори е сключвал и как работи. Пратката е от Европа.
По-горе писах, че я пуснах с техен транспорт щото бързах, не щото цената е била супер евтина. И не си искам парите, искам си стоките .. поне на този етап

Баси, за туй време верно от Китай щеше да пристигне.
 
От: Пратка по пощата - деветте кръга на ада!!!!

Тез пощи......Дано да ги приватизират скоро че........Ако ги купи някой голям куриер...с добър мениджмънт всичко ще си дойде на мястото.
 
От: Пратка по пощата - деветте кръга на ада!!!!

Тез пощи......Дано да ги приватизират скоро че........Ако ги купи някой голям куриер...с добър мениджмънт всичко ще си дойде на мястото.
Ще ги усере още повече. Няма да ги купят, за да ги разработват. Ще ги купят заради базата. Що си мислите, че приватизацията е за да се развива нещо? Приватизира се по 2 причини - за да се убие конкурент или за да се разпродаде на парчета.
 
От: Пратка по пощата - деветте кръга на ада!!!!

В Бг е така по принцип.....Но може и да се появи някой който ще ги разработи....отминаха тез години дето купува на парче и му е..ва майката.
Пак зависи кой ги вземе, ако са UPS или DPD. Все пак са имена в куриерския бизнес, нека да си вземе базата..но както и да е. Скоро имах премеждия с пощите и си казах, че никога повече няма да се занимавам с тях, каквото и да ми струва.
 
От: Пратка по пощата - деветте кръга на ада!!!!

Пристигнаха. Алелуя!
Кой е о*кал пейзажа обаче все още е неизвестно
 

Горе