Пратки от България за други страни в Европа

ivelin123

Active Member
Здравейте, искам да попитам има ли някой с опит който праща пратки от България за други страни в Европа, освен Гърция и Румъния ? Интересувам се кои куриери се ползват за различните държави, колко време е доставката, долу горе какви са цените на доставките ? Ако има фирма която може да ми препоръчате ще съм благодарен :) Става въпрос за пратки които не са обемни.
 
Ако става дума за 1 - 2 пратки може да се прежалиш да те обръснат на сухо ... обаче ако търсиш куриер който да ти обслужва пратките в чужбина въобще няма да е рентабилно защото пратка до 0.5кг е между 30 и 60лв според зависи държавата за която пътува ... Speedy работят с DPD а тях ги има в почти цяла европа в много редки случаи предават пратката на местната поща.

Най-рентабилно е fullfilment склад в Германия и там цепиш всичко с DHL като в някои държави те работят само на принципа B2B но предават пратката националната пощенска служба и всичко е точно. Но пък вече имаш цена от 5 - 6 евро на пратка до 5 кг.
 
Според мен A1post са най-добри за пратки между 100-400 грама за цял свят. Трябва да се правят товарителниците и да се разпечатват, но си взимаш лазаерен принтер и си ги правиш. Трябва и кантар. Имат тракинг и добри срокове, освен това имат и още нещо интересно-праща се с Еконт до техен офис през техен профил в Еконт и те имат много тънка цена , мисля под 4лв
 
Последно редактирано:
Според мен A1post са най-добри за пратки между 100-400 грама за цял свят. Трябва да се правят товарителниците и да се разпечатват, но си взимаш лазаерен принтер и си ги правиш. Трябва и кантар. Имат тракинг и добри срокове, освен това имат и още нещо интересно-праща се с Еконт до техен офис през техен профил в Еконт и те имат много тънка цена , мисля под 4лв
това е цена 4 лв до тях с еконт + отделна цена за доставка до другите? или е цената за доставка в ЕВРОПА?
 
това е цена 4 лв до тях с еконт + отделна цена за доставка до другите? или е цената за доставка в ЕВРОПА?
За 4лв за Европа е меко казано нереалистично. Имат ценови калкулатор, който можеш да изискаш и да видиш всички стойности за цени за Европа.
 

Горе