Превалутиране в Paypal

SoloContraTutti

Well-Known Member
Здравейте,
Въпроса ми е дали има някакви допълнителни трикове за по-малки загуби (такси) при превалутиране, в частност дропшипинга, където ми се налага да получавам парите в пейпал под формата на паундове и с възможно най-малко разходи (такси) да ги изпращам в картата, където валутата е левове.

Изключвам таксата от 2 евро на транзакция, тя е неизбежна.

Питам това, защото всички знаем, че курса на пейпал се различава доста от реалния курс, та - някой ако знае нещо - да сподели.

Вчера сложих опцията "Bill me...", но все още не съм я разучавал.

Всяко мнение ще ми бъде от полза!

Благодаря! 8)
 
От: Превалутиране в Paypal

Ти като си ги теглиш към картата, пп ти праща сумата във валутата в която си задал. А банката в която ги получаваш ти ги смята по техния си курс. Но няма как да знаеш в кой ден точно ще ти ги обменят. Защото ти ги нареждаш за теглене, а банката ги получава след няколко дни.
 
От: Превалутиране в Paypal

Няма трикове.
Както и да ги обръщаш те си вземат тяхното.
 
От: Превалутиране в Paypal

Направи си сметка в същата валута в банката. Така може да получиш парите в същата валута и да ги обмениш някъде другаде. Курсът в банките също не е най-изгодният.
 
От: Превалутиране в Paypal

Направи си сметка в същата валута в банката. Така може да получиш парите в същата валута и да ги обмениш някъде другаде. Курсът в банките също не е най-изгодният.

Като даваш такива препоръки видя ли какви са таксите за сметки във чужда валута? Защото ако не говорим за бизнес в който ще има постоянен поток на такива средства, банковите такси ще са повече. И се обезсмисля отварянето на такава сметка само за това.
 
От: От: Превалутиране в Paypal

Като даваш такива препоръки видя ли какви са таксите за сметки във чужда валута? Защото ако не говорим за бизнес в който ще има постоянен поток на такива средства, банковите такси ще са повече. И се обезсмисля отварянето на такава сметка само за това.

Не съм запознат детайлно със таксите за поддръжка на сметки в чужди валути. В условнията на ПИБ чета следното "Разплащателни сметки в национална и чуждестранна валута - 1 лв. месечно". От поста на автора предположих, че периодично получава суми. Иначе съм съгласен, че ако не получава редовно преводи няма смисъл. Ако имаш по-добра идея сподели.
 
От: Превалутиране в Paypal

Това ако е вярно (1лв.) е супер оферта. Преди 2 години бях направил списък с всички банки и какви сметки с какви такси предлагат и нямаше файда за 2ра сметка във валута. Обикновено бяха ако таксата за левова сметка е 1 лв., във валута е 1 $/евро.
 
От: Превалутиране в Paypal

Явно не съм се изказал правилно.
Въпроса ми е самото превалутиране в пейпал - има ли някакви такси? В момента имам пари в 3 валути и искам да ги събера в 1 валута, тъй като не мога да изтегля парите и от 3-те валути заедно.
 
От: Превалутиране в Paypal

Явно не съм се изказал правилно.
Въпроса ми е самото превалутиране в пейпал - има ли някакви такси? В момента имам пари в 3 валути и искам да ги събера в 1 валута, тъй като не мога да изтегля парите и от 3-те валути заедно.

Аз го правя редовно. Няма такси. Единственият ти шанс е да използваш техния Currency converter, но курсът е неизгоден.
 
От: Превалутиране в Paypal

Благодаря, @djingibi!

Може ли малко насока от коя опция, че да не се ожуля с някоя друга такса?
 

Горе