Превод на сайт

Kelly

New Member
Искам да преведа сайта си на турски език, обаче за турците искам да се показват точно определени страници по различни от тези на българския вариант.
Всичко до тук ясно обаче идва трудната част как да скрия от българите че сайта е преведен на турски и как да скрия от турците че сайта е български ?
Примерно като някой влиза от турско ИП да му излиза сайта на турски обаче не искам да му излиза така примерно tr.imenasaita.com и той като изтрие tr-то да се озове в българския вариант нито и да е така imenasaita.com/tr/ и пак като махне tr-то да отива в БГ сайта мисля си че може да се направи чрез бисквитки или нещо не знам.

А сега за патриотите който ще ме хейтват за дето ще превеждам сайта на турски ше ме извинявате много ама почти 3-те ни милиона българи в интернет на фона на 27-те милиона на Турция направо изглеждаме смешно пред тях.
И това дето повечето от нас и тях които живеят в миналото продължават да се мразят един друг без никой да може да се обоснове защо мрази другия пречи адски много на бизнеса между България и Турция.
 
От: Превод на сайт

два различни сайта

И аз си го мислех това ама много гадно ще стане така не може ли нещо като facebook.com дето ти излиза на български без да има bg.facebook.com или facebook.com/bg/
 
От: Превод на сайт

с аипи адресите можеш е, но и реалните ти клиенти от европа,които са турци как ще ги разбереш

другия вариант е според браузера им ,но
най добре си е два сайта с еднакви имена
 
От: Превод на сайт

То хубаво ама братята турчуля са с некви измислени разширения дето завършват на .com.tr и това никой няма да може да го запомни
 
От: Превод на сайт

То хубаво ама братята турчуля са с некви измислени разширения дето завършват на .com.tr и това никой няма да може да го запомни

такъв домейн можеш да купиш, ако имаш фирма в Турция com.tr
 
От: Превод на сайт

Само с фирма ли става ? И няма ли примерно .tr

не нямат това com.tr е като нашето bg

http://www.instra.com/en/domain-nam...ation/com-tr?gclid=CJikoOfC9rkCFXMbtAodb2gAYA

май през тях може и без фирма да купиш
сега го намерих иначе са ми казжали само със фирма
тва е нешо ,което суперхостиг птрдлагат за нашето бг
тези имат връзка с turkey регистер
az iskah da kupq nqkolko na tr maj sega s tozi ] stane
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Превод на сайт

Искам да преведа сайта си на турски език, обаче за турците искам да се показват точно определени страници по различни от тези на българския вариант.
Всичко до тук ясно обаче идва трудната част как да скрия от българите че сайта е преведен на турски и как да скрия от турците че сайта е български ?
Примерно като някой влиза от турско ИП да му излиза сайта на турски обаче не искам да му излиза така примерно tr.imenasaita.com и той като изтрие tr-то да се озове в българския вариант нито и да е така imenasaita.com/tr/ и пак като махне tr-то да отива в БГ сайта мисля си че може да се направи чрез бисквитки или нещо не знам.

А сега за патриотите който ще ме хейтват за дето ще превеждам сайта на турски ше ме извинявате много ама почти 3-те ни милиона българи в интернет на фона на 27-те милиона на Турция направо изглеждаме смешно пред тях.
И това дето повечето от нас и тях които живеят в миналото продължават да се мразят един друг без никой да може да се обоснове защо мрази другия пречи адски много на бизнеса между България и Турция.

Здравей,

значи има вариант за автоматично пренасочване по ИП. Тоест, независимо дали го направиш търиш.яксайт.ком или яксайт.сом/търкиш, това "нещо" те засича по ИП (мисля) и съответно автоматично те препраща. Типичен пример обичната ни търсачка гугъл. Иди влез в гугъл.сом.... - директно те препраща към .бг

Та по същия начин би трябвало да може да се направи и конкретно за твоя сайт. Ако използваш примерно уърдпрес или друга такава популярна цмс система, пробвай да търсиш плъгини по ключови думи, примерно country redirect или country ip redirect - все ще се появи нещо подходящо.

П.П.: Между другото, един съвет - направи търкиш версията като субдомейн - тоест: търкиш.яксайт.сом - по-добре е заради сео, освен това юзърите като търсят, ще попадат на субдомейна (ако търсенето е от Турция), защото субдомейна ще го оптимизираш за там и по същата логика за бг.
 
От: Превод на сайт

не нямат това com.tr е като нашето bg

http://www.instra.com/en/domain-nam...ation/com-tr?gclid=CJikoOfC9rkCFXMbtAodb2gAYA

май през тях може и без фирма да купиш
сега го намерих иначе са ми казжали само със фирма
тва е нешо ,което суперхостиг птрдлагат за нашето бг
тези имат връзка с turkey регистер
az iskah da kupq nqkolko na tr maj sega s tozi ] stane

СОРИ ЗА ОФФТОПИКА

Леонс, ти откога си станал толкова вежлив и пишеш смислени коментари? Каква е тази промяна? :clap:
 
От: Превод на сайт

СОРИ ЗА ОФФТОПИКА

Леонс, ти откога си станал толкова вежлив и пишеш смислени коментари? Каква е тази промяна? :clap:

откакто си взех дипломата по дидактика
 

Горе